Skocz do zawartości

Radeon hd7850 brzęczenie


Recommended Posts

Witam,parę dni temu kupiłem nowego radeona hd7850 1gb od Sapphire .Ogólnie z karty jestem zadowolony ,dobra wydajność,cicha,chłodna i mało prądu bierze ale w grach 3d słychać jak karta brzęczy .Włączyłem ograniczenie do 70fps i dalej to samo przy wysokim fps (2-3tyś  ) piszczy .. I teraz pytanie czy da się w jakiś sposób rozwiązać ten problem? nie bardzo chcę karte wysyłać na gwarancje bo pewnie by to potrwało z miesiąc..

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Włączyłem ograniczenie do 70fps i dalej to samo przy wysokim fps (2-3tyś ) piszczy ..

 

I piszczeć będzie. Vsync powinno załatwić sprawę. Jak nie to faktycznie próbować z gwarancją. BTW wysoki fps 2-3 tys :] Gdzie Ty to masz ?

Link to post
Share on other sites

2-3 tyś przy uruchamianiu max payne 3 , ładowanie gry gta 4 .. W programie evga precision ustawiłem limit 70fps i piszczeć juz nie piszczy tylko brzęczy w wszystkich grach 3d ..ehh nie dość że karta trochę kosztowała to w dodatku brzęczy .. za te pieniądze powinna jakość wykonania być na wysokim poziomie a nie taki szajs ludziom wciskają..

 

Kartę kupowałem w Agito.pl

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

2-3 tyś przy uruchamianiu max payne 3 , ładowanie gry gta 4 ..

 

I to aż taki problem ? To jeszcze sobie odpal menu crysisa albo obejrzyj ekran wychodzenia z heavena :]

Musze cię rozczarować. Każda karta będzie piszczeć w tych momentach. Jeżeli podczas normalnego gameplayu jest ok radziłbym olać problem, bo nic z tym nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Piszczenie przy wysokim fps mi nie przeszkadza ale gdy już uruchomię np. crysisa 2 wchodzę do gry i jest stałe 70fps a karta brzęczy dosyć głośno.. Karta tylko w 3d wydaje dziwne dzwieki a gdy w furmarku ją katowałem to cisza.. tylko szum wentylatora słychac

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ja kiedyś miałem pare razy podobny problem i żeby pozbyć sie wszelkich wątpliwości rozebrałem kompa, wykręciłem zasilacz i odsunąłem go od płyty głównej jak najdalej sie dało i wsłuchiwałem sie-czy z karty czy z zasilacza piszczy i okazało sie, że z zasilacza ale tu raczej z karty.

Link to post
Share on other sites

niestety piszczące cewki, to wina tylko i wyłącznie producentów i ich słabej jakości materiały, nie oszukujmy się ale pionierem dla klienta jest ASUS, najwyższa półka, jakość materiałów także dobra, kontakt z nimi także bez zastrzeżeń, i nie mówię tu o polskim kiczowatym supporcie, niektórzy to uważają za centrum firmy ASUS a potem mają pretensje ...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ASUS, najwyższa półka, jakość materiałów także dobra, kontakt z nimi także bez zastrzeżeń, i nie mówię tu o polskim kiczowatym supporcie, niektórzy to uważają za centrum firmy ASUS a potem mają pretensje ...

 

 

Właśnie sprzedałem asusa za którego zapłaciłem 1366zł w styczniu... Powiedział bym Ci parę słów ale to po prostu... szkoda słów...

Link to post
Share on other sites
niestety piszczące cewki, to wina tylko i wyłącznie producentów i ich słabej jakości materiały, nie oszukujmy się ale pionierem dla klienta jest ASUS, najwyższa półka, jakość materiałów także dobra, kontakt z nimi także bez zastrzeżeń, i nie mówię tu o polskim kiczowatym supporcie, niektórzy to uważają za centrum firmy ASUS a potem mają pretensje ...

 

BULLSHIT

 

Ja mam 2 msi 7870 jeden HAWK na cekwach MIlitary Class i piszczą

Kolo ma Asusa 7870 tez mu piszczy i to jeszcze gorzej bo wysokie dzwieki (moje bardziej sycza)

Piszczy moj zasilacz Tagana, sekcja zasilania na MOBO (tylko nie az tak) jak dostaja ostro w piz.e

Tak naprawde 90% kart piszczy,syczy przy fpspowyzej 2000 (loadinig , glowne menu)

 

dlatego daje sie VSYNCbo to opcja ktor przystosowuje ilosc fps domax iloscijaki potrafi wyswortlic dany monitor.

Taka karta oddana na gwarancjie poprostu z niej wroci

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

No to może te szkoda słów zamień na parę słów, bo jestem ciekaw co ci się w nim nie podobało, za 1360 zł w styczniu to mogłeś co najwyżej gtxa 580 kupić :P



BULLSHIT

 

Ja mam 2 msi 7870 jeden HAWK na cekwach MIlitary Class i piszczą

Kolo ma Asusa 7870 tez mu piszczy i to jeszcze gorzej bo wysokie dzwieki (moje bardziej sycza)

Piszczy moj zasilacz Tagana, sekcja zasilania na MOBO (tylko nie az tak) jak dostaja ostro w pi***ę

 

Tak naprawde 90% kart piszczy,syczy przy fpspowyzej 2000 (loadinig , glowne menu)

 

dlatego daje sie VSYNCbo to opcja ktor przystosowuje ilosc fps domax iloscijaki potrafi wyswortlic dany monitor.

Taka karta oddana na gwarancjie poprostu z niej wroci

no to ja muszę mieć jakąś wyjątkową kartę skoro nic nie słyszę ...



a o to ona

http://www.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH4870_MATRIXHTDI512MD5/

Link to post
Share on other sites

Przed hd7850 posiadałem gtx275 od Asusa i też miała to samo tylko że ciszej ,u siebie ustawiłem limit 75fps i karta brzęczy we wszystkich wymagających grach.. rozumiem piszczenie przy wysokim fps to kazda karta piszczy ale przy 70 fps jakieś syczenia,brzęczenia itp.. widać ze sapphire się nie postarało z jakością wykonania tej karty

Link to post
Share on other sites

asusa miałem i mi piszczał jak stara kur.. i dlatego już nie kupie grafiki z tej firmy a sapphira mam i nic w niej nie piszczy ja bym sprawdził 

każdą cześć osobno,bo może być faktycznie jak wspomniała jedna osoba że pod obciążeniem zaczęło ci mobo albo zasiłka piszczeć.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
a temat zakładam że, obejmuje karty graficzne a nie MoBO ?

 

 

A temat dotyczy katy graficznej od Sapphire z tego co widzę a ty wyjechałeś z asusem.

 

Zresztą, nieważne. Dopóki nie wyjmie bebechów, i nie sprawdzi co mu tam faktycznie piszczy - nie ma co gdybać.

Edytowane przez effendi360
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...