Skocz do zawartości

Pytanie laika


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Fenio,

Recommended Posts

Cześć

 

Jestem kompletnie zielony w temacie sprzętu komputerowego, dlatego szukam pomocy tutaj.

Chciałbym wymienić kartę graficzną (na taką za ok 400zł) do grania w World of Warcraft.

 

Mój sprzęt:

 

płyta: MSI K9N neo V3

proc: AMD Athlon 64x2 DualCore 4200+ 2,19GHz

zasilacz: MC-400ATX 2.0 PFC 400W

pamięć: 2GB DDR2

grafika: ATI Radeon EAH3650 TOP 256MB

 

Czy jest wogóle szansa na wymianę samej karty czy konieczna będzie też wymiana procka? Co pewnie pociągnia za sobą wymianę zasilacza i płyty...

 

Proszę o podpowiedzi i wyrozumiałość :)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście można dokupić do tego zestawu jakąś grafikę, jednak będzie się ona nudziła. W okolicach 400zł można dostać radeona 7770, jednakże ja z mojej strony poleciłbym Ci sprzedać co posiadasz i dołożyć do nowego sprzętu. Nie musi to być za jakieś kosmiczne pieniądze, ale już znaczną różnicę poczujesz kupując np g630+ jakąś płytę na h61. Do tego dojdzie Ci pamięć ddr3.



Ewentualnie można jeszcze pomyśleć coś o athlonie x2 250, bo w dobrej cenie można kupić, sam takiego będę sprzedawał i do tego płyta. Wtedy pamięć by Ci została.

Link to post
Share on other sites

do tej płyty, co autor tematu podał, jak widze na stronie producenta, nie ma możliwości włożyć AII, a do tego procesora co autor posiada nic wyżej hd5750 bym nie brał (który i tak nie rozwinie skrzydeł) i tak trzeba procesor podkręcić co najmniej do 2,7-2,8 GHz

to najtańsze rozwiązanie które da i tak pożadnego kopa (3650 były nieco słabsze od standardowo taktowanych 8600gt)

Link to post
Share on other sites

Mam 5770 i dzisiaj nie jest więcej warta niż 150 zł, patrząc na konkurencję w postaci nowych kart graficznych. 200 z wysyłką to już przesada, chyba że dodadzą wszystko z pudełka (w stylu kupon na dirta2) i gwarancję. A dlaczego tak uważam? Z autopsji. Gwarancja skończyła mi się w grudniu a karta na normalnych ustawieniach osiąga prawie 90*C i wentylator kręci sie powyżej 3500 obrotów, efekt suszarki. Nie wróży to dobrze o żywotności, a jakoś eksploatowana nie była szczególnie. I dlatego takie ceny jakie panują na allegro za tę kartę są nie do przyjęcia.
Dlatego jak znajdziesz używki 5770 za 150+wysyłka, albo coś pokroju 5750 za jakieś 100+wysyłka to bierz, inaczej to nie ma sensu.

Edytowane przez gloryseeker
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi. Jakie konkretnie podzespoły (płyta, karta, procesor) proponowalibyście dla mnie jeśli zdecydowałbym się na wymianę wszystkiego? i czy wtedy zasilacz też będzie do wymiany? Nie chodzi mi o super wypasionego kompa - żeby tylko spokojnie pograć w WoW na w miarę fajnych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Mam 5770 i dzisiaj nie jest więcej warta niż 150 zł, patrząc na konkurencję w postaci nowych kart graficznych. 200 z wysyłką to już przesada, chyba że dodadzą wszystko z pudełka (w stylu kupon na dirta2) i gwarancję. A dlaczego tak uważam? Z autopsji. Gwarancja skończyła mi się w grudniu a karta na normalnych ustawieniach osiąga prawie 90*C i wentylator kręci sie powyżej 3500 obrotów, efekt suszarki. Nie wróży to dobrze o żywotności, a jakoś eksploatowana nie była szczególnie. I dlatego takie ceny jakie panują na allegro za tę kartę są nie do przyjęcia.

Dlatego jak znajdziesz używki 5770 za 150+wysyłka, albo coś pokroju 5750 za jakieś 100+wysyłka to bierz, inaczej to nie ma sensu.

te ceny to sobie z kosmosu powymyślałeś? też mogę powiedzieć, że więcej niż 90 zł nie dam za hd4850 bo sterowników już pod to od ponad roku nie wypuszczają (tzn są nowe ale bez wsparcia) ale to tylko moje widzimisie, nie będe głupio ludziom kazał szukać w tej cenie bo i tak nie znajdą - a ty piszesz 150+kw żeby ktoś hd5770 szukał, a juz totalna bzdura hd5750 za 100 +kw (gdzie w tej cenie 9500gt chodzą :D ) a najtańsze na allegro koło 240-250 - trochę trzeba zejść na ziemie, panie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...