Skocz do zawartości

Akcja "Forum - Mark V"


Recommended Posts

-------------------------------------------------------------

FORUM - MARK V

Etap drugi akcji

-------------------------------------------------------------

 


Hej! Czas na ujawnienie od dawno planowanej akcji. Raz wolniej, raz szybciej, ale udało nam się dotrzeć do niejako jej drugiego etapu, w którym wszystkie przygotowania zostały zakończone i możemy przejść do solidnych zmian w forum benchmark.pl :)
 
Na wstępie krótka opowieść o nazewnictwie, ilustrowaną wersję znajdziecie tutaj. Mark I to pierwsza wersja forum, jeszcze przed tym, jak zacząłem się nim zajmować. Korzystała z phpBB3, domyślnej skórki subSilver i to praktycznie wszystko. Mark II, to już czasy bliższe, a przynajmniej po Speedzie. Dalej phpBB3, ale już nowa skórka, dodatkowe modyfikacje, szereg zmian i usprawnień. Mark III to wielki przełom, ponieważ zmieniliśmy skrypt na znany do dziś IP.Board, wtedy jeszcze w wersji 3.1 i starej skórce. Nawet nie muszę wspominać jak wiele zmian w obsłudze i działaniu forum to przynosi. Zmieniło się praktycznie wszystko co było możliwe, w tym kolorystyka, bo po raz pierwszy zaczęliśmy używać zestawu niebieski + biały, alternatywnego dla benchmarkowego szary + pomarańczowy. Mark IV to już tylko ewolucja, czyli przejście kolejno na wersje skryptu 3.2 i 3.3 oraz opracowanie nowych skórek graficznych, opartych w większości na domyślnych szablonach, jednak i tak zgoła innych niż w poprzednim modelu.
 
Dziś za to zaczynamy wprowadzanie Mark V. Czym jest nowy model według mojej, trochę teatralnej wizji? Nie mogło oczywiście obejść się bez poprawek w skórce, która prawdopodobnie osiągnęła już szczytową wersję. Mark V ma doprowadzić do stania się forum tworem samowystarczalnym. Chcemy w nim silnie podnieść poziom merytoryczny tematów i porad. Chcemy zacząć honorować aktywnych użytkowników. Chcemy zacząć stawiać na jakość i zaangażowanie. A najważniejsze: chcemy by forum stało się nie tylko helpdeskiem, ale również miejscem, gdzie poznasz interesujących ludzi i porozmawiasz z nimi na wszelakie tematy. Lub technicznie mówiąc chcemy, żeby zmniejszył się procent wejść z wyszukiwarki (Google i boty), a zwiększył procent wejść bezpośrednich (stali użytkownicy wchodzący z zakładek).
 
Jeśli jeszcze nie odstraszyła was ilość tekstu, to przejdźmy do tego co już mamy. Mamy dopracowane forum niedawno zaktualizowane do najnowszej wersji skryptu cieszące się całkiem sporym zainteresowaniem i wysokimi pozycjami w wyszukiwarce. Idealna masa do rzeźbienia. Po rozmowach w tajnych działach w niedawnych miesiącach przeprowadziliśmy reorganizację działów, dodaliśmy nowe rangi (których przyznawanie zacznie się lada moment) oraz wprowadziliśmy masę pomniejszych poprawek. By jakoś podkreślić jak ciężko pracowaliśmy (no akurat tu ja pracowałem) powiem, że problemy skryptowe diagnozowałem z twórcami IP.Board ze Stanów zjednoczonych, a problemy z zaproponowaną wtyczką Tapatalk rozwiązywałem również z jej chińskimi twórcami (w tym organizowanie serwerów testowych i zdalnych połączeń). Wszystko, by technicznie forum działało perfekcyjnie.
 
