Skocz do zawartości

[Pytanie]Asus P5K - zużyta?


Recommended Posts

Witam. Mam w kompie Asus P5K i E5700. Kiedyś proc szedł ładnie na 4.3 teraz ledwo na 3.9 ciągnie, każda zmiana choć o 50MHz to komp nie wstaje. Ram kiedyś szedł na 1040MHz, teraz powyżej 850 nie pójdzie, dysk (Corsair Force GT pod Sata3) transfery ma niby w miarę dobre jak na sata2 (max 200MB/s), choć mogłoby być te 225, no ale jestem w stanie zrozumieć, ale dużo częściej łapię takie zacięcia, że cały proces trzeba zamykać (głównie przeglądarki internetowej, ale głównie jej używam). Nie ma znaczenia, czy Chrome czy FF.

Także system coraz częściej ulega uszkodzeniu przy zawieszeniu pamięci (gdy loguje użytkownika jest ścina i muszę odzyskiwać system z płyty z Win7).

Płyta ma 3-4 lata, trochę za mało, żeby zaczynać mi tu padać chyba... Czy to normalne jest???

 

PS Zasilacz może trochę lipny, ale wcześniej działał dobrze... Mowa tu o Tracer Highlander :D

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Czyli teoretycznie jak wymienię na innego procka, np e2160, który mam u kolegi, mogę mu zabrać, to problem z oc proca powinien zniknąć, ale co z ramem i ścinami programów? Ściny programów może tęż będą wyeliminowane przez CPU, ale ten RAM :/

Link to post
Share on other sites

Obawiam się że raczej to wina płyty i czas już ją wymienić. Sam mam wysłużonego Asusa P5KC płyta była i jest nadal bardzo stabilna ale już ma swoje wady. Gdy wchodzę do biosu robię jakąkolwiek zmianę ustawień komputer nie wstaje. Reset biosu tylko pomaga albo odłączenie zasilania. Ponad to mam problemy z portami USB oraz z kartą sieciową z przesyłaniem plików w sieci lokalnej od razu Pc się zawiesza. A kiedyś to był taki zaj... komputer. Pozdrawiam i sugerowałbym zacząć zmiany od nowej płyty puki jeszcze takie są na rynku.

Link to post
Share on other sites

Ale jaki jest sens zamiany E5700 na E2160? Przecież ten drugi jest mniej wydajny i starszy.

 

Ale stabilny przynajmniej, mógłbym chociaż zobaczyć, czy jego sensownie podkręcę.

Obawiam się że raczej to wina płyty i czas już ją wymienić. Sam mam wysłużonego Asusa P5KC płyta była i jest nadal bardzo stabilna ale już ma swoje wady. Gdy wchodzę do biosu robię jakąkolwiek zmianę ustawień komputer nie wstaje. Reset biosu tylko pomaga albo odłączenie zasilania. Ponad to mam problemy z portami USB oraz z kartą sieciową z przesyłaniem plików w sieci lokalnej od razu Pc się zawiesza. A kiedyś to był taki zaj... komputer. Pozdrawiam i sugerowałbym zacząć zmiany od nowej płyty puki jeszcze takie są na rynku.

 

E, z płytą poczekam do wakacji na nowego kompa. Zobaczę, może od kogoś pożyczę, jak ta mi całkiem walnie.

Temperatury posprawdzam, ale zazwyczaj mam w normie wszystko.

Link to post
Share on other sites

Tylko właśnie nadal nie jestem w stu procentach pewien, czy to płyta nawala, czy tylko procesor/pamięci. I pozostaje kwestia, czy jak wymienię teraz zasilacz, to płyta zacznie normalnie działać (jeżeli teraz nawala), czy jest uszkodzona na stałe...

Link to post
Share on other sites

W sumie to nikt wróżką nie jest i nie odpowie Ci na to pytanie.

Najlepszym sposobem by było pożyczenie od kogoś 'normalnego' zasilacza i sprawdzenie czy jest lepiej.

 

BTW

Dołączona grafikaUżytkownik rap_r dnia 29 grudzień 2012 - 09:01 napisał

 

Ale jaki jest sens zamiany E5700 na E2160? Przecież ten drugi jest mniej wydajny i starszy.

 

 

Ale stabilny przynajmniej, mógłbym chociaż zobaczyć, czy jego sensownie podkręcę.

 

Nawet Twój E5700 na 3.5 będzie wydajniejszy niż E2160 na 4.0.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...