Skocz do zawartości

Co sadzicie o takiej konfiguracji gaming PC


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez B o r o,

Recommended Posts

Plyta glowna Gigabyte GA-Z77X-UD5H
Procesor Intel i7-3770K
K.Graficzna Gigabyte GeForce GTX 660Ti Windforce OC 3GB
K.Dzwiekowa ASUS XONAR D1
HDD WD 2TB SATA III caviar black
SSD Kingston SVP 200S3 / 90G
Obudowa Cooler Master HAF 922 (RC-922M-KKN1-GP)
Zasilacz OCZ ZT Series 750W fully Modular 80 Plus Bronze
Monitor SAMSUNG LED 24" S24B300HL
Naped Optyczny DVD REC Liteon iHAS122 SATA Bulk
RAM Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP PVI316G160C9K
Klawiatura Microsoft Sidewinder X4
Kierownica Logitech Driving Force GT
Pad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (52A-00005)

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND

 

Dzieki za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Link to post
Share on other sites

Jeśli faktycznie chodzi tylko o internet i gry to, można sobie darować i7. HT i większy cache przydają się tylko do poważniejszej pracy. i5 jest optymalny do takich celów.

SSD lepiej wybrać spośród wiodących modeli i najciekawszy jest samsung 830 oraz intel 330. Intel 520 i topowe sandforce nadają się bardziej do pracy z uwagi na szybki zapis 4k.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Według mnie nie jest to jakiś przedni zestaw, więc napiszę co ja bym zmienił :P

CPU: i5 3570k

Zasilacz: Zmień na jakieś 500 - 600 watt (OCZ ZT 550, XFX Core 550)

Grafa: GTX 670 lub Radeon HD7970 / HD7950

Monitor: BenQ GW2450 lub Dell U2312HM.

RAM: 8GB we wszystkich grach wykorzystasz :)

SSD: Samsung 830, Crucial M4, OCZ Vertex 4.

Edytowane przez B o r o
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeśli faktycznie chodzi tylko o internet i gry to, można sobie darować i7. HT i większy cache przydają się tylko do poważniejszej pracy. i5 jest optymalny do takich celów.

 

Wykorzystanie procesora i7 2600K@4.6Ghz w Assasins Creed 3. Myślę, jeżeli budżet pozwala, to do i7 można zawsze dołożyć ale nie kosztem innych części.

 

http://imageshack.us/a/img442/2491/ac3cpuusage.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli cena nie gra roli to rozważ: ASUS Sabertooth Z77 lub ASRock Fatal1ty Z77 Professional - świetne płyty ale to już profesjonlny sprzęt.


Fata1ty i profesjonalny to oksymoron.
Do zestawu dla gracza, nie potrzeba zupełnie płyty droższej niż ~500zł (czyli półka Z77A-GD55/ Extreme 4, bo Gigabyte faktycznie są dosyć biedne), więc i GD65 jest przesadzony (chyba nie wiesz co zyskuje się w przejściu na model GD65 z GD55 że to polecasz graczowi).

polecam Samsungi 830 lub 840


Samsung 840 to gniot. Tylko 830/840PRO jest godny uwagi. 

zekcji


Crusial


Verex'a

 


Uprzejma prośba, wkładaj więcej starania w to co piszesz i sprawdzaj swoje informacje zanim będziesz rozdysponowywać czyjeś pieniądze.
Sterta literówek, chaotyczny tekst i mnóstwo nietrafnych porad. Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Obiecałem że nie będę się z Tobą wdawał w dyskusję więc daruj sobie te bezpodstawne komentarze.
W drodze wyjątku:

 

Skoro Samsung 840 to gniot to znaczy że nie miałeś z nim do czynienia.

 

P.S Pisałem z urządzenia telefono-podobnego więc przepraszam za literówki, obiecuje że będę się starał.

