Skocz do zawartości

Pomoc przy wybraniu karty


Recommended Posts

--po pierwsze na pewno zasilacz do wymiany

--po drugie karta z propozycji jak najbardziej ok natomiast wzrost wydajności może być niższy od spodziewanego bo phenom pierwszej generacji to procesor niestety bardzo wolny i w znacznym stopniu obniżyć może potencjał karty

Link to post
Share on other sites

No jasne najlepiej 7970 do tego 9550 wrzućcie... i ten niesamowity zasilacz Deer/iBOX --cudownie. A potem nowa karta nie dość że traci połowę potencjału to po pierwszej dłuższej partyjce jesz uszkodzona. A wy będziecie się potem z tych "porad" tłumaczyć.

Link to post
Share on other sites

pytałeś o kartę do 350 a dajesz prawie 100zł droższą.... jeżeli masz na to z 450 zł, to bierz którąs z tych:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7770-1gb-ddr5128bit-dvihdmidp-pci-express,33036.html

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gigabyte-ati-radeon-hd7770-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express-ver-oc,30762.html

 

jeżeli natomiast do 350 zł to:

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7750-2gb-ddr3128bit-dvihdmidp-pci-express,34447.html

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7750-2gb-ddr3128bit-dvihdmid-sub-pci-express,34748.html

 

Powinny być ok, msi i giguś mają 3 layta gwarancji..

 

ps. na któryś z serwisów był niedawno art o kartach do 500zł, może poszukaj i tam coś znajdziesz jeszcze ciekawego...

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

w innym temacie właśnie tłumaczyć, że kupowanie 7770 powyżej 500zł jest bez sensu, to Ci napiszę, że za 7750 nie ma co dawać więcej niż 350zł... popatrz na moje propozycje, ten msi za 330 będzie ok dla Ciebie, no chyba, że niewyciszenie 100 więcej i masz jednak lepszą kartę...

Link to post
Share on other sites
7750 bierze tyle prądu, że markowe 1200w do niego trzeba!

Ty chyba na prawdę nie rozumiesz sprawy... nie chodzi tu o to że linia 12V jest za słaba, zasilacz to nie tylko ilość "W" jakie jest w stanie dostarczyć. Im podzespoły wykonane są w niższym procesie technologicznym, tym są bardziej czułe na ewentualne tętnienia, czy skoki napięć. Zasilacz marki Deer/iBOX nie jest pewnym punktem zestawu i choćby nie wiem jak niewiele był obciążony, to jego jakość (a właściwie jej brak) robi swoje.

 

Kilka(naście) lat temu przy układach ceramicznych, czy nieco później (przy bardzo wysokich procesach) nie robiło to różnicy, obecnie jest inaczej i porządne PSU to podstawa długiej i stabilnej pracy.

 

Natomiast cały czas należy pamiętać o tym jakim CPU jest Phenom 9550 i moim zdaniem wydatek na cokolwiek powyżej HD 4850 jest zbędny, bo ten potencjał i tak będzie się marnował. Do DX11 HD 7750 jest i tak zbyt słaby (zresztą ten Phenom też zrobi "swoje"), więc nie ma sensu do tego zestawu kłaść nic więcej niż HD 4850.

 

PS: Taellih wiem że zaraz wylecisz z jakimś "arcy-intelYgentnym" pomysłem, ale daj spokój. Bo za to co się radzi trzeba brać jakąś odpowiedzialność, a jak nie to zapraszam do działu "Na luzie" tam jest taki temat, w którym ci to wytłumaczą. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
 
Ty chyba na prawdę nie rozumiesz sprawy... nie chodzi tu o to że linia 12V jest za słaba, zasilacz to nie tylko ilość "W" jakie jest w stanie dostarczyć. 

 

Chyba naprawdę rozumiem

 

 

 Im podzespoły wykonane są w niższym procesie technologicznym, tym są bardziej czułe na ewentualne tętnienia, czy skoki napięć.

 

A nie jest tak, że im mniejsze obciążenie zasilacza tym mniejsze wachania?

 

 

Zasilacz marki Deer/iBOX nie jest pewnym punktem zestawu i choćby nie wiem jak niewiele był obciążony, to jego jakość (a właściwie jej brak) robi swoje.

 

Dlatego polecasz 4850, który bierze 2x tyle prądu?

 

 

 

Bo za to co się radzi trzeba brać jakąś odpowiedzialność 

 

Gwarantuję, że zasilacz nie padnie od 7750, ani 7750 od zasilacza

 

 

 

PS: Taellih wiem że zaraz wylecisz z jakimś "arcy-intelYgentnym" pomysłem, ale daj spokój 

 

Co to ma znaczyć? Nie podoba Ci się coś to wal do mnie i przedstaw swoje zdanie z jakimiś argumentami.

Edytowane przez Taellih
Link to post
Share on other sites
Fenio - Twój 7750 ssie (pamięci ddr3)

 

Pytał o kartę do 350zł to dostał odpowiedź. Lepszej do 350zł nie znajdziesz.

Dla mnie 350 to nie 400, skoro może wydać 400zł to niech napisze w pytaniu kwotę "do 400zł". Ktoś się będzie angażował i szukał karty do 350zł tylko po to aby dowiedzieć się że właściwie to nie 350 ale 400zł wchodzi w grę. Jak znajdziecie coś do 400zł to wyjdzie że opłaca się dołożyć do 450zł i kupić R7770 więc wcześniejsze porady też idą do śmietnika. I tak się można licytować w poradach nie mających za wiele wspólnego z pierwszą wiadomością tego wątku.

 

 

pytałeś o kartę do 350 a dajesz prawie 100zł droższą.... 

 

Bo sam nie wie ile zł może przeznaczyć na zakup. Jak by każdy pisał MAKSIMUM jakie może przeznaczyć na dany zakup to udzielanie porad było by znacznie łatwiejsze.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Zależnie od gry raz wydajniejsze może być raz 6670 a raz 7750 ddr3

http://ht4u.net/reviews/2012/budget_grafikkarten_benchmarks_gt_640_gtx_650_hd_7750_ddr3/index15.php

Do tego nowe sterowniki zmieniły nieco sytuację na korzyść serii 7.

Jak już dołożył do zakładanego budżetu 50zł to niech dołoży jeszcze 29 i będzie miał Asusa 7770

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7770-1024mb-ddr5-128b-d-h-pci-e-hd7770-1gd5-513201/

Link to post
Share on other sites
Co to ma znaczyć? Nie podoba Ci się coś to wal do mnie i przedstaw swoje zdanie z jakimiś argumentami.

Napisałem cały post pełen argumentów ale ich nie zrozumiałeś (nie przyjąłeś do siebie). Przedstawiłem tam też swoje zdanie i widzę w tobie tylko kolejnego "eksperta", który myśli że wie najlepiej - a zupełnie nie przewiduje następstw. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...