Skocz do zawartości

Silverstone Lascala LC20


Recommended Posts

Witam.

Używam tej obudowy z komputerem HTCP. Ponieważ chciałbym lepiej wietrzyć wnętrze zamierzam wykonać otwór pod wentylator 92 a być może zmieszczę 120 mm na topie.

Doradźcie mi proszę, gdzie można kupić jakąś fajną osłonę wentylatora w kolorze srebrnym (taka też jest obudowa)... Obszukałem już chyba wszędzie, ale nic ciekawego w polskich sklepach nie znalazłem...

Cena raczej nie gra roli, komputer stoi na eksponowanym miejscu  w salonie - więc wiadomo - ma wyglądać...

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Link to post
Share on other sites

to czarne Silverstone też widziałem i to w "moim" sklepie - no ale właśnie jest czarne...

to z allegro też - ale na mój gust trochę zalatuje "chińszczyzną" - a chciałbym coś gustownego...

kurcze - za granicą maja dobrze - podobają mi się overskille ale u nas chyba tego nie ma?

dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

a może takie coś nie powinno się za bardzo rzucać w oczy a czarna listwa powinna zakryć śrubki i  ewentualne błędy w wycinaniu 



http://www.proline.pl/?p=DMC+FILTR+120MM



napisz tamtym czy nie wyślą do polki ewentualnie pogadaj z tym gościem czy by ci czegoś podobnego nie wykonał http://www.darmacz.pl/

Link to post
Share on other sites

to co pokazałeś na zdjęciu jest super! "takie coś" by mi najbardziej pasowało... dopowiem, że zrobiłem dzisiaj rekonesans po sklepach i powiem szczerze, że wszystko co macałem (rzecz jasna chodzi o grille i osłony wentylatorów) nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia

problemem z Darmaczem jest odległość - ja jestem "zagłymbiokiem" ze Sosnowca...

może ktoś wie, czy w okolicy ktoś coś takiego robi?

to naprawdę by mi pomogło...

spróbuje też poszukać na własna rękę...

w każdym razie naprawdę dziękuje za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

już szukam i dzwonię, ale piątek i 17 więc wszyscy się już zwinęli na weekend....

w jednej firmie uzyskałem informacje, że nie - ale jest ich w okolicy jak widzę bez liku, więc będę próbował...

oczywiście dam znać co i jak - może komuś w przyszłości się przyda...

pozdrawiam...



niestety podzwoniłem... i kupa

dla indywidualnego odbiorcy żadna firma w okolicy nie wykona usługi, bo niby się nie opłaca (kurde pieniądze im człowiek daje i nie chcą, widać źle jeszcze nie ma jak się tu i ówdzie słyszy)...

pozostaje mi w takim razie zrobić szablon, wiertara, pilnik i wio do roboty! chyba gdzieś w piątek ruszę z robotą, ewentualnie jeszcze zajrzę do speców z castoramy, może mają jakieś ciekawe narzędzia...

ciekawe jaki efekt końcowy uzyskam?

jak wyjdzie nie omieszkam zamieścić foty...

Link to post
Share on other sites

chyba kupie otwornicę do metalu - widzę że ok. 6-8 dych - i poszukam kogoś z wiertarką na stojaku... bo mój jest za lichy (bez skojarzeń proszę :))

otwory mam zamiar zamaskować oryginalnymi grillami silverstone, szkoda tylko, że nie ma 92mm tylko 80 lub 120 (w takim razie będą 2x80 i 1x 120)

Link to post
Share on other sites

aha :)

nie mam wyjścia raczej...

z przodu mam dwie noctuy 92mm (pobierają powietrze ze spodu obudowy - moim zdaniem licho - ale to fabryczne rozwiązanie), z tyłu dwie noctuy 80mm wydmuchują (nie mam zastrzeżeń, działają wydajnie i niesłyszalne, na procku mam NH-U9 i dwie nocty 92mm); problem to karta graficzna (SaphireHD4870 2Giga Vapor-X), która nagrzewa się do prawie 80 stopni (jednak nic się nie dzieje, filmy blu ray chodzą jak talala) i mnie to denerwuje; kompyter tylko do ftlmów i czasami przeglądanie internetu ale bardzo sporadycznie;

chcę więc przewietrzyć obudowę dając nadmuch 120mm z boku i 2x80mm na topie w okolicy karty graficznej

Link to post
Share on other sites

wiem ale nie ma miejsca, co najwyżej mi się te 92mm zmieszczą ale bez oryginalnych osłon...

właśnie mi się na nie koncepcja zmieniła... odpuszczę chyba te osłony :)

powiem tylko, że mam ukręcone obroty na tych 80-kach i dosłownie nic nie słychać... zresztą oglądam na Epsonie TW3500 i ten to daje czady :)

mam porównanie, bo w domu mam jeszcze 2 komputery (plus 2 laptopy) i w każdym po 10 wentylatorów od 92 przez 120 do 150 mm ) w obudowach szefa big tower BA01)

chyba rzeczywiście najpierw powiercę artystycznie otwory wiertłem pod wentylatory 92mm (na topie) i zobaczę jak to będzie hulać...

powiem tylko, że ten HTCP czeka modernizacja, jak wejdzie Haswell to zmienię aktualną platformę do foto i video z I7 2600K na właśnie niego, a bebechy z kompa do gier z I53570K przełożę do HTCP i z temperaturami będzie spokój, w tej chwili mam I5 podkręconego na 4233 i GTX670, w idle temperatura ok. 30 stopni, jak gram w NFS grafa maksymalnie 60 stopni)  ); I72600 będzie wtedy do giercowania)...

ehhh zaraziłem się tymi komputerami, i odkąd sam złożyłem od podstaw komputer cały czas w nich grzebę, zmieniam i ulepszam...

to jest jak nałóg!

Edytowane przez vidio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...