Skocz do zawartości

Jaka karte graficzna do plyty asusa p5q


Recommended Posts

Witam

Nie moge odpowiednio dobrac karty graf do tego kompa:

procek: core 2 duo e8200 3.0

plyta p5q ma slot pci-e 2.0

2 gb ram ddr2 800

grafa asus 9800 gt ultimate- padla :P

zasilacz chieftec 450 w

Cena do 700 zl.

 

Myslalem o gtx 650 ti ale nie wiem czy pojdzie na slocie 2.0 i przy tym procku i plycie.

Procka i plyty nie chce zmieniac. Gram w fife i diablo i sporadycznie jakies gry, monitor t220 samsung.

 

prosze o porade.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Wydajność praktycznie ta sama jeśli chodzi o te dwa standardy.Ten chieftec ma zasilanie do kart graficznych 6pin?-jeśli nie to też nie problem bo można dać przejściówke ze zwykłego molexa http://obrazki.elektroda.pl/2979152900_1357152135.jpg

Edytowane przez rezerwuar
Link to post
Share on other sites

Nie ma strachu ja siedzę aktualnie jeszcze na Pci Expres X16 2.0 i bez problemu śmiga mi karta z Pci Ex. X16 3.0.

Rożnica będzie taka że więcej papu będzie pobierane przez zasilanie zamiast te kilkadziesiąt Watów z slotu Pci Ex.

Niestety dodatkowe zasilanie dla karty to od kilku lat norma, gdyby zasilacz nie miał dodatkowych wtyków do zasilania karty graficznej, to nie ma co się martwic, bo producent dołącza do karty przejściówki zasilające kartę z wejściem MOLEX.

Co do proca ma on tylko 2,66 GHz(3,0 GHz ma model E 8400, którego mam w nawiasie mówiąc do sprzedania, patrz w ogłoszenia:)

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites
Nie ma strachu ja siedzę aktualnie jeszcze na Pci Expres X16 2.0 i bez problemu śmiga mi karta z Pci Ex. X16 3.0.

Rożnica będzie taka że więcej papu będzie pobierane przez zasilanie zamiast te kilkadziesiąt Watów z slotu Pci Ex.

Niestety dodatkowe zasilanie dla karty to od kilku lat norma, gdyby zasilacz nie miał dodatkowych wtyków do zasilania karty graficznej, to nie ma co się martwic, bo producent dołącza do karty przejściówki zasilające kartę z wejściem MOLEX.

Co do proca ma on tylko 2,66 GHz(3,0 GHz ma model E 8400, którego mam w nawiasie mówiąc do sprzedania, patrz w ogłoszenia:)

Szczerze mowiac to mam E8400 :P zle spojrzalem :P

Link to post
Share on other sites

Skoro już wiemy jaki masz procesor,  można myśleć o karcie graficzne, do tego modelu max co bym wsadził by miało to sens to HD 7770 (Ge Force nie proponuję bo sterowniki mają spory narzut na CPU z tej serii).

Zestaw powinien dawać radę w średnich ustawieniach (no prócz kilku bardziej wymagających tytułów).

By pociągnąć w max wszystko tu już zostaje zmiana platformy, z procesorem 4 rdzeniowym  i5 (i 3 są wydajne, ale nie ma jak 4 fizyczne rdzenie), a to kosztuje :/

Link to post
Share on other sites

Tzn na tym sprzecie co mam z karta asusa 9800 gt to gralem w gierki na full detalach, nie mowie o tytulach wymagajacych bo raczej nie mam na to czasu :P Ale fifka czy diablo latalo. W sumie gry mniej wymagajace tez bez problemow chodzily. Ja raczej nastawiam sie na tytuly typu fifa i blizzarda oraz pes w ramach relaksu :) Czyli konkretnie ktorego producenta polecacie z modelu 7770?

Edytowane przez DuzyY
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...