Link to post
Share on other sites

Samsung 840 Basic jest na innych pamięciach (TLC), które są kalekami. Był to strzał w stopę, dysk ma gorsze osiągi od poprzednika (830) i moje do czynienia wcale nie mają na to wpływu.
Samsung 830 i 840 Pro to bardzo podobne konstrukcje, z których pierwsza jest już bardzo sprawdzona, a druga jest jej droższą, szybszą wersją.

Jeszcze jakaś bezpodstawność Cie nęka?

Link to post
Share on other sites

Ja miałem z nim do czynienia i nie twierdze że jest najlepszy ale nie odstaje aż tak bardzo od 830.

840 jest lepszy w testach syntetycznych a 830 w realnych, np, kopiowanie mp3

 

Dlatego napisałem wyraźnie:

ewentualnie polecam Samsungi 830 lub 840.

 

Jako wybór drugorzędny po Vertex4.

Link to post
Share on other sites
odstaje aż tak bardzo

 

Nie odstaje bardzo, ale jednak odstaje - a przy polecaniu i 830 i 840 o tym nie wspomniałeś - to jest właśnie brak ważnego odniesienia, że z tych dwóch 830 jest lepszy, a 840 zaledwie może być (czyli logicznie, nie warto płacić za gorszego 840, bo nikt nie kupuje dysku dla testów syntetycznych).

Bo poleca się najlepsze, bądź inne - ale nie gorsze.

 

@effendi

Ja się nie kłócę, ja tłumaczę - autorowi też się przyda wgląd w to który dysk wybrać i dlaczego, a może ten nicpoń powyżej przywyknie do pełnych opisów swojej argumentacji żeby nie trzeba było wylewać 5 postów o głupi, oczywisty, dysk.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

A propos dysku. Serio. Mam Vertex 2, na moim nowym biostarze win 7 wstaje 23 sekundy od momentu wciśnięcia przycisku na obudowie (a mógłbym to jeszcze bardziej przyspieszyć) więc na serio co nie weźmie nie zauważy większej różnicy. Paczyć na cenę, sklep i gwarancję.

Link to post
Share on other sites

U mnie na 830 jest to już jest niejako dwa razy szybciej (start od wciśnięcia), ale dla niektórych faktycznie może być to dzielenie włosa na czworo.
W przypadku SSD ważniejsza jest niezawodność i przystępna cena w stosunku do osiągów, bo to w końcu jednostka dla gracza a nie komputerowego onanisty.

Podobnie z tym i7, jak jest widzi-misię to można, ale nigdy kosztem czegoś innego - 3570k w zupełności spełni wszelakie zadania związane z grami i normalnym użytkowaniem a jest sporo tańszy.
Właściwie podpisuje się pod wszystkim co powiedział B o r o, dorzucając wspominaną wyżej płytę główną będzie solidny zestaw do grania.

Link to post
Share on other sites

Co do burzliwych dyskusji to wiele w ich trakcie dobrego często wychodzi więc nie mam nic przeciwko byle nie była to dziecinna kłótnia, Wszystkim tak samo dziekuje za odpowiedzi i sugestie. Poczytałem Wasze odp., trochę testów i porównań, zweryfikowałem konfigurację i teraz prezentuje się ona następująco:

 

 

 

Plyta glowna ASRock Z77 EXTREME4
Procesor Intel i7-3770K

Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock Advanced BK014
K.Graficzna Gigabyte GeForce GTX670 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP PCI-E (1058/6008) (GV-N670OC-2GD)
K.Dzwiekowa ASUS XONAR D1
HDD WD 2TB SATA III caviar black
SSD OCZ Vertex4 128GB SATA3 2.5'' MLC (VTX4-25SAT3-128G)
Obudowa Cooler Master HAF 922 (RC-922M-KKN1-GP)
Zasilacz OCZ ZT Series 750W fully Modular 80 Plus Bronze
Monitor SAMSUNG LED 24" S24B300HL
Naped Optyczny DVD REC Liteon iHAS122 SATA Bulk
RAM Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 1600MHz CL9 XMP PVI316G160C9K 
Klawiatura Microsoft Sidewinder X4
Kierownica Logitech Driving Force GT
Pad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (52A-00005)
Karta sieciowa TP-LINK TL-WN751ND

 

Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym się zamknąć w 6500 PLN,

Przy takiej konfiguracji i7 3770k (tak, to moje widzi-mi-się)  mieści się akurat, pytanie czy można by jeszcze coś zmienić, czy taki zestaw jest akceptowalny i czy RAM Viper 3 zmieści się pod cooler CPU, a ten z kolei do obudowy HAF 922.

