Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna ~ 800zł


Recommended Posts

Witam. Po zeszłorocznych Świętach Bożego Narodzenia, wpadło mi troszkę pieniędzy i postanowiłem kupić w końcu kartę graficzną, bo na integrze dłużej nie pociągnę.

 

A więc mam 800zł do wydania, ale nie wiem czy jest sens kupować za tyle hajsu grafe, bo teraz nadchodzi specyfikacja mojego kompa:

 

1. i5 2500k stock

2. Z68 extreme 3 gen3

3. 8gb ram

4. 550 w ocz zt

5. reszt nie wymieniam bo jest już nie istotna

 

Powyższe podzespoły są jak najbardziej ok., ale teraz nadchodzi monitor:

Samsung SyncMaster 710n ( 17 cali )

 

I w tym monitorze tkwi największy problem, ponieważ najwyższą rozdziałkę jaką obsługuje to 1280x 1024, a więc z full hd nie skorzystam.

 

Nowy monitor kupie dopiero koło grudnia 2013 ( stwierdziłem, że nie jest mi potrzebny teraz ) i dopiero wtedy będę miał full hd.

 

A więc podsumowując :

 

1. Mam 800zł

2. Sprzęt mam dobry

3. Monitor nie obsługuje full hd

4. Full hd wykorzystam dopiero pod koniec 2013

5. Spontanicznie, na wyjątkowe tytuły, będę podpinał kartę pod tv 32' full hd, ale to czasami, bo normalnie gram na monitorze.

6. Z zakupem mogę się wstrzymać do pewnego czasu, ale nie za długo.

 

 

Tak więc proszę o doradzenie karty, która będzie najbardziej opłacalna.

 

 

Link to post
Share on other sites

Wariant a) 660gtx - w tej rozdzielczości nie ograniczany przez szynę, wtedy 660gtx~7870

Wariant b) 7850 1gb - w tej rozdzielczości nie potrzebujesz więcej pamięci, a zaoszczędzisz 150zł. Do tego po OC ma bardzo dobrą wydajność i do premiery nowych konsol w tej rozdzielczości się nie powinna Cię zawieść, po premierze xboxa 720 czy ps4 zejdziesz z aa i też da radę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, ale jeśli za rok kupie ten monitor full hd, to nie będzie lepszym wyborem zakup hd7850 z 2gb, albo hd7870? Karty za rok nie chciałbym wymieniać, myślę, żeby tak z 3 lata pociągnęła, ew. jak karta którą kupie będzie kosztowała w przyszłości ~ 400zł to CF, SLI.

Link to post
Share on other sites

CF/SLi to kontrowersyjne rozwiązanie. Niektórym przeszkadzają mikroprzycięcia, inni ich nie zauważają. Do tego czasem rozwiązanie to nie działa i masz wydajność pojedynczej karty. Moim zdaniem lepiej jest mieć jedną mocną kartę niż 2 trochę słabsze

W tym roku prawdopodobnie pokażą się nowe konsole, więc dojdzie do skoku jakościowego w grafice i 7850/7870 nie pociągną gier w wysokich ustawieniach, medium prawdopodobnie.

Link to post
Share on other sites

Czy jestem wymagającym graczem, to nie wiem, ale ładna grafa i działalność każdego tytułu do ~3 lat by się przydała. W tygodniu gram może z 10-15h. Czy jeżeli zdecydowałbym się na hd 7870 to czy warto poczekać jeszcze z miesiąc, dwa czy nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...