Skocz do zawartości

Montowanie wentylatora


Recommended Posts

Witam, zamówiłem sobie 2x wentylatory Revoltec RL 027, niestety po zdjęciu bocznego panelu nie widze odpowiednich wejść. Mam przejściówkę molex oraz taką małą niestety nie wiem jak się nazywa. Płyta główna to Gigabyte GA-78LMT-S2 umieszczam zdjęcia :http://imageshack.us/photo/my-images/20/imag0045ce.jpg/   http://imageshack.us/photo/my-images/811/imag0046dt.jpg/ http://imageshack.us/photo/my-images/20/imag0045ce.jpg/

Głównym problemem jest to,że nie wiem gdzie podłączyć, wentylatory umieszczam: jeden na górze, drugi na dole.
Edytowane przez Impala
Link to post
Share on other sites
ok, więc tak. To małe złącze to należy podłączyć do płyty głównej, ale z tego co widzę, to na Twoim mobo nie ma tych złączy. Musisz więc podpiąć je wtyczką molex do zasilacza. O to Ci chodziło?

Faktycznie.. jest taka mozliwosc z zasilaczem :D nawet nie zauwazylem! Dziękuje za pomoc :) problem rozwiązany !

Link to post
Share on other sites

Chwila... po pierwsze primo mieszasz Kolego płytami bo masz s2P ale to akuratnie nie problem.

Ale drugie primo... to ja tam widze na dole pod PCI jedno bo jedno ale eleganckie gniazdo 3pin sysfan (s2 tez ma jedno, ciut bliżej panelu). A te wenty to mają w standarcie wtyk 3 pin, wiec... mieszacie troszku obywatelu idzpro :-)

Ale i tak tylko jeden tam wejdzie - za to masz mozliwośc sterowania obrotami. Tylko co to da jak ten drugi i tak będzie wył na 100% z molexa (jakas redukcja do 7V?). Inną opcją jest zorganizowanie rozdzielacza i z jednego gniazda pójdzie sterowanie na dwa wenty, o ile zaklęcie "mocy przybywaj" się sprawdzi co do tego jednego gniazdka dla 2 wentów - wtedy masz sterowanie z biosu obydwoma i jakieś opcje dla większej ciszy.

No chyba ze masz dobrą zasiłkę ze sterowaniem zewnetrznymi wentami ale coś tego nie widze biorąc pod uwage (bez urazy, luźne spostrzeżenie hehe) skale problemu?



Chwila dwa... tak to jest jak sie człowiek nie przyjrzy DOKŁADNIE fotom tylko po płycie szuka.

:sciana: Zwracam honor. To jedno z dołu już widze zajęte przez wenta na wylocie z budy.

To najprostsze wskazanie zaiste na molexy, albo szukac rozdzielacza z 3pin na 3x3pin (chyba widzialem?) pod regulacje z biosu, ale czy gniazdo wytrzyma 3 wenty na sobie - moze sie jakis posiadacz takowego wypowie?

 

I jak sie przyjrzec fotkom to buda dość ciasno pospinana, przewiewna i az trzy wenty? Coś widze kręcimy... :-) O ile to BOX (?) to skutecznie kwestie ciszy załatwia, więc te redukcje pewnie zbędne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...