Skocz do zawartości

montaż wentylatora na top zalman z9 plus.


Recommended Posts

Z fotki z netu

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Testobudow/000_schematy_wentylatory/zalman-z9.jpg

 

widać, że drugi wentyl miałby też zasysać powietrze, tak samo jak ten znad coolera CPU, ale jaki w tym sens żeby "odsysać" powietrze wentylatorowi coolera????

 

Nie lepiej tam zamontować wentylatora, który by wdmuchiwał powietrze do obudowy??

 

Mam po prostu wentylator i myślałem czy go dać na bocznej ściance na górze, czy na topie....

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że sens jest przede wszystkim kiedy masz bardzo długą i bardzo ciepłą kartę graficzną. A powietrze dla wentylatora coolera CPU nie jest "zabierane" jeśli wentylator na górze obudowy nie jest zbyt wydajny.

Link to post
Share on other sites

dałem sobie na spokój z tym wentylem, bo po grzyba m kolejny... 

 

Za to wpadł mi do głowy pomysł, żeby filtr z dołu obudowy, no tam jak nie ma wentyla zamontowanego to raczej dużo kurzu nie wpadnie, zamontować pod jakiś wentylator... co też uczyniłem pod wentylatorem na bocznej ściance, bo ten jako, że zasysa powietrze z zewnątrz najbardziej "kurzy". 

 

Zdjąłem też top żeby zobaczyć jak tam się sprawa ma z kurzem... dużo tego nie było ale wziąłem stare rajstopy żonki, uciachałem ile trzeba i włożyłem między mesh a ściankę obudowy do której przymocowany jest wentyl.... ma się pomysły haha  ;)

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

może jakiś sens by to miało... ale wiem, że ta konfiguracja jaka jest teraz obniża temperaturę karty, a i tak na temp nie narzekam więc chyba nie ma co zmieniać. Zresztą za dużo byłoby tego wyciągania powietrza z budy - 3 wentyle, a tylko 1 by wdmuchiwał, tak jest chyba cacy, z przodu wdmuchuję, z boku pod kartę też, a z góry i z tyłu wydmuchują...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...