Skocz do zawartości

Creative Aurvana Live czy DENON AH-D1100


Recommended Posts

Jeśli grają na integrze to jest to o całkiem możliwe. Przypomnij proszę na czym siedzisz, bo całkiem zapomniałem :D  pamiętaj że wszystko zależy od tego co słyszysz. Tylko taka głupia sprawa jest że wszystko co słyszysz zmienia się w zależności od sprzętu który posiadasz. Dopiero po odsłuchu paru par dochodzisz zazwyczaj do odpowiednich wniosków :menda:

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze tak od siebie dodam taką stronkę na której można zrobic fajne porównania słuchawek jeśli chodzi o częstotliwości.

http://www.headphone.com/learning-center/build-a-graph.php

Przypominam tylko że frekwencje nie mają wpływu na jakość a jedynie na ilość danych częstotliwości na danych pasmach :)

 

 

Z tego co słyszałem to dość dobre słuchawki, mój kolega miał http://www.ceneo.pl/9930406#tab=basket i brzmiały nieźle jak na tą półkę. Co najbardziej Cię urzekło w tych Panasonicach? Chcesz czegoś z większym basem czy tylko lepszej jakości dźwięku?

 

 

 

 

P.S. Xb700 widziałem ostatni za 280zł także nie jest źle. Wracając do poprzedniego pytania to ten HiFiMan jest stworzony po to właśnie do kompów żeby poprawiać brzmienie słuchawek tak do 300-400zł. Podłączany pośrednio do USB  więc teoretycznie wepchniesz do wszystkiego ale jednak to jest DAC, przy okazji ma wzmachol słuchawkowy więc zewnętrzna karta dźwękowa dla PC raczej (takie all in one)  Możesz jeszcze spojrzeć na Fiio.  

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites
Jak zmienić kabelek w CALu i jaki byś polecał ?

Canare Star Quad .L-4E5C

 

Od czasu do czasu można go spotkać na allegro, czy forach o tematyce audio. Niekiedy robią zbiorowe zamówienie. Można również komuś zlecić wymianę kabla(50-100zł) . A jak to zrobić ? znajdziesz na internecie pełno tego.Nie jest to trudne , ale trzeba solidnie wykonać, zwłaszcza przy wtyku i ładnie polutować.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie Saiya-jin integry nie nadają się do niczego niektóre potrafią zepsuć brzmienie słuchawek za 40zł (wiem z doświadczenia). Nie wiem jak Ty ale ja nie polecam żadnej do słuchawek za 200zł. Gdzie można poczytać więcej o tych Pseudobeyerach? Bo jestem ciekaw co to te Superluxy. To coś w stylu Takstara?

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzaj. Ja się skupiam bardziej na takich markach jak Beyerdynamic czy Ultrasone. Nie słyszałem naprawdę dobrych opinii jeszcze o tych słuchawkach które proponujesz. Takich testów z prawdziwego zdarzenia też nie widziałem. A wiedza o konkretnej firmie nijak się ma do wiedzy ogólnej o słuchawkach. Dlatego z tymi poradami na serio to wiesz :->  Widziałem parę modeli i wygląda mi to na stylizację na Beyery czy AKG (przypadek?). Ze starych przyzwyczajeń już jakby omijam takie firmy choć pozory mylą, dlatego pytam Ciebie bo widzę że często je polecasz.

Link to post
Share on other sites

To znaczy że się muszę im przyjrzeć bliżej i czeka mnie przyspieszony kurs z Superluxów :)  O tej firmie usłyszałem dość niedawno w sumie choć teraz jak widzę to początki miała zdaje się w 1987 roku. Może być to spowodowane tym że omijam z daleka wszystko co próbuje się stylizować na znane marki (podobnie jest np z samochodami Koreańskimi które jednak stają się powoli coraz lepsze). Dobrze się dzieje że rośnie konkurencja bo znane marki zostaną zmuszone aby dać z siebie więcej i obniżyć ceny. Często daleki jestem tak w ogóle od polecania konkretnych modeli i zawsze zalecam aby ludzie sami testowali. To jest najlepsza  rzecz. Jednak nie wszyscy mają czas i możliwości. Sklepy tylko i wyłącznie ze słuchawkami gdzie można zrobić odsłuch kilku par, w naszym kraju to wciąż abstrakcja.

Link to post
Share on other sites

Na razie w ogóle kiepsko z dostępnością. Ja swoje ściągałem z Niemiec. Cena w Polsce też nie zachwyca, biorąc pod uwagę, że za swoje zapłaciłem 140 zł z przesyłką. Inne modele ponoć też są niezłe, ale nie słuchałem.

HD-330 mają niezły wykop. Fajny, zróżnicowany bas, dobrą przestrzeń (w porównaniu z K540 to jest lotniskowiec) i niemęczącą górę. Jak dla mnie mogliby poprawić kabel (chociaż już się przyzwyczaiłem). Powinni wziąć przykład z Sennheisera i dać trochę prostego kabla przy muszli. Wygoda jest niezła, chociaż dla mnie Sennki HD 380 pro są wygodniejsze. :)

 

Ogólnie słuchawki wymiatają. Zwłaszcza biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości. Są naprawdę pancernie wykonane (zwłaszcza w porównaniu z AKG). Interesują mnie też ich mikrofony, ale nie mają nic na USB, a ja nie będę kupował miksera. Poza tym wystarczy mi na razie to, co mam. ;)

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

To samo Xb1000 było - Niemcy. AKG to w ogóle trzba omijać jeśli chodzi o bas, to dla fanów neutralnego brzmienia, te wykresy mi się w ogóle nie podobają w AKG. Właśnie przyszły mi DT770 PRO i dziś rano wymiana opampa w HUD mx1 z LTE49860 na TL072 :banan:  Bas rządzi niepodzielnie :menda:  Niewygrzane grają lepiej niż XB1000 uznawane za potwory basu.

 

Kolega Eklerek polecał ostatnio jeszcze jakieś otwarte Takstary z takich trochę tańszych i mniej znanych. Problem w Polsce to jest właśnie dostępność takich słuchawek.

Link to post
Share on other sites

K540 nie miały mało basu, ale ich wykonanie to porażka. Pałąk mi się połamał. Nie wiem, kto wymyślił ten pałąk, ale powinni go biczować za to.

 

Co do sklepu: http://www.thomann.de/pl/superlux_hd_330.htmhttp://www.thomann.de/pl/superlux_hd_330.htm

Nawet z przesyłką, która jest droga, wyjdzie pewnie taniej, niż kupić w Polsce. Do tego 3 lata gwarancji. Ja kupowałem w akcji zbiorowego zakupu, więc koszt przesyłki rozłożył się pomiędzy kupujących.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Hehe :D  Od razu biczować to bez przesady, po co tak brutalnie? Może zgilotynować ale biczować? :menda: To jest właśnie to. Kupujesz sobie takie Denony D2000 a tu pałąk Ci pęka (gdzieś na Head Fi czytałem). Przez takie właśnie niedopatrzenia firmy tracą renomę. Może ten pałąk nie był autorski od AKG tylko jakiś szajs-patent zakupiony za grosze od jakiejś firmy aby zaoszczędzić na produkcji? Trzeba by to zbadać.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...