Skocz do zawartości

Karta graficzna pod pentium g860 zapewniająca największą wydajność


Recommended Posts

Witam. Zamówiłem ostatnio komputer o następujących parametrach:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3f695777fed2203e.html ( przy czym zmieniłem ram na kingston 4gb 1333mhz)
A teraz pytanie: Jaką wybrać najbardziej wydajną kartę graficzną w grach pod ten procesor?. Myślałem nad radkiem hd 6850, ale czy nie będzie się nudzić na tym procku?. Mój budżet to 400zł ( raczej patrze za używkami z allegro). Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Na forum PcLab w dziale sprzedam

widziałem fajne ogłoszenie dotyczące Radeona gigabyte Windforce 2 jeszcze na długiej gwarancji za 480zł (Pełen BOX)

Użytkownik, który to sprzedaje ma nik krystianjr - znajdź to ogłoszenie - podaje on także tel.

 

Myślę, że za 480zł to super karta.

 

To chyba ta sama karta na benchmark.pl

http://forum.benchmark.pl/topic/70707-s-hd-6870-gv-r687oc-1gd-gwarancja-box/http://forum.benchmark.pl/topic/70707-s-hd-6870-gv-r687oc-1gd-gwarancja-box/

Edytowane przez komodus
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Nic mocniejszego nie kupuj do tego cpu



To zależy, bo np: w grze Ghost Reacon Future Soldier większą rolę od procesora odgrywała karta:

http://pclab.pl/art49988-5.html
http://pclab.pl/art49988-3.html

Ale np: w Max Payne 3 albo FarCry 3 ważny był procesor. Nawet 4 średnie rdzenie były lepsze, niż dwa mocne co do niedawna w grach (2 rdzenie) było standardem.

Jeżeli potem byś zmienił procesor np: na i5 3470/3330 to możesz wybrać mocniejszą kartę.
Link to post
Share on other sites

Mhmm... Pogram trochę na tym zestawie, a w niedalekiej przyszłośći za jednym zamachem wymienie karte graficzną na jakiegoś potwora i procek na i5 2500k OC + dobre chłodzenie. Więc postanowione, będę polował na hd 6850 lub 5850, aczkolwiek słyszałem, ze na dx11 lepiej sobie radzi 6850.

Link to post
Share on other sites

g860 jest średnio o jakieś 5% szybszy w grach od podkręconego poczciwego e8400, więc z kartą bym nie szalał za bardzo. Wspomniane wyżej hd6850, hd7770 czy już ten hd5850 to moim zdaniem maks do tego procesora (nie wiem czy już 5850 nie będzie się trochę nudził)

Link to post
Share on other sites

Z tych wymienionych trzech najszybszy będzie pierwszy Radeon HD 5850. Ale ze względu na procesor (wydajność starego Core2Duo E 8500 3,16 Ghz) więc max co było sens to zakup HD 7770, bo wymieniony model HD 5850 jest za szybki  karta będzie się nudzić przy tym wolnym procesorze.

Sama idea zakupu używanych ma sens jeśli ma szczęście do sprzętu (głupio brzmi, ale jeśli często sprzęt się Tobie psuje radził bym kupić z gwarancją by później w razie czego nie zostać z zepsutym sprzętem), i kupujesz od jakiegoś znajomego co wiesz że kartę nie katował O.C. przez dłuższy czas, a na allegro bywają różne cwaniaczki  :/

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna za 700zł do procesora za 230zł, no jak tam chcecie ale jakas rownowage trzeba zachowac. Ja wybralem 7850 2gbddr5 od saaphire ale do procka i3, ktory da rade tej karcie ale czy G860 ogarnie najnowsze gry z takim akceleratorem graficznym? Lekko mowiac stoji to pod znakiem zapytania. Co innego 7770, sporo czytalem na temat G860+7770 bo poczatkowo taki zestaw mialem zamiar zlozyc, i wg. mnie to bylby optymalny duet, i to w miare rozsadnych pieniadzach. Juz chyba lepiej byloby zlozyc i3 + 7770 zamiast G860 + 7850. A za ten rok czy dwa, zapakujesz tam jakas porzadniejsza grafike bynajmniej ja bym tak zrobil jezeli musialbym sie decydowac miedzy: slabszym procesorem i lepsza grafika lub lepszym proc a slabsza grafa.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

