Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Jak skonfigurować dysk SSD i HDD tak, aby na SSD był system+parę gier, a na HHD reszta gier i pozostałe dane? Czy nie jest czasami tak, że dane z dysku HDD będą musiały przejść przez SSD (sterowniki, program files itp.) Bo jeśli tak jest to Dysk SSD zamiast poprawić prędkość, dodatkowo ją pogorszy. Jestem laikiem i czy mógłby mi ktoś napisać krok po kroku co zrobić aby wszystko było jak należy? Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites

Czy nie jest czasami tak, że dane z dysku HDD będą musiały przejść przez SSD (sterowniki, program files itp.)

Nie, podczas instalacji wielu programów/gier można wybrać dysk i folder gdzie chce się zainstalować coś.

Link to post
Share on other sites

Zależy jaką masz pojemność ssd. Jak np masz dużo gier na steam i zainstalujesz katalog steamu standartowo na systemowym dysku (ssd ) to później będziesz miał problemy z miejscem. Musisz wybierać co gdzie chcesz mieć.

Link to post
Share on other sites

To tam samo jakbys miał 1 dysk podzielony na partycje C, D. Czyli SSD to będzie partycja C, a dysk HDD partycja D. Windowsa instaluje się na jednym dysku np. SSD, a na HDD nic nie trzeba robić

 

Jak wkladasz pendrive'a to tez nic nie musisz robić żeby wlaczyc muzykę na nim.

 

Tak to działa?

Wysłane z mojego HTC

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to czy to, że dane będą musiały przejść mniej więcej taką drogę

HDD->płyta główna->SDD (sterowniki itd.)->płyta->reszta

Czy tak to mniej więcej wtedy jest i czy to nie spowoduje zamiast szybszego dostępu to właśnie wolniejszego, bo bez dysku byłoby

HDD->MOBO->reszta

Na początku zaznaczyłem, że jestem kompletnym laikiem i dlatego proszę o tłumaczenie tego jak idiocie :P

Jeśli chodzi o instalację to najpierw sam dysk SDD, na nim windę a dopiero potem HDD podpiąć? Słyszałem, że w biosie trzeba też pozmieniać coś, dlatego proszę po kolei co zrobić, żeby dysk był odpowiednio skonfigurowany.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...