Skocz do zawartości

komputer za góra 5500 zL


Recommended Posts

Witam chciał bym złożyć komputer do gier który w przyszłości mozna bylo rozbudowac

prosze o wasze propozycje budżet to max 5500zł

 

myslałem nad takim zestawem:

 

intel core i5-750

gigabyte p55-ud3

samsung 500gb 7200rpm (raid0)

sapphire radeon 5870 vapor-x

naped: samsung sh-s223b

ram: ocz 4gb (2x2) 1333mhz cl7 platinum

zasilacz: corsair 750W hxeu

scythe mugen II reb.B

obudowa -dowolna-

 

przepraszam za błędy poniwaz pisze z kafeiki internetowej bo zepsul mi sie komputer prosze o wasze propozycje IMO czy zestaw na 1356 nienyl by rozsadniejszy na dłuższy czas (odpiszę jutro bo dopiero jutro mój wójek odda mi laptopa)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobry zestaw

tylko karta graficzna jest strasznie nieopłacalna

lepiej wziąć teraz GTX260 a za kilka miesięcy wymienić na coś z DX11 np. GeForce 360 który wg nie zbyt prawdziwych informacji ma być znacznie szybszy od HD5870 a pewnie nawet w niższej cenie jak on teraz :D

 

Pchanie się w s1366 chyba zbytnio nie ma sensu bo wydasz dużo więcej a praktycznie nie przełoży się to na zwiększenie wydajności :wariat:

Link to post
Share on other sites

aha czyli najlepszym rozwiązaniem byl by ten zestaw plus inna grafika np. gtx 275. Zasilacz chciałem 750W ponieważ w przyszłości będę modernizował ten zestaw więc myślę że wezmę ten zasilacz. A tak IMO to kiedy wyjdzie fermi od nvidi bo jak za miesiąc to moze bym sie wstrzymal z zakupem tego zestawu =>

Link to post
Share on other sites

Fermi wg najnowszych informacji wychodzi chyba w marcu, ale nVidia już parę razy przekładała premierę

radeona 5870 zmień na 5850 lub 5770 (w zależności od rodziałki); jeśli chcesz GeForce'a to GTX 260 / ewentualnie okazyjnie wyrwany GTX 275

co do zasilacza - bardzo dobrze, że wziąłeś ten model, gdyż inne z tej samej serii bije on właściwie na głowę sprawnością :(

i platforma na Sockecie 1366 w tym budżecie skończyła by się raczej lekkim cięciem kosztów, chyba że wziąłbyś tanią grafę (jak grafa za ~700zł to na 1366 wystarczy, ale nie masz wtedy kasy coby zmienić grafę np na Fermi)

czy jest sens pójścia w core i7...raczej nie, w grach oba procki spisują się podobnie

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie bo na stronie pisze ze od 6 stycznia mają zacząć wychodzic nowe procesory seri i5 i i3 32nm co to za procesory? moze stworzyc zestaw na tej platformie??? :) lub wsadzic do tej i7 860 wiem ze ma wielowątkowość ale za jakis rok moze gry będą wykorzystywały tę opcje?

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze jedno pytanie bo na stronie pisze ze od 6 stycznia mają zacząć wychodzic nowe procesory seri i5 i i3 32nm co to za procesory? moze stworzyc zestaw na tej platformie??? :) lub wsadzic do tej i7 860 wiem ze ma wielowątkowość ale za jakis rok moze gry będą wykorzystywały tę opcje?

Jeżeli się nie mylę to 2 lata temu wyszły C2D i tak do dziś wiekszość gier kożysta z 1/2 rdzeni, więc wątpię aby za rok producenci tak wyskoczyli z obsługą 4 rdzeni a co dopiero 8 wątków.

Link to post
Share on other sites

GeForce 360 który wg nie zbyt prawdziwych informacji ma być znacznie szybszy od HD5870 a pewnie nawet w niższej cenie jak on teraz :)

W bajki wierzysz ;)

 

Ja tylko potwierdzę to, co powiedzieli wszyscy. Kupić zestaw za maks. 3000zł z grafiką pokroju 260/4890 i z czasem to zmodernizować. Do gier oczywiście Core i5 750, co i tak jest już nadwyższką, 4GB najzwyklejszych ramów i normalnie płyta.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...