Skocz do zawartości

Prośba o ocenę zestawu za 4700


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

Witam.

Proszę o ocenę tego zestawu: http://allegro.pl/terminator-i7-3770k-z77-8gb-1tb-asus-gtx680-usb3-0-i2885438952.html

TERMINATOR i7-3770k Z77 8GB 1TB ASUS GTX680 USB3.0

Komputer ma służyć do gier na full detalach i programowania. Jeśli nie jest on do tego dobry, proszę o propozycję innego zestawu w podobnej kwocie (koniecznie gtx 680 i najlepiej i7 3770k). Teraz o OC nie myślę, ale w niedalekiej przyszłości może się za niego zabiorę ^^

Link to post
Share on other sites

Przykład ze sklepu proline.pl

 

Intel Core i7-3770K

MSI Z77A-GD55

Thermalright HR-02 Macho

Kingston HyperX 2x8GB DDR3-1600

Gigabyte HD7970 3GB 384 PCI-E GDDR5 OC TOP

WD Red WD10EFRX 1TB sATA III 64MB

SilentiumPC Regnum L50 Pure Black RG-L50

Be quiet! Pure Power L8-CM-630W BN182

 

Razem: 4720zł

 

Otrzymujesz zestaw z wydajnym coolerem CPU, lepsza grafika, 2x wiecej ramu, mocna płyta głowna do tego sredniej klasy obudowa.

Edytowane przez damianox89
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Do czego zestaw? Do gier? Programowanie rozumiem maks na poziomie 'studia'. Z automatu i7 wywalić z tego zestawu, parę stów wywalonych za wyższą cyferkę. Gry z HT nie korzystają.

 

GHz Edition to dopłata 3 stów za OC, które wykonać możesz samemu.

 

16GB pamięci - po co?

 

Jak dla mnie zestaw ciekawy ale nieopłacalny. Za mniejsze pieniądze można być w pełni usatysfakcjonowanym a nawet złożyć coś wydajniejszego do twoich potrzeb. 



PS: Taki budżet wysoki, a monitor g***iany. 

Link to post
Share on other sites

Za ~1,5 roku wyjdzie sobie DX12 i twój 'super-ultra-komputer' stanie się... 'nie-super'. Ludzie, którzy w 2009-2010 roku wywalili kilka kafli na kartę graficzną pokroju GTX 295, mają bardzo wydajny układ... i w Crysisa 3 nie grają.

 

Na przyszłość można sobie kupić pralkę lub lodówkę, komputer kupuje się na teraz a Twój zestaw na teraz jest skomponowany nieadekwatnie do potrzeb (+ten monitor to na prawdę żenada). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

http://s3.postimg.org/nci5h0a0z/wypas.png

W grach do 40-50% przewagi nad Twoją propozycją, znacznie lepsze jakościowo i użytkowo peryferia. Do tego dysk SSD, a to daje potężnego kopa dla komfortu pracy z systemem. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podpisuje się pod zestawem gtxxor'a.

Wszystko git ew można:

 

Płytę główną zamienić na: Extreme 4 / GD 55

SSD : Hyperx 3k

Cooler można dopłacić do innego, macho wieelki :)

Oraz można dopłacić do innej obudowy, według preferencji użytkownika :)

 

Co do 2x 660 to dlatego że są wiele wydajniejsze niż jedna 680/7970 a kosztują tyle samo.

Ludzie którzy mają np 670 jak ja, mają tylko dlatego że wtedy jeszcze nie było nawet 660ti :(

 

Gtxxor btw masz gdzieś info odnośnie tego dx 12?

heh piękny post numer 1000 ^^

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Nie mam info, ale to jest logiczne... że DX trzeba co jakiś czas zmienić, by podkręcić hype na nowe GPU. Nie od dzisiaj siedzę w tej branży :)

 

To jest macho 120 - on nie jest tak wielki

 

Zasilacz wystarczy, sklep nazywa się techplanet.pl



Dlatego wybierać 660SLI

http://lanoc.org/images/reviews/gtx660sli/wm_bf3.jpg

Link to post
Share on other sites

Hmm... czegoś nie rozumiem. Po co wymieniać procesor na słabszy i dodawać sdd, jeśli wydajność spadnie o 50% za tą samą cenę?

Wiem, że na sdd system działa trochę szybciej, ale przecież chyba lepiej zainwestować w cpu?

Edytowane przez Filip.
Link to post
Share on other sites

A jak gra nie będzie obsługiwać SLI?Teraz wszystkie nowe obsługują niby ale trzeba czekać na sterowniki i jeśli się zdarzy że nie będzie obsługiwało to taki zestaw już leży.A wyniki bicia fps w grach mnie nie interesują.Dla niektórych osób granica płynności to ~30 fps,według mnie 60 to jest super lux.A jak coś będzie miało 200 to co z tego.Jeśli mówimy o normalnej rozdziałce Full HD.A dopiero kilka gier obsługuje dx 11 więc do 12 jeszcze trochę czasu.Ze 2 lata myślę minimum,może więcej.

Edytowane przez arturo99
Link to post
Share on other sites

Hmm... czegoś nie rozumiem. Po co wymieniać procesor na słabszy i dodawać sdd, jeśli wydajność spadnie o 50% za tą samą cenę?

Wiem, że na sdd system działa trochę szybciej, ale przecież chyba lepiej zainwestować w cpu?

Gdzie ci wydajność spada 50% z uwagi na CPU? W przypadku i7 vs i5... 

 

 

 

A jak gra nie będzie obsługiwać SLI?Teraz wszystkie nowe obsługują niby ale trzeba czekać na sterowniki i jeśli się zdarzy że nie będzie obsługiwało to taki zestaw już leży.A wyniki bicia fps w grach mnie nie interesują.Dla niektórych osób granica płynności to ~30 fps,według mnie 60 to jest super lux.A jak coś będzie miało 200 to co z tego.Jeśli mówimy o normalnej rozdziałce Full HD.

Wymień 2 nowe gry bez obsługi SLI

Link to post
Share on other sites

Tylko trzeba czekać czasem na wydanie odpowiednich sterowników.Ale na pewno masz rację i jak wyjdzie dx 12 to i to sli będzie leżeć jak i gtx 670,680 i ten radek 7970.A wszystkie te karty powinny pociągnąć ze 2 lata.

Edytowane przez arturo99
Link to post
Share on other sites

I to jest najgorsze że nie dostaną one wsparcia do dx12 : (

Btw, nic nie mówiłem o zasilaczu, zasilacz spoko :)

 

Co do procków to różnica między i7 a i5 tej samej kategorii liczy się tylko w renderingu. I może 1-2 max tytułach, które korzystają z HT.

A różnica w cenie jest wielka.

 

W nowych tytułach na FULL HD,  max detale ciężko jest 60fps mieć nawet na takim 7970 czy 680 :) a myślę, więc 660 sli wypadnie lepiej :)

Link to post
Share on other sites

Broń cie .... nie kupuj w morele nigdy w życiu zakupiłem tam płytę główną wpłaciłem im kasę i czekam 2tygodnie i  zero odzewu nie kupuj w tym sklepie !

Co do zestawu gtxoora jest po prostu  zayebisty co tu dużo mówić cena/wydajność :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...