Skocz do zawartości

Radiatory na pamięci karty graficznej


Recommended Posts

Zamierzam za niedługo posprzątać w mojej budce PC i przy okazji chcę wymienić tę pastę ''beton'' na mojej karcie graficznej. Pomyślałem że nie drogo można kupić radiatorki na pamięci i zawsze można je OC'nąć.
Niestety Gigabyte nie zadbał o chłodzenie pamięci więc zrobię to ja... Pytanie tylko : KTÓRE WYBRAĆ!?
Wasze propozycje? Miejsca za dużo pod WindForce'm nie ma i super wysokie też nie mogą być. Nie mam pojęcia które brać.

Zmieszczą się wgl jakieś radiatory na pamięci ? Poniżej zdjęcia...

 

KLIK 1

 

KLIK 2

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

raczej żadne radiatory się nie zmieszczą .przynajmniej pamięci są przedmuchiwane powietrzem spod radiatora. sama zmiana pasty może pomóc. jeśli gpu nie przekracza 70 stopni to i radiator nie jest gorący i pamięci owiewane są w miarę chłodnym powietrzem

Link to post
Share on other sites
Hm na oko to 2-3mm, kup kawałek blachy aluminiowej 2 albo 3mm, posmaruj pastą i powinno wejść w miejsca pod radiatorem, a na pozostałe pamięci to już dowolnie wybieraj.

Bardzo niemądre rzeczy mówisz. To jedynie ograniczy oddawanie ciepła z kości pamięci.

Przy tak niewielkiej odległości od radiatora GPU niewiele możesz zrobić, najlepiej po prostu zostawić je w spokoju. Możesz ewentualnie poszukać radiatorów, które były dodawane do Cooling GFXChilla - w zestawie były 4 radiatory o wysokości 3mm

Link to post
Share on other sites

A słuchajcie, a czy można takie radiatory przyczepić od drugiej strony płyty? Wiem, że tam masa rzeczy odstaje, ale są te takie (wie wiem jakby to fachowo nazwać) taśmy silikonowe w laptopach, czy to można teoretycznie zastosować tutaj? Prądu nie przewodzą, a ciepło mogłyby chyba przenieść? W sensie podkleić radiatory taką właśnie taśmą? Zawsze mnie to intrygowało.

Link to post
Share on other sites

Chyba chodzi o taśmę samoprzylepną ;)

 

 

Dwustronna termoprzewodząca taśma, dzięki której bez problemów połączymy ze sobą radiator i nagrzewający się element.


Tak na siłę można zastosować: termopad + blacha miedziana + termopad 


Wszystko ścisnąć chłodzeniem, tak aby dolegało do kości pamięci oraz do finów chłodzenia .

Specjale miedziane blaszki / dystanse można dokupić.



Ale czy zda to egzamin ...

Link to post
Share on other sites

Zaczynam się zastanawiać nad Arctic Twin Turbo II ...

Macie jakieś porównanie do WindForce'a od Gigabyte? Czy dużo chłodniej i ciszej by było podczas męczenia karty? Bo nie ukrywam że te chłodzenie przy 65-70% obrotów zaczyna wkurzać ;/

A taki zakup to na przyszłość by też w sumie był przy zmianie karty :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...