Oprócz tego Mark V przynosi jeszcze jedną, malutką zmianę - admina. Nie wywalenie mnie oczywiście (i na szczęście) :wariat: Po prostu od jakiegoś czasu forum nie jest moim jedynym projektem i zajęciem w życiu. A ponieważ nie dostawałem stałego wynagrodzenia za jego prowadzenie, to często nie mogłem przekładać rozmowy o jakimś problemie ponad pracę, z której mam dochód lub naukę, o której (pewnie mylnie) myślę, że w przyszłości da mi dochód :P Do tego dochodziły jakieś tam skutki wypalenia. Dlatego publicznie ogłaszam, że od tego czasu możecie spodziewać się ode mnie dużo większego zaangażowania, bo jest to skrajnie wymagane, by w akcji uzyskać to, co sobie zakładamy. Skończę to cytatem z filmu Hancock, który jakoś sobie zapamiętałem: "You deserve better from me. I can be better. I will be better." :)
 
Kończąc już tego propagandowego newsa chciałbym powiedzieć, że widzimy wasze posty, czytamy, chociaż czasem nie odpowiadamy, a czasem popełniamy błędy, to zależy nam też na forum. Przegońmy polską konkurencję. Pomożecie? :wariat:
 
Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Już myślałem, że się nie doczekam. 
Jako propagator zmian, autor burzliwych wypowiedzi, twórca niezmiernej ilości krytyki i jeszcze większej ilości pomysłów, bardzo się cieszę, że szczyt administracyjnej drabiny również chce przegonić polską konkurencję.

Chętnie podejmę się współpracy w usprawnianiu forum, w tych dziedzinach do których mam predyspozycje i możliwości skutecznej pomocy. 

//Edit
Wstępna lektura, gdyby ktoś jeszcze nie natknął się na moje ostatnie wypociny.
http://forum.benchmark.pl/topic/67875-temat-do-rozwi%C4%85zywania-konflikt%C3%B3w-wchodzisz-na-w%C5%82asn%C4%85-odpowiedzialno%C5%9B%C4%87/page-30?do=findComment&comment=813435

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Tapatalk może i jest wł. jednak nadal są problemy z wtyczką. Jeden problem został rozwiązany to inny się ukazał. Mianowicie problem był z samym zalogowaniem się przez tapatalk. Po usunięciu tego problemu pojawił się inny. Polega on na komunikacji tapatalk<->serwer bmk. Rozchodzi się o to, że tap nie może pobrać listy tematów, wiadomości PW czy listy aktualnych użytkowników oraz z wysłaniem PW do kogo kol wiek, a jedyne co pokazuje to "Nie można połączyć się z forum, skontaktuj się z adminem forum. Jeśli ten problem będzie się powtarzał."

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Tapatalk, która daje możliwość kontaktu zawsze i wszędzie z forum bezpośrednio z telefonu/tabletu w bardzo zoptymalizowanej formie - urządzenia pobierają znikomą ilość danych. Bo nie każdy może na to pozwolić skoro problem nadal nie jest rozwiązany. Ogromnie ułatwia to zycie posiadaczom telefonów i tabletów z systemem Android i (Wkrótce wchodzi Ubuntu Phone). Wygoda obsługi Forum za pośrednictwem Tapatalk jest wręcz bajeczna :) a podpięcie na Forum jest bardzo łatwe dla Admina i Operatora i użytkownika. Mam nadzieję że rozumie każdy i popularność i zainteresowanie benchmarka rośnie aby forum nie schodził na psy!!! Tylko jedyne co pokazuje forum oceniam ogólnie trochę na niski poziom z wiedzy , pomagamy po to by ułatwić wam wszystkim forumowiczom i to my pomagamy wam i innym. Rangi z prawami na forum z różnymi uprawnieniami powinni utrzymać poziom wiedzy na dany temat z poziomu administracji z wiedzą informatyczną. I doskonale wiem i znam bardzo dobrze jak jest zbudowany silnik forum IPB PHP. Dawno mogło być naprawione i zmienione w lepszym stylu znowoczesnym skryptem w bazie danych, dalsza realizacja pomysłu z akcją w rozwinięciu "Forum - Mark V" myślę że to świetny pomysł aby funkcjonowało forum i mam nadzieję że coś się zmieni na lepsze. Pozdrawiam!

Edytowane przez slabon
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...