Skocz do zawartości

HD7970 - Słaby wynik 3D Mark11


Recommended Posts

Witam,

 

Dzisiaj stałem się posiadaczem karty Sapphire HD7970 OC, podłączyłęm i od razu sprawdziłem ją w programie 3D Mark11. Wynik jaki powinienem uzyskać to 9100 (na OC chyba nawet więcej, nie mówiąć o tym jak sam ją podkręce, ale nie ważne).

 

A mój wynik wygląda tak:

 

Graphics Score

9413

 

Physics Score

4900

 

Combined Score

4734

 

Gdzie według tego linka - http://news.softpedia.com/newsImage/AMD-Radeon-HD-7970-Benchmarks-Make-Appearance-Easily-Surpasses-GTX-580-7.jpg/ wychodzi na to, że powinienem mieć 2k mniej Graphics score, co akurat jest plusem, aczkolwiek popatrzcie na Physics.. Raptem 4900 a powinno być prawie 12. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi.

 

i7 2600

8gb ram

thermaltake smart 650w

gigabyte p61-usb3-b3

 

Pozdrawiam!

 

PS: Dobrze wszystko z prockiem? W miejscu Rdzenie nie powinno być 4?

 

http://i45.tinypic.com/28rs7r.png

Link to post
Share on other sites

Słuchaj anglik :D wyłączasz od prądu kompa i na płycie znajduje się bateria wyciągasz ją na pare minut , wkładasz z powrotem i masz wszytsko zresetowane na 100% :D

PS. Wcześniej to ja bym pobrał najnowszy CPU-z 1.62 i sprawdził czy dobrze pokazuje :D

Edytowane przez aleksander12
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pobrałem, sprawdziłem. Dalej Cores 2, Threads 4..

A jak wejdę w info o Grafice, to pokazuje tylko nazwe serii karty i Size 1024, nie wiem skad takie info.

 

Ta bateria to jedyne wyjscie?! Jak zaisntalowac Bios F11 (mam F5), kiedy na stronie producenta są tylko wersje 32bit a ja potrzebuje 64?

Edytowane przez boguss10
Link to post
Share on other sites

Biosu nie musisz instalowac po prostu po wyciagnieciu baterii on wróci do ustawien fabrycznych wtedy powinien prawidłowo wykryc twoj procesor ewentualnie samemu mozesz kiedys tam zmienic poszczególne parametry biosu

Link to post
Share on other sites

Już sobie poradziłem. Teraz jest 4 rdzenie i 8 wątków. Test 3D Mark11

 

Score P8764 with AMD Radeon HD 7970(1x) and Intel Core i7-2600 Processor

 

Tutaj mam idealny link, według którego będzie trzeba też zrobić OC - http://www.legitreviews.com/article/1962/15/ możecie ocenić ?

Czyli ogólnie punktacja jest dobra, bo tam w pierwszym teście czyli bez OC było 200pkt mniej niż mam ja. Aczkolwiek znowu zobacz na Physics.. Co jest do cholery, że ja mam 8400 a powinienem mieć 13k.. Ma ktoś na to jakiś sposób?

Link to post
Share on other sites

Co jest do cholery, że ja mam 8400 a powinienem mieć 13k

Skąd Ty wziąłeś te 13K na tym procku. To jest nie możliwe. Po drugie po co kupiłeś procka z zablokowanym mnożnikiem bez K i taką płytę. Teraz o podkręcaniu możesz zapomnieć. Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Jak wersja sterowników? Bo na 12.11beta osiągane są lepsze wyniki

 

i to o wiele lepsze...

 

Już sobie poradziłem. Teraz jest 4 rdzenie i 8 wątków. Test 3D Mark11 Score P8764 with AMD Radeon HD 7970(1x) and Intel Core i7-2600 Processor Tutaj mam idealny link, według którego będzie trzeba też zrobić OC - http://www.legitreviews.com/article/1962/15/ możecie ocenić ? Czyli ogólnie punktacja jest dobra, bo tam w pierwszym teście czyli bez OC było 200pkt mniej niż mam ja. Aczkolwiek znowu zobacz na Physics.. Co jest do cholery, że ja mam 8400 a powinienem mieć 13k.. Ma ktoś na to jakiś sposób?

