Skocz do zawartości

AMD pehnom 955 - nie daje rady? Wolna praca w Office, Mozzilla, z pdf


Recommended Posts

Witam

Mam następującą konfigurację :
CPU - amd phenom 955Be + boxowe chłodzenie
Mobo - MSI 870 C45
Ram - Kingston HyperX 2x4gb 1600Mhz
GPU - radeon gigabyte hd 4350
zasilacz - Xfx Pro 650W
obudowa- SilentiumPC Gladius 800 Pure Black
dysk SEAGATE Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 500GB

System Win 7 64 bity. Office 2010.

I moje zastrzeżenia budzi praca w wordzie czy przeglądanie pdf-ów, gdy mam dokument w wordzie powiedzmy 10 stron z grafiką(zdjęcia wykresy, przewaga nad tekstem) oraz tekst jak przewijam strony na rolce myszki to skoki jak nie wiem, nie mam pojęcia co może być przyczyną czy to coś z oprogramowaniem? czy procesor nie daje rady nie mam pojęcia? Tak samo ja mam pdf otwarty powiększe i przewijam to strasznie powoli. Dodam że to samo tyczy się otwartych stron internetowych jak mam w zakładach więcej niż 10 na pewno to przewijając stronę nie jest to płynne, ale czy ten komputer/procesor nie powinien sobie dać z tym radę?
Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Nie ma tam wskazania samego pulpitu? pod jaką nazwą szukać procesem?

 

 

Ja otwiera worda dalej mozolnie przewija jak mam w dokumencie zdjęcia i grafikę, a ten program co jakiś czas podświetla na czerwono ale to cyklicznie widzę wygląda to tak jak w linku :

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/94/14894732.png/

 

 

Wyskakuje co jakiś czas takie na czerwono nie wiem co to:

 

 

http://imageshack.us/photo/my-images/580/19762009.png/

 

tyle że word cały czas działa wolno.



http://imageshack.us/photo/my-images/266/84654544.png/

Edytowane przez mavii
Link to post
Share on other sites
Miałem wcześniej 6850 z zainstalowanymi sterownikami i przełożyłem kartę miesiąc temu na 4350 i nie instalowałem to może być przyczyną?

Oczywiście, tak się dzieje jeśli nie zainstalujesz dedykowanych sterowników. Wcześniej wywal z systemu wszystko po starej karcie.

Link to post
Share on other sites
wywaliłem po starej karcie i zainstalowałem starsze 11.11 i dalej to samo;/

1.zresetowales po wywaleniu i potem po ponownej instalacji?

2.czy masz tam jakąś inną grafikę (zintegrowaną)?

3co odinstalowałeś ze starej karty?

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites
Wchodzę w setup i tam odinstalowalem wersję 12,6 zrestartowałem komputer i oczywiście rozdzielczość inna była i zainstalowałem 11.11 pytał o utworzenie katalogu ATI, nie mam innych kart ta płyta nie ma zintegrowanej grafiki.

1.jakie programy masz w "dodaj usun programy" z amd/ati?

2.jaką nazwe grafiki masz w menedzerze urządzen?

oczywiscie przed zmianą karty wszystko było wcześniej ok?

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites

1. Tylko amd catalyst.

2. Ati Radeon HD 4300/4500 Series

 

No właśnie ciężko mi powiedzieć ale raczej było podobnie komputer przy większej ilości zakładem w firefox przycinał się, bo nie wiem czy procesor nie wyrabia? to w takim razie i7 by word nie przycinał i firefox? Dziwne właśnie to dla mnie i nie wiem co jest grane. Jak przesuwam dokument to są skoki, sprawdzałem na innych kompach 2500K przesuwało się płynnie i na i5 3470 też płynnie.

Link to post
Share on other sites

procesor, czy inna rzecz na pewno nie jest za slaby, nie mam na razie pomyslu skoro i wczesniej bylo podobnie.

napisz jakie pozycje masz zainstalowane w dodaj usun programy z amd/ati, moze sie przegrzewa ci ten procek?

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites

52C to trochę za wysoko jak na pracę na pulpicie i do tego 60% obciążenie,

1.czyściłeś radiator?

2.daj jaki proces najbardziej obciąża proca w menedzerze zadan - kliknij zeby sortował wedlug kolumny użycie CPU

3czy na zimnym kompie, zaraz jak włączysz też jest problem?

Edytowane przez akonk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...