Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Osoby które śledziły mój poprzedni worklog na temat XL'ki zapewne wiedzą że została ona sprzedana i przenoszę się do nowej obudowy którą jest tyłowy Corsair 800D. Z racji tego że zamówienia zostały już złożone a wstępny projekt zrobiony postanowiłem rozpocząć nowy temat :)

 

Po wielu dyskusjach zdecydowałem się na następujące podejście:

http://i5.minus.com/id9Ac565feMeH.png

Jak widać spodobał mi się patent z ukryciem pompki w zatoce 5,25" i mam zamiar z niego skorzystać i w tym projekcie. Węże oznaczone linią przerywana mają być "niewidoczne dla oka".

 

Pierwszym etapem jaki sobie wyznaczyłem będzie dostosowanie piwnicy oraz montaż chłodnicy 2x120, ze względu na koszty niewidoczne złączki zamiast BP zastosuję BW może w przyszłości się skuszę na wszystko na BP. Pracę planuję rozpocząć w ten weekend - mam nadzieję że wszystkie paczki dojdą.

 

Pierwszą rzeczą jaką sobie zakupiłem to w końcu jakieś porządne narzędzie do modyfikowania, oto ono:

 

http://i1.minus.com/imcadB6zV2MZf.JPG

 

A teraz cała lista zamówionych elementów oraz ich przeznaczenie :)

 

Na początek dobry i sprawdzony BIT-TECH:

 

Przewód HELUKABEL UL1007 AWG18 czarny
Śruba imbusowa czarna M3x12 gn.imbus
Śruba imbusowa czarna M3x06 gn.imbus
Nakrętka czarna M3 oxyde
Oplot czarny 3 mm Standard
Rurka termokurczliwa czarna 3:1 matowa 4.5/1.5

Przewód do własnych kabli zasilających SATA, tym razem będę wykonywał je idealnie na wymiar nie jak w XL'ce spinanie opaskami oryginalnych z zasilacza - oploty również do tych kabli. Śrubki oraz nakrętki do montażu chłodnic 1x120/2x120 oraz ich wentylatorów i grilla.

 

Na allegro dodatkowe pierdoły niezbędne do rozpoczęcia zabawy:

 

Wtyk gniazdo złącze zasilające MOLEX czarne męskie
Wtyk złącze zasilające SATA kątowe czarne
Wąż TYGON 9,5/15,7 NOWY ORYGINALNY SUPER CENA!!!
SARIUS WIERTŁO DO METALU 3,2MM 3SZT
Frez Diamentowy zębaty !! frezy !! !!! CNC,DREMEL
Tarcze tnące 24mm do dremel itp, kmpl.25 szt.!!!!

Kolejny jest Cooling i tu o dziwo wszystko na stanie tym razem :)

 

2 x Bitspower złączka fillport 2 x G1/4 - Czarny matowy
2 x Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black
1 x Phobya Radgrill Brick 2x120 Steel BK
4 x Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black
1 x EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240

Wąż miałem też brać z Cooling ale znalazłem na allegro dużo taniej nawet z doliczoną przesyłką.

 

Na koniec i chyba najważniejsze paczka z Morele.net :)

 

1x Obsidian Series 800D Black
2x CO-9050005-WW (SP120 QE)

Zapowiada się ciekawy weekend :D

Edytowane przez Mardok
Link to post
Share on other sites

@jacekgothic: serdecznie zapraszam :)

 

@Tomashec: cały grudzień się "bawiłem" w Allegro aby sprzedać wszystko co mi już nie jest potrzebne i uzbierać wstępny budżet na nowy projekt ;)

 

Plan na ten weekend jest jak wyżej wspomniałem przerobienie piwnicy oraz montaż pierwszej chłodnicy 2x120. Mimo iż będzie ona u spodu mam zamiar jej otwór zamaskować Grillem od Phobya bo nie lubię widocznych śladów cięcia :) Grill może nie najładniejszy ale na spód musi wystarczyć.

 

Dodatkowo mam zamówione w Angela.pl zaślepki 4x 5,25" od LL z których również korzystałem przy projekcie z XL'ką - i przyznam że podobał mi się efekt. Ostatnio czekałem na nie 30dni zobaczymy jak będzie tym razem :)

Link to post
Share on other sites

Wiadomo ,ale nic nie ujmując projektowi ani autorowi. Z punktu oceny projektu na samym wstępie - nic nowego.

