Skocz do zawartości

czy wykorzystam karte w tym zestawie


Recommended Posts

Witam,

mam wiekowego kompa (niestety nie stać mnie teraz na większą modyfikacje).

Czy przy procku C2D e6400 @3,20GHz , 4gb, płyta główna z PCI-e x16 ale 2.0

wykorzystam moc nowej karty graficznej z przedziału 400zł?

mam na oku GF 550Ti i Radka HD7770

 

Zależy mi żeby pograć jeszcze na tej platformie około roku, a potem zmienić całość.

 

Do tej pory komp dawał rade, niestety BF3 już odpada (9600GT nie ruszy), Black Ops 2 cienkiutko śmiga)

 

Jest sens?

 

Poproszę o obiektywne sugestie.

Link to post
Share on other sites

Równie dobrze możesz kupić 7750, różnicy do 7770 przy tak słabym procesorze praktycznie nie odczujesz. O nvidii zapomnij z powodu zwiększonego względem radeonów narzutu obciążenia przez sterownik.

 

ps. W BF3 na multi i tak sobie komfortowo nie pograsz z tym CPU obojętnie jak mocne GPU byś nie kupił.

Edytowane przez Fenio
Link to post
Share on other sites

Równie dobrze możesz kupić 7750, różnicy do 7770 przy tak słabym procesorze praktycznie nie odczujesz. O nvidii zapomnij z powodu zwiększonego względem radeonów narzutu obciążenia przez sterownik.

 

ps. W BF3 na multi i tak sobie komfortowo nie pograsz z tym CPU obojętnie jak mocne GPU byś nie kupił.

 

a czy jest jakiś procek pod s775 z fsb1066 żeby wykorzystać potencjał hd7770 / hd6870?

Link to post
Share on other sites

przy tym e6400 ocniętym na 3,2ghz warto kupić hd7770, jedynie w grach które korzystają z wielu wątków (BF3 multi, C2 czy GTA4) będziesz miał momentami większe spadki fps, ale jest na rynku mnóstwo gier , które nadal wykorzystują tylko 2 rdzenie - w porównaniu do 9600gt doświadczysz dużego skoku wydajności

Link to post
Share on other sites

mi właśnie zależy przedewszystkm na BFie 3.

Trudno, w takim razie może uda mi się wyczaić używanego Q6600, trochę go podkręcić i do tego dokupić jakąś grafike +-400zł i spróbować szczęścia.

Bo nad zmianą platrofmy na razie nie mam co myśleć..

Dzięki za sugestie.

 

zobacz na jakich sprzetach grają w bf-a :)

Link to post
Share on other sites

przecież wiem, że to single :) ale ile słabszy procesor i karta z poprzedniej epoki , można rzec - w multi dochodzi tylko większe obciążenie CPU, grałem w multi na AII x2 + gts250, więc wiem jak się zachowuje tam procesor, na małych mapach spokojnie można było pograć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...