Skocz do zawartości

LG LM620S czy coś innego z pasywnym 3D do PC?


Recommended Posts

Na początku byłem już praktycznie zdecydowany na LG Flatron DM2752D-PZ, ale nie ma on czujnika oświetlenia i regulacji poziomej.

Teraz chce kupić LG 32LM620S, bo do lm660s chyba nie warto dopłacać (wi-fi i cienka ramka nie jest mi potrzebne). Odpada też Panasonic L32ET5E, ponieważ nie ma chroma subsampling.

 

Nie wiem czasami czy nie poczekać te 3 miesiące na nowe modele na 2013r. Jak myślicie?

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo 620 ma sporawy input lag, zaś 660 to nie tylko cienka ramka i wifi - ma znacznie lepszą elektronikę i matrycę. Ja bym się teraz wstrzymał i poczekał jednak na coś nowszego.

Link to post
Share on other sites
Z tego co mi wiadomo 620 ma sporawy input lag, zaś 660 to nie tylko cienka ramka i wifi - ma znacznie lepszą elektronikę i matrycę. Ja bym się teraz wstrzymał i poczekał jednak na coś nowszego.

Gdzie Ty wyczytałeś takie głupoty o tym inputlagu, że powtarzasz to wszędzie?

 

660 ma Wifi, i lepsze zaplecze.

Edytowane przez newsfan
Link to post
Share on other sites

Nie wyczytałem a miałem okazję sprawdzić dokładnie 620 i 640. W pierwszym input lag był na poziomie 53ms... Z palca tego sobie nie wyssałem :) więc nie sprowadzaj mnie do swojego poziomu ;).

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale nie ma modelu 640 w 32 calach.



Nie wyczytałem a miałem okazję sprawdzić dokładnie 620 i 640. W pierwszym input lag był na poziomie 53ms... Z palca tego sobie nie wyssałem :) więc nie sprowadzaj mnie do swojego poziomu ;).

 

Nie wierze na serio? Gdzie i czym sprawdzałeś?

 

W tym teście pokazuje input lag na poziomie 31ms http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-42lm620t-47lm620t-201207091900.htm?page=Performance

 

Z tego co widzę u ciebie w sygnaturce masz 660. Jak wygląda u niego czerń kiedy w pokoju jest ciemno?

Link to post
Share on other sites

a myslałes nad samsungiem 32ES6100? co do nowych modeli to będą na początek drogie wiec znów poczekasz do wakacji zanim stanieja i cenowo jakos będa do przełknięcia w granicach 1900zł oczywiscie za es6100

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites
Nie wierze na serio? Gdzie i czym sprawdzałeś?

Tak. Gdzie? to już moja prywatna sprawa.

Czym, tym: http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229335064 . Oczywiście do testu wyłącza się wszystkie możliwe dopalacze i testuje się tylko w trybie gra lub ewentualnie pc.

A to dlatego, że to jest większy panel a tam jest już zupełnie inna matryca, ja sprawdzałem 37 cali.

 

Z tego co widzę u ciebie w sygnaturce masz 660. Jak wygląda u niego czerń kiedy w pokoju jest ciemno?

Po odpowiedniej kalibracji jest dobrze, ale nie jest rewelacyjnie to wciąż krawędziowy led i chyba nigdy czerń nie będzie idealna, nawet z bajerami jak local dimming czy coś w ten deseń.

Link to post
Share on other sites
a myslałes nad samsungiem 32ES6100? co do nowych modeli to będą na początek drogie wiec znów poczekasz do wakacji zanim stanieja i cenowo jakos będa do przełknięcia w granicach 1900zł oczywiscie za es6100

Chłopie teraz są w kwocie poniżej 1900 zł, a tak poza tym ten samsung ma technologie aktywną co już odpada na starcie.

 

 

 

Po odpowiedniej kalibracji jest dobrze, ale nie jest rewelacyjnie to wciąż krawędziowy led i chyba nigdy czerń nie będzie idealna, nawet z bajerami jak local dimming czy coś w ten deseń.

 

To chyba bardziej chodzi o matryce ips niż o krawędziowe podświetlenie led. IPS w telewizorach jest poprostu lipny w kwesti poziomiu czerni. 

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

przeciez napisałem ze w granicach 1900 i nie tak grubo poniżej , bo na ceneo czy skapcu od 1830 + przesyłka, a ja tv w necie bym nie zamawiał,czytanie ze zrozumieniem:P a czemu nie aktywne? widziałes róznice? wady ewentualnie zalety?

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites

Aha no tak sorry, ale robiłem w międzyczasie coś innego i czytałem w telefonie twój post.

 

Aktywne dużo osób się wypowiada, że ten rodzaj męczy - już po godzinie nie idzie wytrzymać, a do tego kup okulary po 250 zł sztuka.

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites
To chyba bardziej chodzi o matryce ips niż o krawędziowe podświetlenie led. IPS w telewizorach jest poprostu lipny w kwesti poziomiu czerni. 

