Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, znajomy mojego ojca chce kupić jakiegoś laptopa do 2000 max. Zastosowanie to głównie oglądanie filmów i przeglądanie internetu. Matryca 15-17". Najlepiej żeby był w jakimś markecie np. media expert itp.

Proszę podawać swoje propozycje.

Link to post
Share on other sites

Czy gorszy CPU to bym nie powiedział. Wydajnościowo kilka procent - tak, ale to jest układ nisko-napięciowy co skutkuje dłuższym czasem pracy na baterii. Jednocześnie nie grzeje się też tak, więc tą gorącą obudowę to sobie między bajki włóż.

 

HP ma też trochę lepszy GPU (chociaż generalnie to ten sam układ).

 

Jeżeli mowa o serwisie i jakości to HP = Acer, taka prawda. Obie firmy niestety stoją na dość niskim poziomie w tej kwestii. Ostatnio jeszcze o dopisanie do tej listy ambitnie walczy ASUS.

 

Np. nie widziałem jeszcze Acer'a (nawet najdroższe modele!) który miałby porządne zawiasy, HP za to stosuje super tworzywo, które po tygodniu jest zrysowane jak lodowisko w niedzielę.

 

Za 2 tysiaki proponuję http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580-i3-3110m-4gb-gf610-win8-norton-i2903091233.html

Może GPU niezbyt specjalnej wydajności, ale to i tak nie będzie do grania zaś do filmów i innych multimediów spokojnie wystarczy. Jakością wykonania deklasuje oba poprzednie.

Link to post
Share on other sites

Procesor w mojej propozycji ma tzw. wsparcie dla HT, oznacza to tyle że mimo 2 rdzeni posiada 4 wątki. Natomiast procesor w twojej propozycji owego HT nie posiada (2 rdzenie 2 wątki). i3 ma także 3MB Cache L3, podczas gdy Pentium ma tej pamięci 2MB. Różnica w wydajności w zależności od zastosowania do 20-30%.

 

Ja bym brał tego mojego. Zawsze można zamówić i w najbliższym sklepie X-KOM odebrać osobiście.

Link to post
Share on other sites

Bez sensowna konfiguracja. To już lepiej jest wziąć z samym układem zintegrowanym bez tego GT610m.

 

Najlepiej jest coś z I3 i GT630m.

http://www.morele.ne...-358149-536520/

 

Bezsensowny jest twój post. Laptop do 2000zł rozumiem że jesteś w stanie autorowi tematu tą stówę dorzucić :) Po drugie NIE MA TU MOWY O JAKIMKOLWIEK GRANIU, więc czy to będzie GT 610M czy 630M nikomu różnicy nie robi. Cena G580 w X-KOM pomiędzy modelami z/bez GT 610M różni się o kilka złotych, więc podałem akurat ten. Btw. integra Intela ma problem z gubieniem jednej klatki w filmach na BD, niektórzy narzekają na tą wadę jako dość uciążliwą (patrz zagraniczne fora).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...