Skocz do zawartości

Zapomniane parametry... czyli w pogoni za rozmiarem i wydajnością.


Recommended Posts

Witam.


W dzisiejszym świecie do wyboru mamy setki telefonów. Wielu producentów może pochwalić się pięknym obrazem, nagrywaniem filmów w jakości hd 1080p. czy odtwarzaniem gier 3d z taką grafiką, jaka jeszcze kilka lat temu była dostępna na najlepszych komputerach. Wszyscy teraz patrzą na wydajność i wielkość ekranu co prowadzi do absurdu, że ciężko telefon schować jest w spodniach. I tu pojawia się pytanie: co z innymi użytkownikami takimi jak ja, którzy w ogóle nie grają na telefonie i nie odtwarzają filmów hd? Mam swojego HTC DESIRE Z i uważam, że telefon jest w porządku, ale po prostu mi się już znudził. Szukam czegoś nowego i nieodkrytego :) Czegoś, co nie będzie mieć największej wydajności, bo tego nie potrzebuję, czegoś co:
  • ma dobry ekran jeśli chodzi o barwę (niekoniecznie duży, od 3,5 do jakiś 4,2)
  • robi dość dobre zdjęcia (nie na ekranie 42 calowym, żeby były w porządku tylko oglądając je na telefonie, od takich zdjęć mam lustrzankę)
  • super się pisze smsy, dzwoni oraz serfuję w sieci i na facebooku (najważniejsze 3 cechy)
  • wygląd, musi być po prostu ładny i mieć to coś w sobie (najlepiej elegancki)
  • zamiast gier jakieś ciekawe aplikacje, żadnych gier ew. coś na poziomie Angry Birds z frekwencją raz na pół roku
I pytanie do Was: jaki telefon? Znalazłem iPhone 4 nówkę za niecałe 300$, czyli około 900 zł. Przesyłkę z Ameryki mam za darmo od znajomej. Co o tym myślicie? Jakieś inne propozycje ładnego telefonu? Czekam na Wasze opinie oraz czynny udział w temacie stworzonym dla tych, dla których najważniejsze są podstawowe cechy telefonu...

Ps. Z tymi setkami trochę przesadziłem, dziesiątki :)

Ps 2. Najważniejsze: akcesoria. Duża ilość futerałów itp. Widziałem kiedyś jakiś futerał do iPhone z otwieraczem do piwa, całkiem przydatny bajer a do żadnego innego telefonu tego nie robią. Akcesoria dla mnie też są ważne + to co jest w/w. Pozdrawiam. Edytowane przez kubaset97
Link to post
Share on other sites

Jak tak czytałem te twoje wymagania to od razu pomyślałem o nadchodzących smartfonach Blackberry ale jakoś mi przeszło bo masz coś ok. tysiąca zł a tamte będą raczej droższe.Jeżeli weźmiesz tego Iphona będziesz raczej zadowolony.Ja postaram się pomyśleć i zedytuje tego posta jak by coś mi do głowy przyszło.Tylko powiedz ile masz dokładnie $??

Link to post
Share on other sites

$ nie mam, dopiero wymieniam. Sprawa wygląda tak że za swojego htc mogę dostać około 350 zł (dobry stan, jeszcze ponad pół roku gwarancji), kończy mi się umowa w kwietniu i biorę telefon za 1 zł ( w moim abonamencie wartość takiego telefonu wynosi około 350 zł) więc razem mam już około 700. Chcę dołożyć jak najmniej ponieważ mam zaplanowane kilka wyjazdów i potrzebuję bardziej tam gotówki. 200-300 zł myślę, ze będzie w porządku jak dołożę więc mam do mniej więcej tysiąca jak najmniej :)

 

ps. pewne jest kupowanie na ebay w usa jak pisze że nowy, w opakowaniu i cena około 290$ czy lepiej uważać?

 

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-iPhone-4-16GB-Black-Factory-Unlocked-Zero-Scratch-/281045835722?pt=Cell_Phones&hash=item416fa31fca np. taka aukcja

 

czy też taka http://www.ebay.com/itm/New-Sealed-Apple-iPhone-4-8GB-Black-AT-T-Smartphone-Unlocked-GSM-/170968852177?pt=Cell_Phones&hash=item27ce89a6d1

Link to post
Share on other sites

Proponował bym Ci cos z Windows Phone,mówie tutaj o lumii 800/900??Wg mnie mają zaje... design,ekran też dobry do tego dochodzi dużo fajnych,przydatnych aplikacji od nokii,duża integracja z facebookiem,nie wiem jak tam jest z smsami ale napewno nie jest źle.

 

http://allegro.pl/nokia-lumia-900-nowa-bez-simlocka-lodz-i2912882669.html

Edytowane przez jjack
Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, w gry nie gram a android zaczął mnie denerwować? Przykład? Facebook płynnie mi nie ścina i nie ma takich fajnych skrótów np. do czatu (przesunięcie w lewo) jak na iPhonie, na którym Facebook śmiga niesamowicie szybko. Byłem w szoku jak zobaczyłem jak śmiga, wstyd było mi pokazać swojego...



facebook płynnie działa ale momentami ścina powinno być*



Padnięty po całym dniu, przepraszam za błąd.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...