Skocz do zawartości

i5+4890 , co jak i gdzie. Super amator.


Recommended Posts

Config: http://scr.hu/0ijg/lriwa + http://scr.hu/0ijg/weccy

cpu: i5 750+ Zalman cnps10x

gpu: radeon 4890 + acellero twin turbo 2

ram: corsair 2x4gb 1600cl9 1.5V + 2x2gb G.skill 1600cl9 1.5V

hdd: f3samsung500gb+vertex4 128gb

 

Pytania:

1. Jakim programem mam testowac stabilnosc cpu i gpu.

2. Jaki jest najlepszy program ktory umozliwi mi podglad uzycia cpu/gpu oraz ich temperature w grach i na pulpicie.

3. Jakie programy powinienem sciagnac przed rozpoczeciem zabawy z podkrecaniem. (Dodam ze coretemp nie dziala z przyczyn mi niewiadomych, natomiast memtest nie potrafi chyba dobrze uruchomic bo powieksza mi uzycie CPU a nie pamieci Ram.)

4. Najpradowpodbniej po swojej dawnej zabawie uszkodzilem plyte glowna ale nie jest to wielki problem, czy moge podkrecic cpu/gpu, stworzyc profile po OC ktore uruchamialbym jedynie do gier itp?

5. Chcialbym osiagnac z 3.7-3.8GHZ stabilnie, mysle ze nie jest to jakis wysoki wynik, czy macie jakis sprawdzony, rzetelny poradnik w ktorym bedzie napisane co i jak mam ustawic w biosie, bo domyslam sie ze przez monitor nie jestescie mi w stanie pomoc z OC tylko z grubsza pomoc?

6. Jakim programem moge recznie podkrecic na maksa wszystkie wentyle w obudowie?

 

pozdrawiam

Edytowane przez forum_forum
Link to post
Share on other sites

1. Jakim programem mam testowac stabilnosc cpu i gpu.

OCCT, Furmark, MSI Afterburner

 

2. Jaki jest najlepszy program ktory umozliwi mi podglad uzycia cpu/gpu oraz ich temperature w grach i na pulpicie.

HWMonitor, MSI Afterburner

 

3. Jakie programy powinienem sciagnac przed rozpoczeciem zabawy z podkrecaniem. (Dodam ze coretemp nie dziala z przyczyn mi niewiadomych, natomiast memtest nie potrafi chyba dobrze uruchomic bo powieksza mi uzycie CPU a nie pamieci Ram.)

CPU-Z, GPU-Z, MSI Afterburner

 

4. Najpradowpodbniej po swojej dawnej zabawie uszkodzilem plyte glowna ale nie jest to wielki problem, czy moge podkrecic cpu/gpu, stworzyc profile po OC ktore uruchamialbym jedynie do gier itp?

Jak zrobisz OC cepa, to nie ma szans, aby zrobić profile, z resztą w idle i tak zmniejszy się taktowanie podobnie jak gpu.

 

 

5. Chcialbym osiagnac z 3.7-3.8GHZ stabilnie, mysle ze nie jest to jakis wysoki wynik, czy macie jakis sprawdzony, rzetelny poradnik w ktorym bedzie napisane co i jak mam ustawic w biosie, bo domyslam sie ze przez monitor nie jestescie mi w stanie pomoc z OC tylko z grubsza pomoc?

http://www.purepc.pl...anie_procesorow

 

 

6. Jakim programem moge recznie podkrecic na maksa wszystkie wentyle w obudowie?

Żadnym Edytowane przez Cacek93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie moge sie doszukac aby jakikolwiek wyswietlal uzycie CPU i TEMP w grach np w prawym gornym rogu, podobnie jak msi after burner gpu.

Trzeba było napisać, że chcesz mieć wyświetlane podczas gry, zawsze możesz zminimalizować i zobaczyć jakie było :P

Ale MSI Afterburner ma taką opcje jak OSD, poszukaj dobrze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...