Link to post
Share on other sites

Weź radka 7970 zamiast tego 670. Radeon ma wydajność gtx680 a kosztuje tule co 670. Budę bym zmienił na jakiś full tower. HAF X mogę z czystym sumieniem polecić, chłodzenie CPU można zmienić na NH-D14. Silver Arrow lub Dark Rock Pro 2 (jeśli chcesz zachować czarny kolor). Szukaj pamięci LP (low profile) jeśli nie masz pewności czy dany ram zmieści się pod cooler

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Zasilacz można wziąć "mniejszy" - ZT 550/650W będzie dobry. Za duży zapas mocy też jest nie wskazany, więc o ile nie masz planów na drugie GPU, zrezygnuj z 750W.

Druga sprawa, jakie masz głośniki/słuchawki, bo może warto zainwestować w te komponenty skoro wybrałeś już całkiem niezłą kartę dźwiękową (to znaczy, jak masz jakieś pierdziawki które nie wykorzystają potencjału audio z xonara to należy wymienić albo te, albo nie przepłacać na kartę dźwiękową)
Następnie, jaka myszka oraz podkładka? Zadowala Cie ta którą masz? Bo tanim kosztem można wybrać teraz coś na prawdę dobrego.

Monitor, można wybrać lepiej - Samsungi nie są teraz szczytem jakości.
Co do RAMu, nie mam pewności jak z tymi Viperami, ale Corsair Vengeance LowProfile utrzymane w podobnej stylistyce/kolorystyce (widzę, że zważasz na ogólny design zestawu) będą kompatybilne na sto procent. A chłodzenie oczywiście, że się zmieści - można by tylko dorzucić osobną pastę bo tamta w zestawie jest dobra ale nie szalenie dobra (np. MX-2, STG-2).

Link to post
Share on other sites
Wykorzystanie procesora i7 2600K@4.6Ghz w Assasins Creed 3. Myślę, jeżeli budżet pozwala, to do i7 można zawsze dołożyć ale nie kosztem innych części.

Dobrze, że coś się dzieje w tym kierunku. To chyba jeden z pierwszych przypadków wykorzystania 8 wątków w grze. Testowałeś pod DX11? Nie wiem dokładnie zasługa silnika gry, czy po prostu wielowątkowe draw-call zapowiadane w DX11. W każdym razie, dzięki za info i sorry za offtop ale bardzo zainteresował mnie ten motyw.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz zmieniłem na ZT 650W,

Monitor BenQ GW2450HM, co myślicie na jego temat?

Obudowa HAF X wydaje się mieć wydajniejsze chłodzenie i mnóstwo miejsca na przyszłe upgrade'y.

Waham się teraz jeszcze pomiędzy Gigabyte Radeon HD 7970 GHz (GV-R797TO-3GD), a Gigabyte GeForce GTX670 (GV-N670OC-2GD), wydajność w grach zbliżona ,ale ponoć Radeony mają wieczne problemy ze sterownikami,

dla pewności wezmę RAM Corsair Vengeance LP.

 

W kwestii słuchawek/głośników, na chwilę obecną jestem zadowolony mimo że szału nie ma (kilkuletnie Creative - ale z kevlarową membraną - dają radę), chcę jednak usłyszeć różnicę po samej zmianie karty dźwiękowej, a ewentualne zakupy głośników odłożę na zamowienie na prezent.

