Skocz do zawartości

hd 7970 pisk


Recommended Posts

Witam niedawno kupiłem karte graficzna gigabyte hd 7970 ghz edtion bardzo jestem zadowolony z niej funduje w każdej grze super wydajnosc lecz dziwi mnie pisk w cut scenkach w max payne 3 kiedy jest zerowe obciązenie gpu karta piszczy nie jest to jakis głosny pisk przy właczonych glosnikach jest on niesłyszalny jednak troche go słychac w żadnych innych grach przy 99% obciązeniu karty pisku wgl nie ma tak samo jak i w spoczynku tylko w filmikach kiedy to jest np 5 tys fps w samym max payn kiedy jest rozgrywka karta tez nie piszczy mówia mi ze karta padnie skoro piszczy nie wiem co mam z tym zrobić mam sie czego bać czy nie jest to jakis poważny problem temp spoczynek 30 stopni max 60 stopni ocz 600w i5 2500k konfig

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar
Karta nie padnie a ta sytuacja to jest można powiedzieć standardzik, z którym już nie raz miałem do czynienia. Kiedy jest wyświetlane kilkaset klatek to często karty mają taką tendencje. Włącz se Stalkera i w menu będzie to samo.
Link to post
Share on other sites

ok ide zobaczyc jak bedzie działoa z tym v- sync głównie to mi taki pisk nie przeszkadza tylko bałem sie po prostu o kartę nowa i jakby padła była by lipa po prostu

 

faktycznie jest lepiej czyli mówicie ze pisk gdzie liczba fps jest spora nie wpłynie na zywotnosc karty graficznej ani na to ze ona po prostu padnie ?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

ok ide zobaczyc jak bedzie działoa z tym v- sync głównie to mi taki pisk nie przeszkadza tylko bałem sie po prostu o kartę nowa i jakby padła była by lipa po prostu

 

faktycznie jest lepiej czyli mówicie ze pisk gdzie liczba fps jest spora nie wpłynie na zywotnosc karty graficznej ani na to ze ona po prostu padnie ?

 

W żadnym wypadku więc możesz spokojnie iść spać ;)
Link to post
Share on other sites

Wlacz vsync i przestanie. Moje 7870 tez piszcza

Cóż za kuriozalna odpowiedź. Przecież ma się to nijak do jego problemu...

Po prostu sztucznie odciążasz GPU poprzez blokadę klatek do częstotliwości odświeżania.

Poza tym v-sync powoduje lekki input lag...

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Niektore karty piszcza a nektore "sycza". To sa cewki przez ktore plynie prad. Kiedys za czasow starych radeonow zalewalo sie je silikonem to pomagalo ;) teraz tak nie zrobisz gdyz sa zabudowane

 

Wnerwic potrafi jak sycza 2 karty plus do tego dolaczy sie popiskujacy zasilacz :P

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...