Skocz do zawartości

Weryfikacja dwuetapowa Google


Weryfikacja dwuetapowa  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Korzystasz z weryfikacji dwuetapowej?

    • Tak
      14
    • Nie
      34


Recommended Posts

Przychodzi Ci smsem kod, który musisz wklepać, żeby się zalogować na konto.

 

Podzielam opinie drachenfeles-a, uważam takie rozwiązanie za niepraktyczne. Omawiany system ma sens w przypadku bankowości online, gdy dokonujesz transferu środków, natomiast w tym przypadku jedynie komplikuje i wydłuża proces logowania; czesto zdarza sie i tak, że owe sms-y nie dochodzą, bądź docierają z opóźnieniem.

Byc może to przesadyzm z mej strony, aczkolwiek wydaje mi sie że zmierzamy w kierunku totalnej weryfikacji wszystkiego - nie długo aby otworzyc lodówke bedziemy potrzebowali właśnie sms-kodu.

Edytowane przez Cri5t
Link to post
Share on other sites

Ale ta funkcja nie jest obowiązkowa, do tego można zapamiętac komputer domowy i smsy będą przychodziły tylko jak będziecie chcieli się zalogować pierwszy raz na innym komputerze. Mi smsy przychodzą zawsze od razu i używam tej weryfikacji tylko i wyłącznie do prywatnego maila, na którego i tak wchodzę najczęsciej w domu i unikam logowania się na innych komputerach.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

To dobrze, bo jak by było obowiązkowe to pewnie bym się pożegnał z gmailem i wrócił na WP Boba :) Ja w ustawieniach konta nie mam nawet nr tel. podanego mimo, ze coś tam o to prosiło. Po co mają mieć mój nr?

Link to post
Share on other sites

Ale się przyczepiliście - nie chcecie, to nie używajcie. Wszędzie widzicie tylko tę inwigilację... i co im po waszym numerze? Zresztą możecie używać kodów jednorazowych, nikt wam nie broni. Sam używam natomiast tej funkcji i jakoś za specjalnie prześladowany się nie czuję ;)

Link to post
Share on other sites

i co im po waszym numerze?

 

jak nie tego nie rozumiesz to chyba czas na odwyk

 

Nie trzeba martwić się o ewentualne włamy.

 

mam konto na gmailu od kiedy istnieje gmail (czyli 9 lat) i nie miałem żadnego, wcześniej miałem konta u kilku innych dostawców i o dziwo też nie nic takiego się nie wydarzyło... faktycznie trzeba się zabezpieczać na dziesiątą stronę... 

Link to post
Share on other sites

Sam korzystam z tej weryfikacji , i opinie typu :

 

''uhum, czyli jednym słowem funkcja, która utrudnia życie, nic dziwnego, że nie słyszałem''

to szczyt głupoty.

 

Polecam spróbować , zawsze lepsze to niż gołe hasło , a dodatkowo jest opcja zaufania danemu komputerowi ( tyczy się to chyba adresu mac ) więc jeżeli z niej skorzystamy usługa będzie nieaktywna jeżeli nastąpi próba zalogowania z naszego ' komputera ' .

Link to post
Share on other sites

Widzisz , ostatnio miałem próbe nieautoryzowanego zalogowania się na moje konto gmail po czym stwierdziłem że taka weryfikacja bardzo mi się przyda. Gdzie w tym głupota ? tym bardziej jeżeli ktoś trzyma na poczcie ważne dokumenty.

Głupotą jest myślenie że jest się anonimowym i nikt obcy w sieci nie jest w stanie dorwać się do twojej skrzynki ( PRZYKŁAD ) , skrzynka w google nie powinna służyć do przetrzymywania ważnych danych czy dokumentów bo jak każdy wie , nie można zaufać wujkowi google. Ale czy dodatkowa ochrona waszej prywatności to głupota ?

Edytowane przez Pestfunkey
Link to post
Share on other sites

Jak miałeś nieautoryzowany dostęp do konta to znaczy, że hasło masz z tyłka wzięte (typu abcd, qwerty, admin, itp.). Hasła 10-12 znaków (w tym litery/liczby/znaki specjalne) nie da rady złamać w normalnym czasie.

 

Druga sprawa, kto trzyma ważne dokumenty na serwerach Google'a?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...