 

To też, nie mówie, że nie :), aczkolwiek zobacz IPS z podświetleniem tradycyjnym a IPS z LED, ogólnie. Nowsza technologia ale nie zawsze perfekcyjna. Powiem Ci, że jakbym teraz miał wybierać tv to kupiłbym na 99% dobrą plazmę, byłem zszokowany u znajomego jak zobaczyłem jak mało teraz zjadają papu z gniazdka.

Link to post
Share on other sites

Ile siedzisz od swojego tv jak przeglądasz neta?

 

Masz racje plazma ma bardzo dobry obraz. Na kanale bez HD obraz jest bardzo dobry (tak że myśle czasami że to jest HD), a na kanale HD jest poprostu miodzio :D (panasonic p42s20e)

 

 

Po odpowiedniej kalibracji jest dobrze, ale nie jest rewelacyjnie to wciąż krawędziowy led i chyba nigdy czerń nie będzie idealna, nawet z bajerami jak local dimming czy coś w ten deseń.

 

Chciałbym zobaczyć jak wygląda ta czerń, mogę Cie prosić abyś zrobił zdjęcie na czarnym tle (w pełnym ekranie) i wrzucił na forum?

Edytowane przez simondd
Link to post
Share on other sites

są wady i zalety aktywnych, fakt ze okulary kosztuja więcej, ale mozna kupic za 99 sztuke, lepszy obraz i lepsza rozdzielczosc, z wad napewno faktycznie po czasie moga meczyc, w pasywnych zas jak w LG paczke mozna kupic za 79zł (7sztuk) ale pod kątem mniej sie sprawdzają i mniejsza rozdizeczosc, ale jak sie polamia nie bedzie szkoda :P

Link to post
Share on other sites

Ile siedzisz od swojego tv jak przeglądasz neta?

Około 1 metr, jak przeglądam neta siedząc przy kompie lub 3 metry jeśli siedzę na kanapie. I tu i tu jest ok, aczkolwiek do siedzenia bliżej używam zupełnie innych ustawień obrazu co jest oczywiste.

 

Chciałbym zobaczyć jak wygląda ta czerń, mogę Cie prosić abyś zrobił zdjęcie na czarnym tle (w pełnym ekranie) i wrzucił na forum?

Jakość zdjęć jest poniżej przeciętnej ale coś tam widać, to co w gruncie rzeczy na zdjęciach wyszło niebieskie w rzeczywistości jest ciemno szare.

 

http://img534.imageshack.us/img534/8666/sdc13671k.jpg http://img850.imageshack.us/img850/7366/sdc13675x.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam forumowiczów.

 

Mam pytanie do kolegi Szarika, który posiada 660s jaki jest w nim input lag, czy wersje 32 oraz 37 będą go miały na innym poziomie. Interesuje mnie tv do kompa z 3d pasywnym i tylko chyba LG coś takiego robi. Maksymalny rozmiar to 37 cali- tv będzie stał na biurku. Czasami- raz na jakiś czas- gram w fps'y sieciowe (cod cs) i input lag jest dość istotny.

Link to post
Share on other sites

Witaj, 42 ma input lag na poziomie 30ms. Z mniejszymi matrycami jest różnie nawet w 660. Ogólnie polecałbym te od 42 cali w górę, dlatego, że mają lepsze matryce podobnie jak u Samsunga, taka dziwna polityka firm. 42 calowy 660 z tak cieniutką ramką bardziej przypomnia telewizor 37 cali.

Edytowane przez Szarik_Komputerowiec
Link to post
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedź, chyba z tego wszystkiego wybiorę jakiś monitor 27 cali z 3d od LG- producent podaje na stronie 5ms. Szkoda bo liczyłem na coś większego 32-37. Nie chcę kupować 42 bo w salonie mam już plazmę 50 cali od lg i będę ją pewnie za 2-3 lata wymieniał, wiec wtedy pomyślę o jakiś dużych rozmiarach. ;)

Link to post
Share on other sites

Mam znajomego, który pracuje w serwisie rtv. Pare razy widziałem rozebrane tv lg i samsunga, na każdym z nich jest numeryczna nalepka na matrycy z oznaczeniem jaka to matryca i jakiej jest firmy. Oczywiście dla przeciętnego klienta odczytać to można jako bełkot, dla mnie te liczby i litery nic nie znaczyły, kumpel luknął w grubą książkę serwisową i już wiedział co i jak. Wszystkie matryce mniejsze od 40-42 cali byly stosunkowo mało znanych firm, co teoretycznie przekłada się na gorszą jakość i nieco inne parametry ale nie zawsze. Tak jak u lg były to 1-2 firmy według kumpla tak u konkureta loteria była znacznie większa sięgając firm chińkisch czy nawet matryc lg. Najgorsze jest to, że kupując sprzęt nie ma możliwości sprawdzenia tego w sklepie, raczej nikt nie pozwoli na rozebranie pupy kilku telewizorów :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...