Skocz do zawartości

Wyjście optyczne, a karta dzwiękowa


Recommended Posts

Mam pytanie do znawców w temacie, czy sygnał audio puszczony ze zintegrowanej karty dźwiękowej przez wyjscie cyfrowe, będzie w dużym stopniu gorszy od takiego puszczonego też optykiem np. z karty Audiotrak prodigy hd2? Odbiornikiem miałby być dobrej klasy amplituner.

Link to post
Share on other sites

dobrej klasy amplituner, jaki ? HD2 po analogu w stereo jest lepszy od wszystkich ampli do 1500zł, a nawet więcej. Niby różnicy nie powinno być, bo to 0 i 1, ale ludzie donoszą, że słyszą jakąś tam różnice. Bynajmniej nie opłaca się trzymać takiej karty tylko dla tego, aby posyłała dźwięk dalej do przerobienia.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Sygnał cyfrowy w takim przypadku na analogowy byłby przetwarzany przez - dlatego różnicy nie ma. Jedyna to dodatkowe włączone funkcje - Scout Mode, czy jakieś inne tryby z kart muzycznych. Natomiast, jeśli masz jakikolwiek dobry amplituner z wbudowanym DAC'iem (cyfrowo analogowym przetwornikiem) - to nie warto bawić się z kartami do PC, jak masz wydać kasę na kartę, to lepiej wydaj to na głośniki ;)

 

 

 

 

 

Niby różnicy nie powinno być, bo to 0 i 1, ale ludzie donoszą, że słyszą jakąś tam różnice.

 

 

 Słychać - często niewartą tej ceny ;) - lepiej wpakować w głośniki niż w kartę.

Edytowane przez Bandyto3xx
Link to post
Share on other sites
dobrej klasy amplituner, jaki ?

HK3490, ale niedawno znalazłem coś takiego http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/wzmacniacz-zintegrowany-onkyo-a-9050 (dac wolfson wm8718) za 1500 z przesyłką z UK. Teraz właśnie zastanawiam się, czy nie lepiej w tej cenie jednak zwykły wzmacniacz np. http://www.ceneo.pl/17002276 + Audiotrak?

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites
HK3490, ale niedawno znalazłem coś takiego http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/wzmacniacz-zintegrowany-onkyo-a-9050 (dac wolfson wm8718) za 1500 z przesyłką z UK. Teraz właśnie zastanawiam się, czy nie lepiej w tej cenie jednak zwykły wzmacniacz np. http://www.ceneo.pl/17002276 + Audiotrak?

 

W sumie amplituner do PC jest niepotrzebny ;) Na twoim miejscu zastanowiłbym się w takim razie nad czymś klasę wyżej, ale używanym ;) A głośniki jakie są ? 

Link to post
Share on other sites

Na razie mam podpiętą wieżę jvc, a komputer spełnia u mnie zadanie media center. Nie jestem specjalnie wymagający, więc jak używane to też z tej półki, bo i tak pokój mały  - ma grać, nie szumić ;) W sumie to w tej wieży jedynie brakuje mi basu i drugiego wejścia.

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites
Na razie mam podpiętą wieżę jvc, a komputer spełnia u mnie zadanie media center. Nie jestem specjalnie wymagający, więc jak używane to też z tej półki, bo i tak pokój mały  - ma grać, nie szumić ;) W sumie to w tej wieży jedynie brakuje mi basu i drugiego wejścia.

jak basu to może VK 7820 ? Wpina się go tymi samymi kablami co głośniki (wejście high level). 

Proponowałbym: kartę muzyczną - jakąkolwiek (całkiem szczerze to mówię) - moze być Audiotrak.

