Skocz do zawartości

effendi360 mini-worklog na dziko :)


Gość effendi360

Recommended Posts

Gość effendi360

Dla jednej karty to nie przeszkadza, w multi-gpu jednak, byłby problem.



Ostatnie kabelki...

Za chwilę zaktualizuję bios i postawię system testowy.

 

http://img191.imageshack.us/img191/5982/p1010523.png

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Sklep Bachcomp - bez problemu można u nich dostać te biostary.

Przedłużki ? Po co ? Mam wydawać 200zł na kable, żeby się zdjęciami na forum pochwalić ? Już wy*******m, ponad 100zł na oświetlenie, które na obecną chwilę mam prawie cały czas wyłączone.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Póki co, ogarniam tą płytę. Ramy na szczęście pasowały. Bios na pierwszy rzut okiem jest trochę zagmatwany, ale idzie się szybko odnaleźć.



Pytanie, co do Virtu: używacie tego ? W smarku widać wzrost ale czy w grach jest to samo ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Kończę na dziś. Nadal mam wszystko rozbebeszone. Testuję, testuję, testuję...

Na obecną chwilę, wszystko śmiga. Jedynie ten górny PCIE pozostaje bezużyteczny. mam kartę w drugim.

Jutro, jak zainstaluję sys na czysto to pokuszę się o jakieś podsumowanie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@effenfi360 i to koniec?! Czekamy na zrzuty z cpu-z,core temp itp ^_^... biostar fajny,znalazłem swego czasu na allegro jedna ofertę 690 zł O_o. ale wiedziałem ,że phanteks zasłoni pierwszy slot pci-e a i ram bez radiatora wejdzie ,więc odpuściłem... A haf-x szału nie robi,mierząc pi x drzwi chłodnica na góre 4x 140 nie wejdzie ;/...



hmm miałeś /masz sli. Czy wentyl w Air ducie zminiejszył Ci tempy? Why wymieniłeś funkcjonalną mobo na biostara?! 

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wiec tak. jeżeli chodzi o przystępność obsługi i szybkość uruchamiania się kompa to biostar leje masakrycznie mojego poprzedniego asusa. Zbyt wysoko umieszczony slot pcie zabił mi ćwieka ponieważ niby na dolnym x8 nie ma spadku wydajności ale ja jestem tak walnięty że nie pozwolę sobie na choćby cień wątpliwości iż mogłoby to wpłynąć na szybkość działania grafiki w trakcie gry. Dlatego też, umieściłem arrowa odwrotnie i wtedy karta wchodzi bez problemu ale taki układ rzeczy jest dla mnie nie do przyjęcia tak więc zdecydowałem się, że będę proca wodował, i wtedy dalej ruszę z worklogiem.

 

Co do Twojego drugiego pytania to oczywiście, tempy spadły ciut niżej; tylko wtedy ja miałem referenty. Np na mojego obecnego asusa nie ma opcji, żeby dołożyć ten VGA tunnel (cm tak to nazwał) bo radiator przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Fakt o odwróceniu coolera nie pomyślałem,choć tak miałem na mAtx pod amd. Ta płyta ma 2 czy 3 pci-e? Do sli mógłbym użyć slotów 2 i 3 ,bo wydaje mi się po lookaniu na fotki że takowe są?! Teraz masz 670 czy 680? Czemu zrezgnowałeś z sli 570? W co grasz ,że nie chcesz spadków fps?! Jeszcze raz luknąłem twój zestaw LC od t.tłuka,mierzyłem jaka wejdzie chłodnica u góry (phobgya nie wejdzie ;/),ja bym chciał 3x120mm z zachowaniem jakiejś przestrzeni między phanteksem. Bo Lc chciałbym póki co do planowanego sli 670 od evga. Może i być jedna 670,do dorzucę już wtedy blok na cpu. Kibicuje twojej 13-tce bo masz hafa i chętnie lukne jak u siebie wszystko wpasujesz  8) .

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Płyta ma 3pcie tylko że ten trzeci pracuje z prędkością x4 zawsze. Jak dasz do 1 i 2 będzie x8x8. Mam gtx 670 dcu2 top. Miałem wcześniej 2x570. Wymieniłem ponieważ 670 jest praktycznie tak mocny jak tamte dwie a mam jedną kartę i zużycie prądu przez całą platformę spadło o ponad połowę pod obciążeniem. W co gram ? Generalnie gam we wszystko co wychodzi :D a przechodzę nieliczne. U mnie nie ma kompromisu. Ma być obraz żyleta i stałe 60kl inaczej nie gram.

 

Chłodnica 3x120 wejdzie tylko muszę pomierzyć rozstaw tych gotowych otworów w hafie żeby dopasować ją ładnie.

 

Dobra, jak masz jeszcze jakieś pyt to pisz bo wciągnąłem gieta dobrego egipskiego koksu i mam wene :D

Link to post
Share on other sites
Generalnie gam we wszystko co wychodzi :D a przechodzę nieliczne. U mnie nie ma kompromisu. Ma być obraz żyleta i stałe 60kl inaczej nie gram.

 

Chłodnica 3x120 wejdzie tylko muszę pomierzyć rozstaw tych gotowych otworów w hafie żeby dopasować ją ładnie.

 

Dobra, jak masz jeszcze jakieś pyt to pisz bo wciągnąłem gieta dobrego egipskiego koksu i mam wene :D

 

Hehe :D dlatego wolę mp bf3 :-),fights continues & neverending story w jednym :-). Ja teraz na pożyczonym gtx 560 na medium mam stałe 60 kl/s. Chłodnica blackwater advanced r.2 mi pasuje ,bo jest cieniutka i daje przestrzeń ,ale pewnie będzie mniej wydajna od eEK rad XT 360.... giet egipskiego koksu  ;)...  To chyba coś nowego  :P  pojawiło się na mieście. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Czemu ten typ złączek? Moim zdaniem bezpieczniej jest kupić choćby tanie złączki kompresyjne. Zwłaszcza na pierwsze wodowanie. Nie wspomnę już że na takie złączki musisz zakładać opaski plastikowe a to wygląda kiepsko. Twój wybór i Twoja kasa ale moim zdaniem te złączki zabiją z 80% wyglądu całego układu.

 

Druga sprawa to ta pompka. Czemu dcp 2.2 a nie 4.0? Pompka da sobie radę ale to mało wydajna konstrukcja i moim zdaniem w takim układzie będzie już pracować na granicy swojej mocy. Do 4.0 dopłacisz 40 złotych ale będziesz miał pompkę dwukrotnie wydajniejszą która poradzi sobie z układem nawet podłączona na 7V. A to ma dla niej ogromne znaczenie bo jest głośna jak cholera na 12V. Z wymęczoną 2.2 przy takim dużym loopie to dopiero byś miał wycie. Tu szczerze radzę zmienić wybór.

 

No i nie zapomnij o jakiejś piankowej macie wygłuszającej pod pompkę bo będzie wibrowała całym domem. 
Link to post
Share on other sites

effendi a myślałeś nad blokiem od alphacool takim jak ma biafara?! Złączki możesz dać od dołu albo od góry. Blok od Ekwb żeby miał taką możliwość to trzeba mu dokupić fc link. Coś mi mówi że koszyk na dyski pójdzie "wek"  :) ?!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...