Skocz do zawartości

Radeon czy Geforce?


Recommended Posts

No to w sumie wychodzi, że karty GeForce są lepsze ponieważ posiadają lepsze sterowniki do tych kart i potrafią wyciągnąć więcej niż lepsze od nich radeony tak?

 

nie patrz post wyżej Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

problemy tego typu są tematem wielu forów , tyczą się i radków i geforców , świętej krowy tutaj nie ma , jeżeli chodzi o testy techreport , to już wcześniej pisałem że na zagranicznych forach mają z tego niezły ubaw , jak ktoś wie na czym polega testowanie gpu , to wie że szukanie świętości i paragrafów , czy to jednych czy drugich to droga do nikąd

Ale wiesz wydając na kompa około 4 tyś chcę być z niego zadowolony, a nie zniesmaczony.

 

nie patrz post wyżej

 

No jak nie jak mam filmik na którym widzę, że tnie na ultra BF3 przy radeonie, a przy geforcu nie, więc wychodzi, że geforce są lepszy jeśli chodzi o ten aspekt co nie?
Link to post
Share on other sites

Filmiki dużo Ci nie powiedzą, no ale daj linka z tym filmem ;) Zauważ , że Youtube skaluje filmy do 25 kl/s(albo 29,97 tego pewny nie jestem) Jeśli taki problem występuje to może być to rzeczywiście wina sterowników(np.wersja BETA)... Jeszcze nie słyszałem by komuś BF3 ścinał na mocnej karcie z obozu czerwonych :P

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

No jak nie jak mam filmik na którym widzę, że tnie na ultra BF3 przy radeonie, a przy geforcu nie, więc wychodzi, że geforce są lepszy jeśli chodzi o ten aspekt co nie?

 

przyjdz do mnie i pokaz mi gdzie tnie mi BF3 albo chociaz raz zrobi "żabke"...i to na CF gdzie ten "mityczny" i legendarny microstuttering

powinien to spotengowac...Bullshit osob ktore naczytaja sie glupot i sieja zamet...

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

No jak nie jak mam filmik na którym widzę, że tnie na ultra BF3 przy radeonie, a przy geforcu nie, więc wychodzi, że geforce są lepszy jeśli chodzi o ten aspekt co nie?

 

Wszyscy Ci piszą, że takie filmiki i testy to gó**o prawda, ci co mają AMD i nV, albo mieli niedługo po sobie, powiedzą dokładnie to samo. Jeżeli lepiej poczujesz się z tym, że masz kartę, która na youtube chodzi lepiej to bierz gtxa. Tylko gry też możesz przechodzić na youtube, przynajmniej kasę na sprzęt zaoszczędzisz
Link to post
Share on other sites

korzystałem z HD 6970 w CrossFire przy maksymalnym wykorzystaniu kart graficznych mikro przycięcia występują i to nie jest legenda tylko fakt, to także zależy czy karty pracują na pełnych obrotach czy też nie a tu jedynymi ogranicznikami są płyta główna lub słaby CPU, ew. jeszcze V-synch poprawia ogólny konfort z gry, gdyż przycięcia nie są zauważalne

 

do HD 6970 w CF wykorzystywałem Phenoma II X6 1090T podkręconego do 4 ghz, a dla 7970 procek był już za słaby

ogólnie można przyjąć że Phenom II X6 1090T jest porównywalny z I7 960, jest to moja opinia i tym razem nie zamierzam tutaj robić wojny fanboyów którą zaraz zapoczątkuje tomcug

Link to post
Share on other sites

Oto ten filmik. http://www.youtube.com/watch?v=nlp--tXas9A

 

Nie, że jestem mega nastawiony na karty które lepiej wyglądają na yt czy w opisach, po prostu widzę i oceniam. Dlatego też założyłem ten temat, aby usłyszeć opinie osób wielu osób i wyciągnąć z tego jakąś opinię.

 

Wszyscy Ci piszą, że takie filmiki i testy to gó**o prawda, ci co mają AMD i nV, albo mieli niedługo po sobie, powiedzą dokładnie to samo. Jeżeli lepiej poczujesz się z tym, że masz kartę, która na youtube chodzi lepiej to bierz gtxa. Tylko gry też możesz przechodzić na youtube, przynajmniej kasę na sprzęt zaoszczędzisz

Najpierw muszę mieć sprzęt, żeby nagrywać ;d
Link to post
Share on other sites

czy ja dobrze widzę czy na filmiku jest gtx660ti vs HD7850 ?

 

No właśnie... Bez komentarza. To ja sobie porównam 7950 do 660 np w Metro ...

Karta za 1100zł i karta za 650zł :) Nie ma to jak dobre porówanie xD

Edytowane przez adamtb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oto ten filmik. http://www.youtube.com/watch?v=nlp--tXas9A

 

Nie, że jestem mega nastawiony na karty które lepiej wyglądają na yt czy w opisach, po prostu widzę i oceniam. Dlatego też założyłem ten temat, aby usłyszeć opinie osób wielu osób i wyciągnąć z tego jakąś opinię.

 

 

Najpierw muszę mieć sprzęt, żeby nagrywać ;d

 

Smiech na sali , 660Ti to cenowy konkurent HD7950!!! :P

Tu powinno być porównanie HD7950vsGTX660Ti lub HD7850 vs 650Ti. W obu przypadkach gdybym miał wybór (i chyba taki będę miał ,,ten drugi'') to brałbym radka :P

Edytowane przez Rafcio1874
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomyliło mi się i myślałem, że to jest karta z podobnej półki do tego gtx. No nie ma co porównywać tych kart. ;d

Która z tych kart Radeon HD 7870 vs GeForce GTX 660 pozwoli mi na grę w BF3 bez spadków fps itp. bo interesuje mnie właśnie ten przedział cenowy ;)

Link to post
Share on other sites

Oto ten filmik. http://www.youtube.com/watch?v=nlp--tXas9A

 

Nie, że jestem mega nastawiony na karty które lepiej wyglądają na yt czy w opisach, po prostu widzę i oceniam. Dlatego też założyłem ten temat, aby usłyszeć opinie osób wielu osób i wyciągnąć z tego jakąś opinię.

 

 

Najpierw muszę mieć sprzęt, żeby nagrywać ;d

 

 

Co Ty chlopie porownujesz... 660Ti do 7850 ??!!??

Link to post
Share on other sites

@adamtb w BF3 tak , skoro mówimy o filmikach 660ti vs 7850 , to trzeba było obejrzeć poniższy

 

gtx660ti 192-bit 24rop vs HD7850 256-bit 32rop

 

od ok. 40sekundy możesz zacząć oglądać

http://www.youtube.com/watch?v=lH9u-sgSHcc&feature=player_detailpage

 

ale jeżeli chodzi o zwykłego gtx660 to biorąc pod uwagę cenę , a dajmy na to masz ciągoty do zielonych , to można brać

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Co takiego jest w 7950? To, że jest wydajniejsza i super się kręci (względem stock 800mhz, większość kart przebija 1100mhz)

http://tpucdn.com/reviews/Club_3D/HD_7870_jokerCard_Tahiti_LE/images/perfrel_1920.gif

Tu na stock jest szybsza o 2% od stock 660ti, ale dużo lepiej się kręci. Po OC obu różnica to ok. 10% dla 7950

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...