Skocz do zawartości

Wybór karty do +/- 150 zł


Recommended Posts

GTS 250 z tego co pamiętam jest na poziomie 9800 GTX+ czyli jest wydajniejszy od HD 4850

teortycznie tak(choc wlasciwie porownywalne),praktycznie bzdura...

 

4850 to jednak nowsza technologia.mniejszy pobor pradu i lepsza wydajnosc w nowszych grach od 250/9800.

warunek jeden:odpowiednie do niej sterowniki czyli 11.11

wiem z doswiadczenia bo mialem te wszystkie karty w roznych wersjach

 

poza tym jak bys mial procek jakis dwurdzeniowy to stery nvidii beda mialu narzut takze stracisz troche na ogolnej wydajnosci...

Edytowane przez DoberMan
Link to post
Share on other sites

stery nvidii mają tylko duży narzut od serii fermi w górę i tylko w win7 (na viscie nie sprawdzałem, ale pewnie też), więc nie róbcie wody z mózgu autorowi - co do tych kart najlepsza będzie gts250, radosław został ze sterami w 2011 roku w listopadzie (11.11), a nvidia cały czas wypuszcza stery do swoich starszych serii - więc jak masz wehikuł czasu to po przeniesieniu o ponad rok będzie hd4850 najwydajniejszy podczas grania w gry z tamtego czasu - ale obecnie, niestety niedużo, ale dostaje od gts-a250 po tyłku (tym bardziej w nowych grach)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

taaa....

majac obecnie 4850 a poprzednio 250 w zyciu w te brednie nie uwierze :P

no ale doradzajcie dalej...

tym bardzij dysponujac wiedza o tym,jak to nowe sterowniki dodaja skrzydel starym kartom :)

 

ps.wystarczy spojrzec na parametry 4850 i 250 aby sie przekonac ze jednak radeon ma ciut wiecej do zaoferowania...no ale...po coz czytac ze zrozumienim/nauczyc sie czegos/wyprobowac...

Link to post
Share on other sites

ja miałem poprzednio 2 hd4850, a ostatnio w sierpniu sprzedałem hd4870, która jest oczywiście szybsza i też mam z czym porównywać, bo 2 tygodnie temu sprzedałem gts250 asusa , więc radzę ci w te bredenie uwierzyć, albo jak masz jakiś argument , to go przedstaw, zamiast trolować o parametrach - gtx260 wiesz jakie ma parametry? a wydajnością dorównuje mu hd5770, 128 bitowa karta :)

a tu tak dla ciebie, żebyś mógł sobie o takim wyniku na swoim superszybkim hd4850 pomarzyć

 

http://www.4shared.com/photo/mlmdPZUj/3dmark06_AII_x4_640_36ghz_GTS_.html

 

test robiłem w listopadzie, więc na w miarę najnowszych sterownikach

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites
ja miałem poprzednio 2 hd4850, a ostatnio w sierpniu sprzedałem hd4870, która jest oczywiście szybsza i też mam z czym porównywać, bo 2 tygodnie temu sprzedałem gts250 asusa , więc radzę ci w te bredenie uwierzyć, albo jak masz jakiś argument , to go przedstaw, zamiast trolować o parametrach - gtx260 wiesz jakie ma parametry? a wydajnością dorównuje mu hd5770, 128 bitowa karta :)

a tu tak dla ciebie, żebyś mógł sobie o takim wyniku na swoim superszybkim hd4850 pomarzyć

 

http://www.4shared.com/photo/mlmdPZUj/3dmark06_AII_x4_640_36ghz_GTS_.html

 

test robiłem w listopadzie, więc na w miarę najnowszych sterownikach

idz sie schowaj do swojej jaskini :P

 

masz ,dziecko,wynik bez podkrecania:P

 

http://www.3dmark.com/3dm06/17042192

 

takze panu juz podziekujemy :)

Edytowane przez DoberMan
Link to post
Share on other sites
ponad 1000 pkt wynik gorszy przy lepszym procesorze, i co ja mam się niby chować? a może ty cyferek nie potrafisz odczytać?

troluj dalej jaki to hd4850 jest mocny :)

ty normalny jestes czy nie do konca??bo  raczej nie do konca...

ja ci,czlowieczku,pisze ze to karta przystajaca a pod pewnymi wzgledami lepsza...niestety nie potrafisz tego ogarnac...trudno!!zyj tak dalej.

@autor:tu na stronie benchmark masz komparator,sobie zajrzyj,zobacz ktora karta oferuje nowsze technologie...i mniejszy pobor pradu..poza tym pamietaj ze ta mityczna przewaga,jak to fanboye pisza,w grach juz raczej taka super hiper oczywista nie jest...znaczy jak praktyka wskazuje wlasnie zbyt czesto jej nie ma....

 

po temacie,koniec dyskusji bo i nie ma o czym gadac...

Link to post
Share on other sites

Koledzy,autor chyba nie kupuje karty do gier za 150zł to po pierwsze bo takiej niema,do śmigania po necie to bez różnicy czy to będzie ati czy nvidia,obie karty nie mają wsparcia dx11 tak więc o nowych można zapomnieć a na stare tytuły obie karty mocne.

Dla prostej jasności i przykładku:

http://www.hwcompare.com/1850/geforce-gts-250-512mb-vs-radeon-hd-4850-1gb/

A jeżeli się nie spieszysz możesz spróbować łyknąć tą kartę:

http://allegro.pl/palit-radeon-hd-4870-512mb-ddr5-pci-ekspres-2-0-i2939712787.html

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że nie kupiłem, ale musiałem się zastanowić. Niestety ktoś mnie wyprzedził. Sytuacja jest taka w wakacje kupuję nowego kompa i nie chcę dużo wydawać na kartę, którą będę miał pół roku. Z drugiej strony kompa pewnie sprzedam koledze i chcę, żeby mu komp pochodził z 3 lata bez problemów.

Ode mnie masz plusa za najlepsze rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...