Skocz do zawartości

Gigabyte Ati 5850


Recommended Posts

Witam ponownie. A więc odpaliłem nowego Ati 5850 . Udało się. Nie było problemów. Chodż na początku jak włączałem kompa , chłodzenie na maxa głośność i musiałem czekać z 15 sekund aż ekran zaskoczy i się włączy;).

 

Wgralem stery i win 7 już mialem. Grając w DIRT 2 w sumie moglem zmienić POST PROCESSING na HIGH i inne opcja tak samo jak na GTX 280 Ultra miałem.

 

Czy mi się wydaje czy tylko pod Dx11 post processing mozna dac na high?

 

Moze mi ktos powiedzieć które opcje muszą być na ULTRA by był dx11?

 

 

Poza tym wlaczylem Crysis chodzi znacznie lepiej od gtx 280. Stalker Pripyat tez:). Nie wiem co jeszcze włączyć;) A zobaczylem tez Unigine i średnio 30 fps mam na Dx 11 , AA 4x i 1440 x 900. W momentach jak jest spora teselacja juz spada do 17 fps klatek , kurcze. Ciekawe jak w grach bedzie z tym.

 

 

 

Bałem się ze nie odpali mi na płycie głównej , jednak nie bylo problemów. :wariat:

reszta to : Core Quad 2,8 Q9550 , 4 Gb Ram DDr Ocz, ASUS STRIKER II NSE 790i , BE QUIET DARK POWER PRO 1000W

Link to post
Share on other sites

Cześć, tutaj masz wszystko ładnie opisane.

 

Cytuję:

Niestety, twórcy gry całkowicie „popsuli” opcje ustawień gry. W menu nie ma żadnej opcji, która umożliwiłaby swobodne przełączanie się pomiędzy trybem DX 9 a DX 11. Gra sama wykrywa, czy konfiguracja jest zgodna z DirectX 11, i automatycznie włącza pewne opcje, których nie da się wyłączyć. Jak już pisaliśmy, włącza się teselacja tłumu, flag i wody. Zarówno w trybie DirectX 9, jak i DirectX 11 maksymalnie wysokie ustawienia tych opcji są oznaczone tak samo (Ultra, Very High albo High) i nie ma żadnej dodatkowej, która włączałaby lub wyłączała teselację. Albo możemy mieć najwyższą jakość danego efektu zgodną z DirectX 9 i teselację, albo nie mieć obu. Jedynie opcja zmieniająca jakość postprocessingu dostaje nowy poziom ustawień: w trybie DirectX 9 można maksymalnie ustawić opcję na Medium, a w DirectX 11 – na High.

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Dirt 2 wykrywa jaką masz kartę i jeśli obsługuje ona dx 11 to na niej się odpali :D

Co więcej żeby w razie czego zmienić na dx 9 trzeba zmienić ustawienia w pliku konfiguracyjnym :P

A powiedz mi jeszcze ile 5850 jest wydajniejszy od 280 ? :D

Wole opinie od użytkowników bo testy to jednak nie wszystko :)

Link to post
Share on other sites

Poza tym wlaczylem Crysis chodzi znacznie lepiej od gtx 280. Stalker Pripyat tez:). Nie wiem co jeszcze włączyć:D A zobaczylem tez Unigine i średnio 30 fps mam na Dx 11 , AA 4x i 1440 x 900. W momentach jak jest spora teselacja juz spada do 17 fps klatek , kurcze. Ciekawe jak w grach bedzie z tym.

 

 

 

Karcioszka jest OK,ale z tym DX11 w nowych Radeonach już tak kolorowo nie jest i można to traktować bardziej jako dodatkowy bajer.Zapewne co do lepszej wydajności w tym API przyjdzie nam jeszcze poczekać.Na tą chwilę w DX10 taki HD 5850 da radę każdej grze.

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie miałem okazji zobaczyć jak gra wygląda na radku 58xx ale wystarczy wyedytować sobie pliczek hardware configuration i w opcji post przestawić dx11 only z true na false i postprocessing możemy ustawić na high. daje to mocniejszy hdr, ładniejsze refleksy na aucie i więcej kurzu i błota spod kół. To wszystko mam na gtx 260

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...