Skocz do zawartości

Dysk hdd i mSata ssd jako cache zadziała??


Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam laptop Lenovo Ideapad Y570 i mam zamiar zakupic do niego dysk mSata adata sx300 128GB na minipci i do tego mieć w środku klasyczny 2,5 cala hdd 500gb.

 

Z tego co wiem to złącze minipci jest w środku wolne, wiec nie będzie problemu z podpięciem.

 

Pytanie dotyczy natomiast tego czy lepszą wydajność całości gwarantuje ustawienie mSata jako cache systemu czy utworzenie na nim partycji systemowej z zainstalowanym windowsem??

 

Słyszalem także ze ten msata sx300 nie jest pełnoprawnym ssd i nadaje się tylko jako cache systemu. Czy to prawda??

 

Nie mam natomiast przekonania do sprawnego działania technologi IntelRapid. Czy ktoś miał z nią styczność i może wyrazić swoją opinię czy warto dzięki niej zmieć dysk mSata na cache systemu czy po prostu bez niej postawić system na tym dysku??

Link to post
Share on other sites

Pytanie dotyczy natomiast tego czy lepszą wydajność całości gwarantuje ustawienie mSata jako cache systemu czy utworzenie na nim partycji systemowej z zainstalowanym windowsem??

Lepsza wydajnosc uzyskasz stawiajac na nim system

 

Hybryda da ci w zamian nieco mniejsza wydajnosc ale 1 widoczny dysk o pojemnosci HDD.

 

Na laptopie Ustawil bym SSD jako cache systemu tylko kupil bym mniejsza pojemnosc np 30GB max 64GB

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

Jak kupujesz model 128GB to, przecież lepiej kupić normalny SSD i na nim zainstalować system i programy. Nie wiem po co bawić się w takie półśrodki.

Chodzi o to ze mam w laptopie wolne 1 złacze minipci express i jedno normalne sata 2 do podpięcia dysku 2,5 cala.

Chcę mieć 500GB 2,5 dysk hdd na dane i do tego mSata 128gb i nie wiem czy lepiej zrobić z niego cache czy postawić po prostu na nim system jako partycje C??

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem lepiej na system. 128GB cache dla 500GB hdd to spory overkill. Modele mSATA 2 powinny być tańsze od mSATA 3 ale ze względu na małą liczbę kostek, bezpieczniej wybrać SSD mSATA od intela. OCZ to strach się bać. Ewentualnie zostaje jeszcze Crucial.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...