Skocz do zawartości

Be quiet! Dark Power Pro 10 650W vs Seasonic Platinum P660 vs ???


Recommended Posts

Witam wszystkich. Ponieważ trafiła mi się okazja sprzedaży mojego Chifteca CFT-650-14CS, rozważam zakup nowej elektrowni :) koszt plus minus 550zł, po paru godzinkach szukania znalazłem dwie, które można rozważyć: 

 

Be quiet! Dark Power Pro 10 650W http://www.proline.pl/?p=BQT+P10+650W za 539

 

lub 

 

Seasonic Platinum P660 http://www.proline.pl/?p=SEA+PLATINUM-660 za 579

 

sprzęt mam podany na dole, czekam na komentarze i jestem otwarty na inne propozycje  :)

ma być:

1. niezbyt głośno,

2. min gold w "efektywności" (kurde słowa mi brakuje:)

3. 5 lat gw.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Wybacz ale jaki jest sens wymiany Twojego obecnego zasilacza na taki za ~500zł do nie wypasionego kompa, którego jesteś właścicielem?

1. Chiftec idzie do siostry, której padł feel 3 ;) 

2. obudowa i zasilacz to dwie rzeczy których praktycznie nie zmieniam (ostatnia obudowe miałem 8 lat zasilacz podobnie)

3. rozwój mojego pc wyglada tak (4770->2x4770->5870->2x5870 będzie)

Link to post
Share on other sites

jest ok :) ale ma dwa minusy: dosyć krótkie kable i nie ma modularnych wtyczek P8/P4 :) znów gdzieś bedę musiał je zawijać,(obecny chiftec ma p4 na stałe i p8 dołaczane, a że korzystam z tego drugiego to z p4 tez nie ma co zrobic) no ale cena na plus.

Link to post
Share on other sites

Ja Ci polecam SEASONIC'A, którego wybrałeś. W tamtym roku długo szukałem bardzo dobrej zasiłki, ponieważ przeważnie jest to wybór na ok 5 lat. Przeczytałem wiele różnych opini i testów. Dowiedziałem się, że większość największych firm używa części, które produkuje Seasonic (nawet Be quiet). Te firmy tylko wprowadzają jakieś swoje dodatki i tyle (niby ulepszenia), ale główne podzespoły są Seasonic'a.

Sam zdecydowałem się na Seasonica 1000W, ponieważ chcę zrobić CF. Gwara na 6 lat.

Rewelka.

 

 

Link to post
Share on other sites
jest ok :) ale ma dwa minusy: dosyć krótkie kable i nie ma modularnych wtyczek P8/P4 :) znów gdzieś bedę musiał je zawijać,(obecny chiftec ma p4 na stałe i p8 dołaczane, a że korzystam z tego drugiego to z p4 tez nie ma co zrobic) no ale cena na plus.

... no i ma niby srebrny certyfikat sprawności, a nie złoty/platynowy.

Link to post
Share on other sites

Fractal Design co podał jeden z userow jest cichy, Antec także tylko gwarancja mniejsza niż ty wymagasz ale przy takich zasiłkach to trochę zmienia postać rzeczy. :)

Jak chcesz już te 5 lat-Corsair TX 650 V2, mam go od niedawna, trzyma napięcia jak skala, pod obciążeniem nie słyszalny.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites
Jest też Antec HCG-620M ;)

 

 

Jak chcesz już te 5 lat-Corsair TX 650 V2, mam go od niedawna, trzyma napięcia jak skala, pod obciążeniem nie słyszalny.

 

 

 

Do tego kompa np. Fractal Design Integra R2 500 W 

 

Proponowane modele mają certyfikat sprawności jedynie bronze

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites
@ UP

Zamiast patrzeć czy coś ma certyfikat Bronze czy Silver czy Gold to lepiej zastanowić się czy w ogóle odczuje się różnicę ;)

 

Zasilacz większej sprawności mniej się grzeje = wymaga mniej intensywnego chłodzenia = większa szansa na ciszę. Osobiście wolałbym jakiegoś wysoko-sprawnego, z wyższej półki niż podstawowa Enermax/be quiet/Seasonic zamiast polecane tu Antec/Corsair/Fractal Design.

 

Oczywiście wysoka sprawność nie jest gwarantem ciszy, czego dobrym obrazem jest platynowy Antec ( http://www.proline.pl/?p=ANT+EA-550+PLATINUM ), w którym jakiś mądry inaczej "inżynier" ustawił na sztywno 1100 RPM wentylatora x-P (z tego co pamiętam z jednej recenzji). Swoją drogą w innej recenzji o tym problemie nie piszą ... więc może usunięto ten stan stałego 1100 RPM wentylatora nawet w idle o którym czytałem.

 

Nie mniej jednak statystycznie bardziej sprawne zasilacze są cichsze.

Edytowane przez Kyle_
Link to post
Share on other sites

Co do ciszy nie musi być silver czy gold,testuje dużo zasiłek  wiec różnicy moim zdaniem nie ma, Bronze śmiało można polecić.

Jak platinum czy titanium,nie miałem okazji testować.

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...