Skocz do zawartości

Recommended Posts

masz jakieś kolejne plany czy to już koniec na teraz ?

Teraz będzie już samo dopieszczanie, czyli wymiana wszystkich kabli zasilających SATA/Molex na oplecione i na wymiar, kilka dodatkowy pierdół jak brakujący biały kabel SATA może jeszcze jakieś światło w postaci białych diod LED i to w sumie wszystko - i pozostaje już tylko czekanie na nową platformę.

 

No i dotarły ostatnie klocki:

 

http://i6.minus.com/iQhSrinQ1Klwj.JPG

 

Zamontowane, i tak już sobie zostanie :)

 

http://i1.minus.com/ibbRHBfy6tmJ55.JPG

 

EDIT:

 

Jakiś czas temu moja pompka zaczęła wydawać z siebie bardzo niepokojące dźwięki, oszczędzacze sobie próby opisania tego słowami i od razu dam filmik:

 

http://www.youtube.com/watch?v=wiCL3hbRl7s

 

Dziś dopiero miałem czas wszystko rozebrać, bo teorii narodziło się kilka od powietrza po urwane porcelanowe łożysko. Po rozebraniu (u mnie to dość czasochłonne zadanie) sama pompka prezentuje się jak należy:

 

http://i5.minus.com/iX85iViRCairI.JPG

 

Nie mając więcej pomysłów poskładałem wszystko w całość z tą różnicą że pompkę podłączyłem pod Szefa 400W na czas odpowietrzania i co ciekawe teraz nic nie hałasuje:

 

http://i3.minus.com/iOzdqIzmBU5IR.JPG

 

Po godzinie odpowietrzania zaczęło mi się nudzić to odpaliłem cały PC w takiej formie jak na zdjęciu wyżej (teraz z niego piszę) i dalej brak niepokojących dźwięków jak na filmiku. Jak się już wszystko odpowietrzy podłącze pompkę ponownie pod AX850 i zobaczymy czy "trzaski" powrócą ...

Edytowane przez Mardok
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja w moim D5 caly czas mam takie odglosy "plum plum" jezeli odpale ja na full obrotow.

 

Nie wiem czym to moze byc spowodowane, ani jak to wyeliminowac.

 

Jakbys wpadl na pomysl od czego to zalezy i jak sie tego pozbyc to daj znac :)

Link to post
Share on other sites

Ja w moim D5 caly czas mam takie odglosy "plum plum" jezeli odpale ja na full obrotow.

 

Nie wiem czym to moze byc spowodowane, ani jak to wyeliminowac.

 

Jakbys wpadl na pomysl od czego to zalezy i jak sie tego pozbyc to daj znac :)

Właśnie to nie było - nazwijmy to "plumkanie" - tylko jakby trzaski przewodów ze zwarciem. U ciebie pewnie pompka zasysa skądś powietrze bo D5 to już porządny "siorbacz" zwłaszcza na max obrotów ;) Tak czy inaczej teraz wszystko działa tylko że na 2 zasilaczach :D Jak skończę pewne rzeczy do roboty przełączę pompkę pod AX'a i zobaczymy czy dalej "trzaska" :)
Link to post
Share on other sites

Wlasnie nie ma skad powietrza czerpac, no chyba ze cos jest nieszczelne :)

Ewentualnie tworzy poprostu taki wir - a na to już nic nie poradzisz - no chyba że gęstszy płyn ale to też może być za mało, tak czy inaczej po coś masz te ustawienia obrotów :)
Link to post
Share on other sites

Wczoraj pompka wróciła do AX'a i dziś dalej bez hałasów, w sumie nic nie zrobiłem i problem znikł. Jedyną rzeczą jaka się zmieniła to wywaliłem to pionowe "upiększenie" z pleksi w rezerwuarze a logo EK:
 

http://www.dvhardware.net/news/2012/ek_wb_ddc_x_res_csq_reservoirs.jpg

 

Jeżeli to ten kawałek pleksi tak hałasował to chyba jestem pierwszą osobą która miała taki problem ... No cóż ważne że teraz jest ok ;)

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, zwłaszcza że ten kawałek plastiku to anticyclone który z zasady ma zapobiegać hałasowi powodowanemu przez wir w rezerwuarze...

No właśnie dlatego podejrzewam że to raczej nie to hałasowało, tak czy inaczej nie mam pojęcia co ją bolało. Wibracje to na pewno nie były bo nawet trzymanie pompki w rękach nie zmniejszało hałasu, dodatkowo dźwięk dochodził bezpośrednio z pompki (to dla tych co mówili że blacha wibruje). No nic póki co od rana w niedzielę (czas rozebrania i złożenia) wszystko jest ok.
Link to post
Share on other sites

@Mardok, jakie uzyskałeś max. OC na i7-3770K, na jakim napięciu i jakie temperatury? Bardzo kusi mnie wodowanie procka i ciekawi ile realnie może mi to dać przyrostu OC.

W wypadku IB niema większego znaczenia czy masz dobre AC czy LC gdyż max O/C będzie podobne, a wszystko że gluta pod IHS gdyż tutaj mamy jakaś tanią pastę nie jak SB bezpośrednie lutowanie do IHS. Podsumowując jak IHS zdejmować nie będziesz to O/C albo w ogóle nie wzrośnie na LC albo nieznacznie.

 

U siebie jak pisałem wcześniej na co dzień mam 4500MHz @ 1.225v (eh poprzedni proc potrzebował tylko 1.200v) a max temp. jaką widziałem na tym CPU z tym LC to 72stC - choć u mnie jeszcze grafa płyn podgrzewa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Oki, dzięki za odpowiedź. Czyli mało opłaca mi się wodowanie procka ale dla samej frajdy składania jeszcze o tym pomyśle  :)

Ja nigdy nie ukrywałem że u mnie CPU jest na LC tylko i włącznie aby się ponownie LC pobawić po rocznej przerwie ;)
Link to post
Share on other sites

Tak się właśnie zastanawiam czy nie zainwestować w jakiś fajny panel kontrolny na USB, konkretnie po głowie chodzi mi AquaComputer Aquaero 5 LT - będzie zamontowany w środku tak jak poprzedni i co najfajniejsze kontroluje się go z pod systemu bez konieczności ruszania ręki z myszki :P Niestety ten model nie posiada żadnych mocowań w standardzie jak i panelu z przodu tak więc kombinuję czy by nie pod pasowało mocowanie wraz z panelem od "Aquacomputer panel instalacyjny do poweradjust 2 USB czarny". Trzeba się poważnie zastanowić ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...