Skocz do zawartości

Wydajność w SHIFT za słaba !


Recommended Posts

Wydajność w SHIFT za słaba ! . Nie wiem czemu grając w SHIFT na max detale widze,że chodzi gdzies w granicach 30 fps.

NA gtx 280 było powyzej 60 fps. Tylko w tej grze taka słaba wydajność. Grając w np Crysis , Crysis Warhead, Cod Mw2, Dragon Age jest znacznie szybciej na 5850.

 

 

Tylko ten SHIFT coś. Sterowniki to Catalyst 9.12 Win7

 

Core Quad 2,8 Q9550 - cpu

4 gb ram

Link to post
Share on other sites

U mnie na Phenomie II x2 @ 3.8GHz + R4850 przy 1680x1050 AAx4 i reszcie na najwyższych miałem w granicach >30FPS. Na twojej karcie powinno być o niebo lepiej tym bardziej iż masz Quada.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To dziwne wygląda na to ,że na gtx 280 , gra chodzila znacznie lepiej i chyba quad jej nie dławił.

A na 5850 jest gorzej i być Quad ją dławi. TAk czytałem gdzieś ,że wlasnie do 5850 niż do GTX 280 jest bardziej zalecany jakiś dobry procek.

 

 

Jednak się tym nie przejmuje jestem w trakcie składania kompa pod I7 , także cpu będzie git. SOcket 1156

Link to post
Share on other sites

Ta gra wykorzystuje physx, więc na radeonach obrywa się CPU pozdro.

 

SHIFT nie wykorzystuje tego PHYSX co jest akcelerowany na GPU z efektami graficznymi i odciążającym procesor....

TO nie jest ten PHYSX co w Batmanie....

 

to jest inny physx fizyka tylko, więc napewno tu nie chodzi ,że karta jest bardziej obciążana

 

 

Hence the current shift in tactics. "CPU usage is up in ATi systems when compared to Nvidia, we tested this on two seperate machines, each with different CPU and RAM combinations"

NFS Shift has PhysX but they are software implemented and handled on the cpu.

Link to post
Share on other sites

Nie zmienia to faktu, ze w karcie do physx rosną zegary do max. A powinny być na minimum?? Przecież tylko gtx275 powinien być obciąrzony... Coś musi wywoływać ten efekt. Ale Shift moze sie operać na cpu, ale gpu prawdopodobnie może w jakimś stopniu go wspomagać.

 

Zresztą nie ważne. To tylko gra.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...