Skocz do zawartości

Plyta M5A99X EVO R2.0 ile i jakie posiada wyjscie pod wentylatory ?


Recommended Posts

WITAM!

 

Jestem zdecydowany na wasza plyte :

http://pl.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO_R20/#overview

 

I w zwiazku z tym mam pytanie:

Ile wejsc do podlaczenia wentylatorow i ilu pinowe posiada ta plyta???

 

Pytam o to bo bede rowniez zmienial obudowe ( na zalmana z9 PLUS ) i bede posiadal w sumie 5 wentylatorow + 2 wentyaltory od chlodzenia procesora na coolerze ( wszystkie firmy noctua z 4-pin wyjsciem PWM ).

Obecnie mam 2 wentylatory + 2 od coolera procesora, a ze na plycie mam w sumie 3 wyjscia 2 do fan case( 3-pin ) i 1 do procesora (4-pin) to do procesora kupilem rozdzielke z 4-pin na 2x3-pin ( bo inaczej nie mam mozliwosci polaczyc wentylatorow ) a 2 pozostale podpiolem do dostepnych wyjsc 3-pin.

 

Zastanawiam sie jak bede musial podlaczyc wszsytkie 5 + 2 do nowej plyty ???

 

Chcialbym, zeby dzialaly wszystkie wentylatory z funkcja PWM - jak to rozwiazac ???

 

Dziekuje i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wystarczy doczytać specyfikacje z linka, którego podałeś.

1 x złącze wentylatora CPU (1 x 4 -stykowe)

3 x złącze wentylatora obudowy (3 x 4 -stykowe)

1 x Złącze wentylatora procesora (1 x 4 -stykowe)

Co do podłączenia, to zalman z9 plus posiada regulator obrotów na 3 wentylatory. Podłączone są do niego te, które są zamontowane fabrycznie.

Edytowane przez rap_r
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do podłączenia, to zalman z9 plus posiada regulator obrotów na 3 wentylatory. Podłączone są do niego te, które są zamontowane fabrycznie.

 

W porzadku, a jezeli bede chcial wymienic i zamontowac w ich miejsce moje wentylatory ( noctua z 4-pin wyjsciem ) to jak bedzie wygladala sprawa z tym regulatorem ???

Link to post
Share on other sites

Z opisu, który znalazłem w necie można wnioskować, że po prostu wypinasz fabryczne i podpinasz swoje.

 

Panel I/O tradycyjnie zawiera cztery porty USB 2.0 i dwa audio, aczkolwiek wersja Z9 Plus otrzymała jeszcze dwa ciekawe gadżety. Pierwszy to prosty regulator obrotów do którego można podpiąć dwie jednostki - wówczas sterujemy nimi jednocześnie.

Źródło

 

Najlepiej by było gdyby wypowiedział się jakiś użytkownik tej obudowy. Wtedy miałbyś 100% pewności.

Może t.luk testował tą obudowę? Zapytać nie zaszkodzi.

Edytowane przez rap_r
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Korzystajac z okazji, zeby nie zakladac nowego posta chce kupic RAM :

http://www.amazon.com/Kingston-Technology-Modules-KHX1600C9D3K2-8GX/dp/B0037TO5C0/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1357606735&sr=8-5&keywords=kingston+8gb

 

Te kosci sa pod 1,65V czy to dobre rozwiazanie czy lepiej wziasc z nizszym napieciem ( 1.5V) ???

 

 

Przegladalem ostatnio ofertaeasusa i znalazlem 2 plyty :

 

http://pl.asus.com/Compare/

http://pl.asus.com/websites/global/products/LVnr9hOsmMV1eWsw/P_150.jpg

M5A99FX PRO R2

http://pl.asus.com/websites/global/products/vpgO4EUfg3UTZsnh/P_150.jpg

M5A99X EVO R2

Roznica w cenie to $10, ale generalnie oprocz 1 dodatkowego gniazda sata ( w evo ) nie widze wiekszych roznic ?!

Edytowane przez lexcaliber
Link to post
Share on other sites

M5A99FX PRO R2 jest lepszą płytą. Chipset 990FX bardziej nadający się do OC.

Oprócz tego jedną z głównych różnic jest

 

2 x PCIe 2.0 x16 (dwa x16)

Dla porównania M5A99X EVO R2 ma

 

2 x PCIe 2.0 x16 (x16 or dual x8)

Reasumując, jeśli różnica w cenie nieduża brałbym M5A99FX.

 

Co do pamięci, to podane przez Ciebie będą ok.

Edytowane przez rap_r
Link to post
Share on other sites
Oba MOBO mają 8x SATA. Wczoraj kupiłem PRO. Więc mogę zaproponować świeżą opinnię na temat tego mobo.

 

Z RAMem będą problemy.

Moglbym Cie prosic o przyblizenie tego problemu z RAMem, dlaczego bede problemy itp?

 

I jezeli mozesz to napisz tu badz na priv Twoje spostrzezenia na temat tej plyty PRO ok ?!

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Więc tak:

 

Ja użyłem RAM 2x4GB Mushkin 1600MHz. Więc pamięci powinny być bez problemu obsługiwane. Odpalam kompa, a tu brak obrazu i z 10 pisków głośniczka i reset co 30s. Otworzyłem budę, wcisnąłem memOK i płyta wystartowała dopiero. Tylko, że moje pamięci mają czasy 9-9-9-24 i 1600, a wystartowały na 9-11-9-27 i 1333. To pierwsze.

 

Inny problem to załączanie się płyty. Widziałem wiele rzeczy, a to mi wygląda jakby miała problem ze startem. Trudno opisać co się dzieje podczas startu. Trzeba to samemu zobaczyć.

 

Ogólnie pamięci zmusiłem do pracy z 1600MHz ale przez OC. Tak nawiasem mówiąc płyta jest świetna w OC, ma fajne opcje i działa stabilnie. Mój Phenom 965 spokojnie lata na 4.4GHz.

 

Tak na zakończenie chciał bym powiedzieć, że ta płyta nie jest zła. Jest warta tych pieniędzy i polecam ją. Nie jest idealna ale za to dobrze wyposażona, chłodna (u mnie w Cosmos S, w idle ma 25*C) i ładna :menda: Mam nadzieję, że moja opinia coś pomogła.

Link to post
Share on other sites

Jasne, ze opinie uzytkownika sa niezastapione :) i z pewnoscia pomoga podjac decyzje.

 

Jezeli chodzi o startowanie plyty to one juz "tak maja" czy problem tkwi w Twoim osprzecie ???

 

Mam jeszcze pytanko, mianowice znaczaca roznica jak powiedzial rap_r miedzy EVO a PRO to PCIe (dwa x16) w PRO i (x16 albo dual x8) w EVO - jak wyglada wtedy sytuacja z podlaczeniem karty dzwiekowej (mam Xonara DX z wyjsciem na PCIe) czy nie ma roznicy do jakiego PCIe podlacze (x8 lub x16) ???

Link to post
Share on other sites

Jeszcze sie podepne, i zapytam, o takie cos :

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=695

 

Kupilem obudowe zalmana z9Plus i pytanie gdzie mozna taki kit z usb 3.0 dostac ( na stronie zalmana nie ma o tym slowa, mimo, ze wlasnie na ich stronie to znalazlem).

Edytowane przez lexcaliber
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...