Skocz do zawartości

Płyta gł pod i5 2500k


Recommended Posts

Naprawdę nie uważam , że 2 fazy więcej robią aż taką wielką różnicę szczególnie przy oc pamięci a co do oszczędności rozumiem conajmniej żeby zaoszczędzić 50-100 zł ale przy 20-30 jak któs wydaje 400 to nie dla każdego jest to duża ilość. Ale po to jest forum aby wyrażać swoje opinie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

User rezerwuar to "jakby" ich pracownik - praktycznie wszędzie Morele.net poleca. Kiedyś obiecał, ze będzie też linkował do innych sklepów ale jak widać nic z tego nie wyszło. Ale jak tam chce ;)

 

A co do negatywnych opinii o Morele.net to proszę bardzo - http://www.forumpc.pl/topic/271464-opinie-sugestie-i-pytania-dotyczace-sklepu-partnerskiego-morelenet/?p=1663653

Oczywiście, jeśli ktoś mimo to chce tam kupować to ok, szanuję ten wybór. Niemniej informuję, aby potem nie było jakichś płaczów, ze "przecież na forum poleciliście mi ten sklep" :wariat:

Link to post
Share on other sites

G43 zrobisz o kolo 4.2-4.5ghz

Cos mocniejszego- GD55

Tańszego-Asrock P67 PRO3 B3

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Tydzień temu stałem przed takim samym wyborem jak Ty.
Zdecydowałem się na MSI Z77A-GD55
http://www.skapiec.pl/site/red/121/3975287/25912612?rc=9
Była to bardzo dobra decyzja. Płyta jest rewelacyjna jeśli chodzi o OC.
4200MHz (42x100) przy napieciu niższym od standardowego.
Tzn. Standardowe jest 1.25 (UEFI) , 1.224 (CPU-Z) przy obciążeniu, a ja mam 1.24 / 1,216 v
Procesor testowany przez całą noc, pracuje w pełni stabilnie.
4,60GHz przy 1,37 (UEFI) i 5GHz przy 1,5v - pewnie da rady zejść niżej ale już nie miałem ochoty się bawic.

Nie potrafię ustawić na płycie offsetu, ustawia się go procentowo, a napiecie nawet przy + 100% rośnie o jakieś śmieszne wartości.

Przy OC do 4200MHz pobór prądu całego zestawu (sygnaturka) w idle ~60W , przy pełnym obciążeniu CPU ~140W
Bez problemu można za to ustawić żeby przy małym użyciu cpu mnożnik spadł do 16x , ale i tak pobór energii jest taki sam. Takie oc można zrobić z włączonym oszczędzaniem energii C1E i EIST, ale to również nie zmienia poboru prądu.

 

 

edit:
Myślałem nad G45, z recenzji wynikało nawet że oc wygląda podobnie.
Ale wolałem dopłacić 65zł za lepszą sekcję zasilania, radiatory i przyciski power reset :)

 

 

edit2:
Sklep Morele ?
Polecam, bo kupiłem po promocji 2550K za 715zł :rotfl: A tak obiektywnie..
Słaby kontakt, czas realizacji zamówienia wydłużył się o 7dni ze względu na
oczekiwanie sklepu na dostawę promocyjnych procków. Pozostałe przedmioty
były gotowe do wysyłki na drugi dzień.
Najbardziej polecam Agito. Dobry kontakt, i szybka realizacja.
Odradzam sklep Camino - jak coś jest w okazyjnej cenie.. to nie jest.
Zamówisz , a na drugi dzień powiedzą że cena się zmieniła i że trzeba dopłacić.

Edytowane przez game4you
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...