Skocz do zawartości

Nvidia Quadro 2000K M czy GTX 675M


Recommended Posts

Witam, poszukuje wydajnego laptopa. Sprzęt nie miałby służyć do gier. Szukam czegoś czego nie będe musiał zmieniać za te 5 lat ze względu na kiepską wydajność i co poradzi sobie z tym co mu zapodam.

 

Do czego miałby słuzyć sprzęt:

 

obróbka filmów

renderowanie filmów/konwertowanie/tworzenie projektów

internet

ogladanie filmów w full hd

 

Szukałem lapka z kartą nVidia i procesorem CUDA z którym kompatybilny jest Sony Vegas. Znalazłem kilka fajnych pozycji jak Alienware, czy MSI z serii GT60. Alenware odpadł ze względu na ceny, narazie zastanawiam się nad MSI GT60 z procesorem i7-3610QM, karta grafiki GTX 675M, ram 16GB.

 

Znalazełm też ten sam komputer ale z kartą nVidia Quadro 2000K M, i tutaj zaczyna się moje pytanie. Jesli nie będe używał lapka do gier ale głównie do zabawy z filmem to która karta byłaby lepsz do tych zadań?

Z tego co się dowiedziałem to obie mają CUDA ale gdzieś na forum wyczytałem że podobno gtx 675M lepiej sobie z tym radzi niz Quadro.

Gdyby chodziło o gry to odrazu brałbym gtx 675M. Quadro reklamowany jest głównie jako karta do 3d, jakiś autocad itp. nie wiem jak jej wydajnośc ma się do obróbki filmów. Bardzo prosze o pomoc w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Podawałem już ten link w innym wątku ale i tutaj będzie miał zastosowanie bo artykuł omawia różnicę pomiędzy GF a Quadro

http://www.servodata.com.pl/hardware/pny/quadro/articles/quadro_geforce.htm

 

Z zastosowań o których piszesz wynika że nie potrzebujesz Quadro tylko "zwyczajnego" GF z wydajnymi rdzeniami CUDA.

Link to post
Share on other sites

Gdzie tam jest opis wykorzystania Quadro przy obróbce filmów ? Ja tam widzę opis różnic jakości obrazu w renderingu 3D i zastosowaniach CAD jak i tworzeniu efektów CGI w filmach. Do obróbki filmów będziesz używał zapewne wsparcia CUDA a te są wydajniejsze w Geforce przy niższej cenie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...