 

13K... Zapomnij :rotfl: na 2x 7970 owszem ale nie na jednej

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Procka podkrecic sie nie da. Kupiłem kompa na Allegro, a ze w ogóle sie nie znałem to teraz taki mam ;) czemu zapomnij o 13k lol? Zobacz link który podalem wyżej, 13 k bez podkrecania karty! A Procek ma aż taki wpływ żeby było mniej i to o 5k niż powinno? Szczególnie ze graphics mam nawet większe niż powinno być, gdzie mówisz ze oni maja lepszego procka. Więc chyba lekko przesadzacie.

Sterownik mam najnowszy - właśnie ta bete. Po podkrecaniu karty wyniki są jeszcze dużo lepsze.

 

Wydaje mi sie ze dużo da mi nowszy bios, bo ta karta wymaga dużo nowszego niż posiadam. Tak jak napisałem mam F5 a powinno być F11. Tylko problem w tym ze pobralem to ze strony producenta, odpalam ta aplikacje czyli flashlight czy coś takiego po czym wyskakuje mi błąd i komp wola wersji 64 bit. A na innym forum mi napisano ze nie ma czegoś takiego jak 32 i 64 bit dla biosu. Więc o co chodzi?!

Link to post
Share on other sites

W twoim linku jest 13K ale na Physics score (wynik procesora!) a nie na Graphics score (wynik karty!) i to na procku który kosztuje prawie 4000 PLN i7-3960X a nie na i7-2600K. Nie porównuj swojego zablokowanego i7-2600 do i7-3960X, to tak jakby porównywać malucha do mercedesa. Poza tym podkręcanie karty nie ma wpływu na wynik procesora Physics oraz podkręcanie procesora nie ma wpływu na wynik karty Graphics score. Mylisz pojęcia. Rzeczywiście zupełnie się nie znasz, z ciekawości ile zapłaciłeś za tego kompa na allegro, możesz dać linka do aukcji. Tym Biosem lepiej się nie baw bo jeszcze popsujesz kartę, nic ci on nie da do wydajności. Co najwyżej poprawi stabilność karty.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

W twoim linku jest 13K ale na Physics score (wynik procesora!) a nie na Graphics score (wynik karty!) i to na procku który kosztuje prawie 4000 PLN i7-3960X a nie na i7-2600K. Nie porównuj swojego zablokowanego i7-2600 do i7-3960X, to tak jakby porównywać malucha do mercedesa. Poza tym podkręcanie karty nie ma wpływu na wynik procesora Physics oraz podkręcanie procesora nie ma wpływu na wynik karty Graphics score. Mylisz pojęcia. Rzeczywiście zupełnie się nie znasz, z ciekawości ile zapłaciłeś za tego kompa na allegro, możesz dać linka do aukcji. Tym Biosem lepiej się nie baw bo jeszcze popsujesz kartę, nic ci on nie da do wydajności. Co najwyżej poprawi stabilność karty.

 

No faktycznie, mój błąd ;) Myślałem, że Graphics oraz Physics odpowiadają za kartę.. :) Kompa kupiłem 2,5 roku temu, płyta ta co jest, geforce 550ti, procek ten co jest i zasilacz był logic jakiś tam. Pół roku temu zmieniłem zasilacz, a teraz kartę. Zapłaciłem jakoś 2,5k czy coś takiego, dokładnie nie pamiętam. Nie znałem się na komputerach, nie wiedziałem co jest na czasie itp, wiedziałem tylko, że i7 to najlepszy procek i pomyślałem, że tanio to kupie. Nigdzie nawet nie zapytałem.

 

Co do biosu to chciałbym go jednak uaktualnić ;)

 

No kupiłeś na allegro a wystarczyło zapytać u nas :D

 

Kupiłem sporo czasu temu, nawet nie pomyślałem żeby zapytać.

 

;) radze jeszcze troche "polizac" tematu bo strasznie mylisz pojecia

Pozdrawiam

 

Faktycznie, sorry. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...