We wcześniejszej wersji autor miał pole popisu by wszystko zmieścić w mniejszej obudowie, co wiadomo jest znacznie trudniejsze.

Teraz właściwie można powiedzieć, będzie łatwiej. Może zastąpienie niektórych elementów budy, pn. plexi by wprowadziło powiew świeżością.

Ale zobaczymy.

Link to post
Share on other sites

@kubapomocny15: był i taki projekt, niestety bez obudowy ciężko mi co innego "na sucho" wymyślić. Będzie obudowa będę mógł mierzyć i kombinować póki co mam tylko zarys jakby miało to wyglądać.

 

@seele: nikt mi nie powiedział że to musi być nowe i odkrywcze, ba na pewno takie nie będzie. Ma być tylko dobrze wykonane - oczywiście w miarę moich możliwości.

Link to post
Share on other sites

Dopisuję się by patrzyć. Z ciekawości ile straciłeś przy sprzedaży poprzedniego PC?

 

Nic bo nie sprzedawałem całego PC a tylko obudowę, dlatego też projekt jest podobny do XL gdyż części są te same. Z samym wyglądem zmian będzie kilka które mam w planach jednak pierwsze co muszę zrobić to zbudować LC w 800D i dopiero zabrać się za resztę :)

 

Nie nie nie nie nie, definitywnie NIE :)

Jezeli juz to Fesery :)

 

Niestety już są zakupione, ale pewnie nie zabawią długo tak jak BW w zatoce 5,25" zostało wymienione na BP to i tu tak z czasem będzie :)
Link to post
Share on other sites

Naklep do coolingu zeby nie wysylali jeszcze, jak paka nie zostala wyslana to jeszcze mozna podzialac :)

 

Bedziesz mocno zawiedziony tymi BW ;)

 

Oj drogi GreQonE napisze jeszcze raz :) Mam BW, używałem BW i wiem czego się po nich spodziewać.

 

EDIT:

 

Ale jednak mnie przekonałeś, kurcze ... ;) Poprosiłem o edycję zamówienia bo dopiero się zorientowałem że cena jest identyczna jak BW. No cóż tych Feser jeszcze nigdy nie miałem ale na zdjęciu wyglądają bardzo podobnie do BP :)

Edytowane przez Mardok
Link to post
Share on other sites

@Zakładam monitoring :D

 

Dzięki twojemu ostatniemu moddingowi nauczyłem się co nieco o chłodzeniu wodnym.Mam nadzieje,że w tym temacie zakończę moją wiedzę co/gdzie/jak podłączyć i jakiej firmy :D

 

Powodzenia w pracach ^^

 

PS.Zdradzisz mi sekret jak zrobiłeś ten schemat chłodzenia? Czy to tajne? :P

Link to post
Share on other sites
@Zakładam monitoring :D

 

Dzięki twojemu ostatniemu moddingowi nauczyłem się co nieco o chłodzeniu wodnym.Mam nadzieje,że w tym temacie zakończę moją wiedzę co/gdzie/jak podłączyć i jakiej firmy :D

 

Powodzenia w pracach ^^

 

PS.Zdradzisz mi sekret jak zrobiłeś ten schemat chłodzenia? Czy to tajne? :P

Tak jak wspomniał kolega wyżej sam schemat jest namalowany w Paincie o czym chyba już wspominałem w temacie o FD, jedyne co się zmienił iż tym razem dałem pod spód oryginalne zdjęcie obudowy.

 

 

 

Dzisiaj wiele nie powalczę bo pora już trochę późna i człowiek po robocie zmęczony, ale małe przymiarki już zrobiłem:

 

Otwór na fillporty był jednak za duży, to sobie poradziłem za pomocą dodanych gumek - teraz pasuje idealnie ;)

 

http://i2.minus.com/iXQLU7bwYn6QN.JPG

 

Demontaż dolnego koszyka, skubany siedział twardo ale się w końcu poddał.

 

http://i1.minus.com/ikaLUZlKmyaeN.JPG

 

I wstępne przymiarki grilla.

 

http://i.minus.com/ibo9Chylta2fvn.JPG

 

Jutro zaplanowane jest wycięcie tej dziury oraz montaż chłodnicy z wentylatorami i złączkami do filportów. Jak dobrze pójdzie to piwnica będzie gotowa jeśli chodzi o LC bo z całą resztą gadżetów w piwnicy to się pewnie tygodnie będę mordował :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...