 

 

Wzmacniacz Pioneer - nie patrz na pobór mocy - to przy maksie i w teorii.- cena 220zł

 głośniki nowe STX - głośniki 3 drożne, moc i uderzenie ogromne ;) ale są duże - ale dzięki temu są dobre (fizyka - wzbudzanie fal powietrza). Jak chcesz, można znaleźć mniejsze  + subwoofer ;)

Link to post
Share on other sites
Bez przesady VK to jest półka, ale chyba w garażu :D Poważnie to wolałbym 2.0 szczególnie w tym budżecie i już mam na oku używki Wharfedale 9.5

 

Bez przesady z tym VK - nie jest tragicznie. Kosztuje tyle, ze wiele można mu wybaczyć (prawdopodobnie to najlepszy model tego producenta). Poza tym sam mówisz, że do tej pory cuda nie miałeś - każdy od czegoś zaczyna ;)

 

A Co do używek głośników - całkiem dobry wybór, pewnie dużo taniej ? (choć ja wolałbym wspierać rodzimego producenta - możesz przejrzeć ich ofertę)  ;)

Edytowane przez Bandyto3xx
Link to post
Share on other sites

W sumie niedużo taniej, dlatego żeby zmieścić się w budżecie kombinuje z tym wzmacniaczem/ampem. Tu mam jeszcze jeden typ, wiem że niby amp okrojony z kanałów, ale w tym teście go zachwalają. http://www.areadvd.de/hardware/2011/kenwood_ra5000.shtml Dobre jest to, że mógłbym ominąć gó*****y dac z tunera n-ki. Choć nie powiedziane, że tu siedzi coś lepszego. Za cholerę nie mogłem się dopatrzeć :P

Link to post
Share on other sites
HK3490, ale niedawno znalazłem coś takiego http://audio.com.pl/newsy-sprzetowe/wzmacniacz-zintegrowany-onkyo-a-9050 (dac wolfson wm8718) za 1500 z przesyłką z UK. Teraz właśnie zastanawiam się, czy nie lepiej w tej cenie jednak zwykły wzmacniacz np. http://www.ceneo.pl/17002276 + Audiotrak?

Audiotraka HD2 został, dokup tylko wzmacniacz.

Link to post
Share on other sites

Kondensatory ma dość spore jak na amp KD za tą cenę.

 

 

Chcesz to wstawię Ci do starej unitry kondensatory 2 razy takie na wielkość o identycznej pojemności. Zwiększy to jej jakość wykonania?

Wzmacniacz klasy D ma sprawność 90-95% ale pisanie, że ten twór ma 2x120 przy poborze 200W jest czystym kłamstwem.

Poza tym wzmacniacz klasy D = zniekształcenia.

 

Jeżeli całość ma być połączona optykiem/coaxem to żadna wymyślna karta muzyczna nie jest potrzebna. Wystarczy gniazdo zintegrowane w płytę główną. Jeżeli płyta takowego nie posiada można dokupić na allegro przejściówkę za 20-30zł z przesyłką bądź taniej samemu poskładać jak wie się jak.

Link to post
Share on other sites
pisanie, że ten twór ma 2x120 przy poborze 200W jest czystym kłamstwem.

Wiadomo - marketing. W instrukcji znalazłem THD 0,01% dla 1kHz,50W,6Ohm, a te 120 to dla 10% i chyba w mono :wariat: . To jednak uważacie, że nawet taki pioneer a-20 + najprostszy xonar będzie i tak lepszym rozwiązaniem. Radzą mi, że lepiej więcej dołożyć do głośników. To naprawdę ma być budżetowy sprzęt, ale na plastikowe kino to nie będę wyrzucał kasy w błoto. Elektroniki nie chcę używanej, bo to zawsze jest niewiadoma, a ma działać od 1 dnia po zakupie :P

Edytowane przez d i l
Link to post
Share on other sites

 Słychać - często niewartą tej ceny - lepiej wpakować w głośniki niż w kartę.

Tak samo jak słychać różnicę między kablem z miedzi a pozłacanym :)

 

Puszczaj optykiem, da to najlepszą jakość bez zniekształceń, przynajmniej do czasu aż amplituner się tym nie zajmie). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...