W kwestii myszy i podkładki nie ma problemu (Prosty Microsoft, ale jestem przyzwyczajony do niego).

Link to post
Share on other sites

Mało jest testów z HD 7970 na nowych sterownikach, aktualnie wygląda to tak:

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

 

Od wyjścia sterowników 12.11 beta, dużo się zmieniło:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/catalyst-12-11-test.html

 

Większość testów gart graficznych jest z lipca, sierpnia 2012 i dlatego można z nich wywnioskować że hd 7970 jest momentami mniej wydajny niż GTX 670.

Link to post
Share on other sites

BenQ GW2450HM będzie bardzo dobry w swoim przedziale cenowym.
Alternatywą, może być wspominany Dell U2312HM, ale te BenQi schodzą na pęczki i nie słyszałem jeszcze niezadowolenia z ich zakupu.

Co do myszki, miałem zaproponować Logitech G400 - okolice 120zł, czyli drobne pieniądze za typowo gamingową mysz (następca legendarnej MX518) która jest przebojem cena/jakość ostatnich miesięcy. Podkładka "szmacianka" w stylu SteelSeries QCK i za 150zł masz szuranie na wysokim poziomie - ale to opcja do rozważenia.
Z głośnikami robisz rozważnie - przesłuchaj, potestuj, w razie czego będziesz mieć zapas na mocniejsze Audio kiedy najdzie Cię ochota.

Co do obudowy, HAF X siłą rzeczy jest większy, ale pilnuj budżetu bo jest też znacznie droższy - zerknij jeszcze na Fractal ARC Midi, jest to jedna z moich ulubionych obudów do gamingowych zestawów - solidna, świetnie(!) wentylowana, wykonana dbale z solidnych materiałów a nie kosztuje tyle ile najniższa socjalna.
Ogółem skłaniałbym się ku dopłaceniu do DarkRock PRO2 (Bk016) i wsadzeniu go w ARC Midi niż kupowaniu HAF X.

Natomiast co do grafiki... tutaj ile osób tyle opinii usłyszysz więc idź za tym co mówi Ci nos - niby 7970 z nowymi sterownikami jakoś wyprzedza 670-tkę, ale ta 670-tka jest szalenie mocną kartą.
Różne gry są faworyzowane przez różne karty, więc głównie będą to detale i kilka fps na słupku więcej bądź mniej, zależy gdzie skierujesz wzrok. Sprawa VRAM też jest śliska, bo to czy "więcej niż 2GB=lepiej" zakrawa o wróżbiarstwo, ale z pewnością więcej nie znaczy gorzej.
No generalnie tak jak mówiłem, jedno i drugie jest dobre, tyle że inne - wybierz na zasadzie widzi-mi-się bo jeden wybór jest trafniejszy od drugiego w zależności od punktu widzenia.

 

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie podjąłem następującą decyzję:

 

Obudowa Cooler Master HAF 932 Advanced

Zasilacz OCZ ZT Series 650W

Płyta główna ASRock Z77 EXTREME4

Procesor Intel Core i7-3770K, 3.5GHz (BX80637I73770K)

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX670 2048MB (GV-N670OC-2GD)

Monitor LED BenQ GW2450HM (9H.L8RLB.QBE)

Dysk Western Digital WD2002FAEX 2TB Caviar Black 7200 64MB (WD2002FAEX)

Dysk SSD OCZ Vertex4 128GB SATA3 2.5'' MLC (VTX4-25SAT3-128G) 128 GB

Karta dźwiękowa Asus XONAR D1

Chłodzenie CPU Noctua NH-D14 

Naped optyczny Lite-On iHAS122-18

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN781ND

Klawiatura Microsoft SideWinder X4 Keyboard USB (JQD-00013)

Pad Microsoft Xbox 360 Controller for Windows (52A-00005)

RAM Patriot PV316G160C9K sprawdzone u producenta Noctua ze sie zmiesci.

 

Trochę przekroczyłem budżet ale przeboleję.

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez gargantua
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...