to zależy @herbatkowy, jak szybko gościu zmieni na i5 np - jak ma zamiar siedzieć ponad rok z tym g860 to zaiste bez sensu pakować do niego 7850, bo ta karta się zanudzi, a w gerach typu bf3 czy Crysis 2/3 procesor ją tak przyhamuje, że spadki bedą grubo poniżej 30 kl/s - ćwiczyłem bf3 z AII x2 podkręconym do 4Ghz - single super się grało - multi była katastrofa - już AII x4 na 3,2ghz o wiele lepiej sobie radził i nie było takich nagłych spadków

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

No wiec dlatego ja bym wzial do tego G860 karte 7770 jezeli juz i sobie gral w miare mozliwosci, przeciez spokojnie uciagnie ten zestaw najnowsze gry, wiadomo ze nie na high ani w fullhd ale bedzie to jak najbardziej grywalna rozgrywka (maslo maslane),  a reszte kasy odlozyl i tak odkladal odkladal i za rok czy dwa kupil juz lepsza konfiguracje. Ja jeszcze tydzien temu chcialem zlozyc zestaw max do 800zl (G860+7770) tak zeby poprostu uruchomil mi wiedzmina 2, ale tak czytalem czytalem i zmienialem zdanie 5 razy, wkoncu padlo na i3+7850 2gbddr5, wiec naciagnalem swoj budżet o jakieś 120% ale nie moglem sie powstrzymac, co innego gdybym nie mial kasy i musial decydowac sie na cos za te 700zl, wtedy bralbym G860 i 7770 i tez bylbym zadowolony. Wiadomo ze jak ktos ma ograniczony budzet to nie wymaga ultra detali w fullhd, trzeba mierzyc sily na zamiary i tego autor tematu mam nadzieje jest swiadomy.

 

PS: Tez mialem skladac na tym zasilaczu OCZ 500 za 150zł ale ostatecznie wybralem PCsilentium deus G1 500W, ponoc za te pieniadze to wymiata.

Edytowane przez herbatkowy
Link to post
Share on other sites

Jestem tego świadomy. Dopiero na zestawie typu phenom x4 i hd 6870 można grać w full hd i na ultra detalach. Karta graficzna i procek mają wystarczyć na rok max 2 latka, później zmienie na coś z wyższej półki np. i5 2500k + hd 7950. Postaram się coś wyrwać na gwaracji, chociaż rocznej. A co do grafiki, wydaje mi się, że 5850 nie będzie się nudził na grach, które nie obciążają tak procka, a bardziej grafikę i uważam, że właśnie to 5850 czy 6850 będzie tym optymalnym zestawem.Tutaj jest benchmark jak g860 radzi sobie z max payne'm 3:
http://pclab.pl/news51644.html

Uważam, że właśnie tam przyda się trochę lepsza karta graficzna i hd 7770 może się okazać wąskim gardłem. Może być jeszcze kilka takich tytułów, gdzie g860 będzie łapać te 40kl/s w rozdzielczosci full hd

Patrze też przez pryzmat amatora w tej dziedzinie więc kwestie doboru karty graficznej do g860 pozostawiam Wam, bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Roździałka na jakiej będę grał to najprawdopodobniej 1366x728, ale wiadomo, jak pozwoli na to sprzęt to dźwignę do 1600 x 900. Byle by było te 27-30 kl/s. Najbardziej mnie martwi far cry 3, gdzie procek odgrywa dużą rolę. Podobno poczciwego g860 da się podkręcić jeszcze, nie wiele bo ma zablokowany mnożnik, ale zawsze coś :)

 

 

Panowie! Karta zamówiona. Oto link:
http://allegro.pl/radeon-hd6850-pm2d1gd5-i2955735072.html
Gwarancja jest na 14 miesięcy o ile dobrze pamiętam. Zamówiłem ją, gdyż cenowo jak hd 7770, a jest i gwarancja i większa wydajność

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...