Skocz do zawartości

Jak grafika do P4 2,8 GHz??


Recommended Posts

Witam

 

Posiadam dość już leciwy sprzęcik i nie bardzo chcę w niego inwestować jakieś duże pieniądze i chciałbym się dowiedzieć jaką grafikę w niego włożyć żeby spokojnie jeszcze pograć w starsze gierki?? Obecnie mam na pokładzie Radeona X1300 128 VRam, 1GB Ramu i w/w procesor.

 

Podpowiedzcie coś proszę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kup jeszcze 1GB Ramu, po tem podkręć procesor, fajnie jakby poszedł na 3.4 - 3.6 GHz i wtedy możesz kupić śmiało 3870/9600GT, lepsze karty będą się marnować. Jeśli chcesz kupić tanio to 3650 lub 8600GT. Jaki masz budżet?

 

 

Edit: pod AGP czy PCI-e?

Link to post
Share on other sites

Polecam ci GF 9600GT 512MB, będziesz zadowolony , używke kupisz ok 180zł i pograsz w miare komfortowo. :D

 

 

Tu masz fajną Nówke http://www.allegro.pl/item861149553_zot ... a_wwa.html

 

P.S Nie przepłacaj na szybszą karte , z tej będziesz zadowolony , gwarantuje. :)

Pozdro

szalas8 po co mu cos proponujesz jak nie wiadomo jaki ma dokładnie sprzęt. Może zasilacz nie wytrzymac, a po drugie myślę, że P4 2,8GHz mocno ograniczy tego geforce 9600GT co podałeś

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem ale obowiązki w pracy...

 

Nie wiem dokładnie co mam za płytkę ponieważ jest ona z kompa odkupionego od firmy rachunkowej i była ona w zwykłym biurowym desktopie HP. Faktycznie ma złącze AGP. Zasilacz jest Modecom 500W ale mam jeszcze w domku Chieftec`a 400W, którego mogę podstawić pod tamtego.... Do płyty więcej niż 2 kości pamięci nie włożę bo ma ona 4 gniazda na pamięć ale 2 na DDR i 2 SDR.

Tyle co mogę powiedzieć od siebie.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

jeśli AGP, to Radeon3850 byłby najwydajniejszy, ale nie widzę sensu wkładania takiej karty do niego, jest zbyt droga.

Poszukaj na allegro używki GF 7600 GS lub wyżej.

Ale sugerował bym zbieranie funduszy na zmianę platformy na co najmniej socket 775, albo AM2+.

Czyli co najmniej 600zł byś potrzebował (to bezwzględne sensowne minimum).

Link to post
Share on other sites

Ja to już przerabiałem. Nie brnij w w tą platformę i AGP bo na koniec wyjdzie Ci że mógłbyś siedzieć przy nowym komputerze.

Co do karty to u mnie przy P4 @ 3.8GHz Radeon 3650 (DDR2!) był ograniczany w 80% przypadków. Pomijam to że często w ogóle nie pograsz w nowsze gry nawet na minimalnych detalach i 320x240 ze względu na znikomą moc obliczeniową CPU.

Link to post
Share on other sites

No nie przesadzajcie, jaka znikoma moc obliczeniowa P4? Do gier faktycznie, jeden rdzeń to już za mało, ale moc obliczeniowa samego procesora jest znaczna!

 

W 2005 roku kupiłem części na bazie A 64 3000+ (Venice) s.939 + 2x512 DDR + 6800 GT i wszystko ładnie śmigało, tutaj widzę sytuację tylko taką że procesor inny (chociaż wydajnościowo podobny) i k. grafiki słabsza (x1300 słabiutkie jest).

 

Jeśli nie planujesz jakiejś modernizacji w ciągu najbliższego roku, w takim wypadku polecam jakiegoś radeonka 3650, myślę że w granicach 190-200zł byś go dostał, niestety odradzam zakup droższej karty bo się poprostu nie opłaca ;-)

 

Wtedy tak jak ktoś doradził, podkręcić procesor i takie gry jak NFS Carbon czy inne tego rocznika (gdzieś do początku 2007 roku) powinny działać w w rodziałce 1024x768 i nie wygórowanych detalach :-)

 

Jesli natomiast zastanawiasz się nad wymianą części poważniej, wtedy mógłbyś skompletować całkiem przyzwoity nawet używany zestaw procesor + ramy + płyta główna no i grafika już pod PCi Express w granicach 900-1000zł tak by nawet dzisiejsze gry się odpalały w przyzwoitej jakości :-)

Link to post
Share on other sites

Tak z dobrego serca ci mówię że może pozbieraj trochę kasy i zakup procesor z kartą w jednym czasie. Ja mam P4 i nie jestem z niego zadowolony a karte nawet taką jak ja mam (bardzo słabą) będzie on spowalniał.Na 2.8 Grid Full 30 FPS Crysis Medium 13..x....(16:9) 20 FPS.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...