Skocz do zawartości

Asus Striker II NSE i zwiechy


Recommended Posts

Cześć. Mam nadzieje , że ktoś pomoże lub wskaże dobre wskazówki . Otóż problem się ciągnie gdzieś od roku , jak kupiłem nowy komputer. Na poczatek specyfikacja:

Cpu: Core Quad 2,8 Q9550

Ram : Ocz DDr3 Ocz 1333mhz Platinum

GPU: Gigabyte Ati 5850 1GB

PSU: Be Quiet Dark Power 1000 PRO

Mobo: ASUS STRIKER II NSE 790i

 

Więc wygląda to tak , że pc potrafi się zwiesić , gdzieś 1-2 razy w ciągu 2 tygodniu w windowsie 7 , czy xp czy viście.

Nic sie nie da zrobić , zostaje tylko twardy RESET. CTRL ALT DELETE nie działa. A jeśli chodzi o gry to jest gorzej , jak gram ,to zwiechy są do 1 godziny czy max 2 godzin . Dżwięk się pętluje ( powtarza ) i też nie zostaje nic innego jak twardy reset.

W Crysis WArhead, Dirt 2 , Grid , Cody , Bioshock i inne...........................

W grach jest to częściej. Sterowniki oczywiscie nic nie dają. Obecnie jestem na Catalyst 9.12

A wczesniej miałem GTX 280 i to samo miałem.Myslalem ze zmiana karty pomoże , jednak nie , dalej to samo .

 

Wpisując w google nazwe mojej płyty i freez znalazlem z 10 tematów. Ludzie mają to samo z tą płytą i tym ramem . Niektórzy pisza,że na tej mobo trzeba recznie poustawic timingi i napięcia na RAM. Ja sie nie znam by tam grzebać. I niektórym to pomaga nie którym nie. Jednak ten sam problem jest na tym konfigu.

Mam dość tego powoli. Moge we wtorek kupic inny ram DDR3 Kingston Hyper Black 2x2gb 1600mhz , myslicie ze to pomoze? Zaryzykować z ramem ????Czy zmiana płyty?????????? Moze mial ktos kiedys stycznosc z tym problemem na tym konfigu i zna rozwiazanie?

Dzieki bede wdzieczny .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...