Skocz do zawartości

Radeon 3850 lepszy niż GTX 260 ??? :D


Recommended Posts

Niech was nie zmyli tytuł tematu, sprawa wygląda tak ...

 

Mój kumpel posiada taką oto konfigurację kompa:

 

C2D E6300 1.86@2.40GHz

Radeon 3850 DDR3 512MB

RAM DDR2 2.5GB 533MHz

Mobo Gigabyte (modelu nie pamiętam)

HDD 160GB.

Zasiłka Chieftec 500W

 

Postanowił przetestować swojego kompa w 3D Mark06, uzyskał wynik 8732 pkt.

Jako że mieszkam nie daleko, skoczyłem do domu po mojego GTX 260 core216, zamieniliśmy karty w jego kompie i przetestowaliśmy w 3D Mark06 jego kompa z moim GTX 260. Odinstalowaliśmy stery ATI, ściągnęliśmy i zainstalowaliśmy najnowsze stery NVIDIA i ... wynik 7783 pkt. :wariat: Wie ktoś może dlaczego taki niski wynik osiągnął mój GTX w jego komputerze ??? Myślę że moze to być dowód że nie ma sensu ładowac dobrych kart graficznych do co najwyżej "średnich" komputerów ??? Wypowiedzcię się :hahaha: Aha, sorki za błędy w składni zdań alę jeszczem jeszcze wczorajszy :(

Link to post
Share on other sites

Ja myśle, że jego karta nie została ograniczona przez procesor, a twoja lepsza karta została ograniczona przez procesor.

Się znafca odezwał :( Wyjaśnisz to swoją zabójczą teorię (btw, wiesz w ogóle o co chodzi z ograniczaniem wydajności karty przez procesor :> :hahaha:) :wariat:

 

Jako że są to karty DX10, to możecie je przetestować w 3DMarku Vantage, da on bardziej wiarygodne wyniki :menda:

Link to post
Share on other sites

Nie mam już dostępu do tego kompa, był on tuż po "formacie", czysty XP, zaistalowany tylko service pack 3, directX, wszystkie stery do mobo i stery do kart graficznych odinstalowywane przed wymianą kart a nowe instalowane tuż po włożeniu kolejnej karty.

Link to post
Share on other sites

Niech was nie zmyli tytuł tematu, sprawa wygląda tak ...

 

Mój kumpel posiada taką oto konfigurację kompa:

 

C2D E6300 1.86@2.40GHz

Radeon 3850 DDR3 512MB

RAM DDR2 2.5GB 533MHz

Mobo Gigabyte (modelu nie pamiętam)

HDD 160GB.

Zasiłka Chieftec 500W

 

Postanowił przetestować swojego kompa w 3D Mark06, uzyskał wynik 8732 pkt.

Jako że mieszkam nie daleko, skoczyłem do domu po mojego GTX 260 core216, zamieniliśmy karty w jego kompie i przetestowaliśmy w 3D Mark06 jego kompa z moim GTX 260. Odinstalowaliśmy stery ATI, ściągnęliśmy i zainstalowaliśmy najnowsze stery NVIDIA i ... wynik 7783 pkt. :[ Wie ktoś może dlaczego taki niski wynik osiągnął mój GTX w jego komputerze ??? Myślę że moze to być dowód że nie ma sensu ładowac dobrych kart graficznych do co najwyżej "średnich" komputerów ??? Wypowiedzcię się :cry: Aha, sorki za błędy w składni zdań alę jeszczem jeszcze wczorajszy :)

 

 

Zdecydowanie to wina słabego CPU,który mocno ogranicza testowanego GTX 260.Zresztą 3Dmarki 3Dmarkami a w samych grach też będzie inaczej tj GTX 260 będzie na pewno szybszy.Dla porównania nawet szybszy HD 3870 jest wolniejszy od 8800GT,a sama 8800GT odstaje wydajnością od GTX 260 i to dość znacznie.Więc cudów niema.Pozdro.

 

 

 

Michael :

 

Się znafca odezwał :) Wyjaśnisz to swoją zabójczą teorię (btw, wiesz w ogóle o co chodzi z ograniczaniem wydajności karty przez procesor :> :rotfl:) ;)

 

Jako że są to karty DX10, to możecie je przetestować w 3DMarku Vantage, da on bardziej wiarygodne wyniki

 

Co do ograniczenia karty przez CPU to wcale nie trzeba (choć też można) testować tych kart w 3dmarku Vantage,aby dostrzec ograniczenie ze strony CPU.Już wcześniejszy 3Dmark 06 pokaże tą różnice.Aby GTX 260 mógł się rozkręcić CPU powinien być podkręcony co najmniej na 3.0Ghz,a najlepiej jeszcze wyżej.Kumpel miał w swoim czasie E6300 podkręcony do 3.3Ghz i wtedy testowany wraz z nim 9800GTX+ oraz GTX 260 spisywał się bardzo dobrze.Po prostu zbyt słaby CPU nie nadąża z przekazywaniem danych do GPU karty graficznej,a tym samym sama karta nie działa na 100% swoich możliwości przez to że musi czekać na dane od CPU.Najprościej to opisując.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...