Skocz do zawartości

Monitor z Tunerem TV


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zapytać o wasze opinie na temat monitora Asus 24T1E

Planuje jego zakup ale nie jestem pewny czy jest to dobry wybór. Gdzieś wyczytałem ze tuner TV jest pod MPG2 a nie MPG4 czy to stanowi jakiś problem przy odbiorze telewizji cyfrowej ?

 

Monitor bedzie wykorzystywany zarówno do Grania jak i telewizji/filmów w wysokiej rozdzielczości.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem sie nad tym, ale musiałbym odpalać kompa po to aby oglądac TV, oszczędność energii to nie bedzie :wariat: poza tym cenowo wyjdzie troszke drożej, sam monitor FullHD kosztuje ponad 1k zł do tego potrzebowałbym dobrej karty TV ze złaczem HDMI. Zgrywanie filmów z TV raczej nie jest efektowne bo jakość takiego filmu nie powala tak jak BlueRay czy DVD - ale na 24" BlueRay tez nie powali xD.

Duzo dylematów mało gotówki.....

 

Jesli ktos mnie przekona do karty TV to nie ma problemu poszukam tańszego ale dobrego monitora w rozdzielczości 1080 i dokupie karte TV

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz przykłady tunerów:

http://www.technisat.pl/index6091.html? ... ,pl,76-228

http://www.technisat.pl/index68bb.html? ... ,pl,76-211

To są tunery cyfrowe, 1 jest zewnętrzna na USB a ten 2 to karta PCI i jak chcesz oglądać na niej w HD to jeden z użytkowników piszę że trzeba mieć proca 2x3GHz i do tego 22" LG W2261VP-PF lub 23" LG W2353V-PF.

A jak monitor z TV to może LG M237WDP-PZ

Też wybrałbym kartę TV ponieważ ma funkcję magnetowidu(PVR) i funkcję TimeShift. W tej karcie PCI jest Gniazdo Common Interface (w opcji).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Chciałbym zapytać o wasze opinie na temat monitora Asus 24T1E

Planuje jego zakup ale nie jestem pewny czy jest to dobry wybór. Gdzieś wyczytałem ze tuner TV jest pod MPG2 a nie MPG4 czy to stanowi jakiś problem przy odbiorze telewizji cyfrowej ?

 

na razie to nie stanowi problemu jednak, już nie długo wszystkie stacje będą nadawały sygnałem skompresowanym do MPEG 4...jednak troche to jeszcze potrwa ale przyszłościowo warto by było miec taki monitor. LG ma taki tuner + oszczędnośc energii powinny przekonać cie do takiego rozwiązania....a i jeszcze cisza jeśli masz głośną bude
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Żeby nie pisać nowego tematu zapytam tu :jupi:

 

Zamierzam zakupić monitor full hd 24" i do niego tuner tv pod USB. Ponieważ będzie on podłączony do laptopa razem z monitorem.

Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś tunera w miarę rozsądnych pieniądzach i żeby się już na przyszłość przydał :menda:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...