Skocz do zawartości

Karta graficzna 350 PLN do istniejącej konfiguracji


Recommended Posts

Witam!

Piszę tu po raz pierwszy, by zasięgnąć rady znających się na rzeczy.

Szukam optymalnej karty graficznej (liczę się z wydatkiem ok 350 PLN) do poniższej - już fizycznie złożonej - konfiguracji.

 

1. płyta AsusP5QSE2

2. procesor Intel Pentium Dual Core E6300 2.8

3. pamięć Kingston DDR2 2GB 800MHz CL5

4. Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W

 

Proszę, podpowiedzcie coś średnio kumatemu w te klocki humaniście :D

Mile widziane każde uwagi.

 

Pzdr!!

Orlock

Link to post
Share on other sites

Do czego? Głównie do siedzenia z Wordem :D

A teraz tak na serio: Office, jakieś domowe zabawy programami typu Corel czy Photoshop. Gry na trzecim miejscu. Zabawa z muzyką czy filmikami raczej mnie nie pociąga, no i sprzęt nie ten. Chociaż czasem robię jakąś prostą edycję plików muzycznych w Sounforge'u.

A co do Radeona...

MikiS93, właśnie z jego powodu zapukałem do Waszego szacownego grona. Dostałem tego Radeona (4770 HIS 512MB) - bez gwarancji, ale darowanemu za darmo koniowi przecież nie zagląda się w zęby... Włożyłem do środka, ok, poza tym jeszcze dokonałem bezproblemowej instalacji systemu Windows 7, skonfigurowałem połączenie z Internetem, potem ściągnąłem sterowniki. Podczas oglądania i uczenia się nowego systemu zauważyłem, że w oknie Windowsa (chyba w tym, w którym jest notka o autoryzacji) pojawiło się zalecenie, by dokonać testu wydajności sprzętu (takiego, po dokonaniu którego poszczególne komponenty dostają ocenę wydajności wyrażoną cyfrą).

Po włączeniu tego testu, po jakimś czasie komputer się zawiesił. Po zrestartowaniu nie chciał się już włączyć, reagując jednym długim i trzema krótkimi sygnałami (sygnał karty graficznej). Po wyjęciu Radeona i włożeniu karty graficznej mojego brata mój komputer ruszył, Windows też.

Sama karta (ta moja, Radeon) zachowuje się w sposób niezrozumiały - napięcie do niej chyba dociera, skoro wiatraczek na niej się kręci.

No i wyszło na to, że poszukuję karty. Sorry, że tak się rozpisałem, ale chciałem wyjaśnić sprawę z Radeonem.

Link to post
Share on other sites

zawsze istnieje prawdopodobieństwo że sprzęt się zepsuje niezależnie od tego co będziemy robić (mamy conajwyżej wpływ na wysokość tego prawdopodobieństwa). Skąd dostałeś tę kartę? Z konkursu jakiegoś? Na pewno możesz to zareklamować.

Link to post
Share on other sites

No to nie dobrze

może spróbuj wsadzić tego radka do innego komputera jeśli masz taką możliwość

Tak zrobiłem. Kartę wsadziłem do domowego kompa brata i u niego też nie rusza. Z kolei włożyłem jego Geforce'a do mojego kompa i poszło. Więc coś z kartą, ewidentnie.

 

Którą polecacie z tej czwórki?

http://www.ceneo.pl/ProductsComparison. ... Id=1700875

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch to żadna. :D

Ta po lewej to referent ATi - bardzo gorąca i bardzo głośna.

Ta po prawej to konstrukcja Gigabyte'a z chłodzeniem Zalmana - dość chłodno, ale głośno i bez regulacji.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=15387

(powiększ obrazek)

 

Jest także inna możliwość - Gigabyte z kontrolerem obrotów.

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch to żadna. :wariat:

Ta po lewej to referent ATi - bardzo gorąca i bardzo głośna.

Ta po prawej to konstrukcja Gigabyte'a z chłodzeniem Zalmana - dość chłodno, ale głośno i bez regulacji.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... s_id=15387

(powiększ obrazek)

 

Jest także inna możliwość - Gigabyte z kontrolerem obrotów.

 

Nie sądze, by szanowny Pan, który raczej okazyjnie używa komputera do gier potrzebował karty z regulatorem obrotów wiatraka... Jeśli nie gra, to karta się nie grzeje, a jak się nie grzeje to obroty wiatraka nie są zwiększane... proste i logiczne, zwykła konstrukcja referencyjna jak i ta Gigabyte'owska z Zalmanem w zupełności wystarczy...

 

P.S. Założe się że boxowe chłodzenie z procka będzie głośniejsze niż grafa, więc pakowanie dodatkowej kasy żeby wyciszyć grafike jednocześnie przy zostawieniu boxowego chłodzenia na procku mija się z celem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...