Skocz do zawartości

GTX260 vs. 9800GX2


Recommended Posts

Witam,

jeden z użytkowników posiada takiego 9800GX2 na sprzedaż, chciałbym się dowiedziec jak ma się jej wydajnośc/pobór energii do GTX'a260. Po nowym roku zmieniam platformę na LGA1156. Czy opłaca się zakup tej kanapki?

 

Za pomoc z góry dziękuję. :)

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie taki 9800GX2 to to samo co GTX280 jednak w praktyce jest inaczej

nie każda gra dobrze wspiera MultiGPU, pobór prądu oraz głośność są dużo większe niż w pojedynczym układzie

Myślę że dużo lepszym wyborem byłby GTX260 :)

dorwiesz takiego za ok. 650 zł a wydajnością zapewne przegoni 9800GX2 :D

Link to post
Share on other sites

Teoretycznie taki 9800GX2 to to samo co GTX280 jednak w praktyce jest inaczej

nie każda gra dobrze wspiera MultiGPU, pobór prądu oraz głośność są dużo większe niż w pojedynczym układzie

Myślę że dużo lepszym wyborem byłby GTX260 :D

dorwiesz takiego za ok. 650 zł a wydajnością zapewne przegoni 9800GX2 :P

W praktyce jest tak jak ma być i posiadany prze zemnie 9800GX2 niema żadnego problemu z wydajnością czy też z wspieraniem MuliGPU w grach ponieważ od dawna Nvidia wspiera takie rozwiązania w grach wypuszczając nowe stery czy też profile SLI do nowych gier.Zapewniam że 9800GX2 jest co najmniej tak samo szybki jak wspomniany GTX 280,a często w wielu grach szybszy.Tylko ten kto posiada lub posiadał karty tego typu czy też rozwiązania SLI może się wypowiedzieć jak jest z wydajnością w takich układach. GTX 260 nie będzie na pewno szybszy od takiego GTX 280 czy tez 9800GX2 !! Niema mowy.Ktoś napisze że po OC,ale podkręcić można też GTX 280 jak i 9800GX2 :/ Porównując bezpośrednio cenę/wydajność to na ta chwilę 9800GX2 jest dużo lepszym wyborem.Pobór prądu jest taki sam jak GTX 280.W moim przypadku dochodzą wymiary samej karty bo jest ona większa po zmianie chłodzenia,ale tym samym duużó bardziej chłodniejsza i cichsza :D 60 stopni w stresie to dośc dobry wynik :zamykamy: Pozdro.

 

gx2 to nawet nie dorasta do pięt gtx280 , myśle że nawet w aplikacjach wykorzystujacych multi gpu będzie słabszy niż gtx 260 :->

 

o poborze prądu nie wspomna :)

Zamiast pisać bez sensu zapodaj jakieś testy porównawcze.

 

Takie jak tu np : http://xtreview.com/addcomment-id-5564- ... hmark.html

Link to post
Share on other sites

Tu mamy teścik w porównaniu do nowych kart Nvidii czy też Radeonów z Serii HD 4000.Wszystko zależy od danej gry. http://hard-pc.pl/czytaj/artykul/215/7/ ... vidii.html

 

Przejrzyj sobie ten artykuł:

http://pclab.pl/art34932.html :)

No i ??

 

Pomijając FC2 i kosmiczne rozdziałki 2560/1600 to jak na kartę za 500zł nie wypada chyba żle ??? :D

Link to post
Share on other sites

Poczytałem faktycznie nie zła karta, ale prądu też łyka sporo.

Pozatym nowszy technologicznie GTX 260 C216 po OC będzie podobnie wypadała w testach, mniej prądu i nie trzeba sie przejmować wsparciem multi gpu :)

 

Bez wsparcia będziemy mieli marną 9800gtx :D

( odrazu powiem że jestem stronniczy bo nie lubie sklejek )

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest podobna wydajność i cena to wg mnie głupotą jest inwestować w multiGPU

 

ivanos a z tego artykułu wynika że GTX280 jest na tym samym poziomie co GX2 a nie zapominaj o mikroprzycięciach w wieloukładowych kartach, bo 30fps na 9800GX2 nie będzie tak samo płynne jak 30fps na 280ce :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest podobna wydajność i cena to wg mnie głupotą jest inwestować w multiGPU

 

ivanos a z tego artykułu wynika że GTX280 jest na tym samym poziomie co GX2 a nie zapominaj o mikroprzycięciach w wieloukładowych kartach, bo 30fps na 9800GX2 nie będzie tak samo płynne jak 30fps na 280ce :)

 

Wydajność podobna ale cena już nie bo nigdzie kolego nie kupisz GTX 280 za 500zł :D Co do mikroprzycięć to widzę ze się trochę naczytałeś tego i owego,ale takie zjawiska miały miejsce na samym początku kiedy to pojawiły się 9800GX2 czy też HD 3870X2.Na tą chwilę w żadnej grze nie zaobserwowałem mikroprzycięć i o tego typu przypadkach mogą pisać tylko ci którzy nie mieli nigdy kart typu "kanapka" czy też rozwiązań muligpu typu SLI czy też Cross Fire !!! Jest to totalna bzdura.Tylu użytkowników ma konfiguracje SLI czy tez Cross Fire i jakoś nie mają z tym problemu? Takie pisanie o czymś czego nigdy nie miałeś jest zupełnie bez sensu.Czy to GTX 295 czy 9800GX2 lub HD 4870X2 w testach wydajności karty te spisują się bardzo dobrze i oferują bardzo dobrą wydajność.Gdyby miało być inaczej to nikt nie bawił by się w kupowanie kanapek od Nvidii czy też AMD/ATI , a sami producenci tych że układów już dawno zaprzestali by ich produkcję jakby miały te problemy występować non-stop !!! Polecam pooglądać sobie filmiki na You Tube jak wydajnościowo wypadają konstrukcje dwuprocesorowe w różnego typu benchmarkach jak i samych grach.

Link to post
Share on other sites

no no widze ze regula jest zasada,

kazdz kto spedzi troche czasu z multigpu zaczyna byc slepy na mikro przyciecia

 

 

Gratuluje wzwroku :hahaha:

 

Nie lubie sklejek...........................

 

Dla mnie lepszy tak czy tak GTX260-275-280-285 poprostu kazdy

 

 

To że nie lubisz sklejek to twoja sprawa.Ja za to nie lubię GTX 260 i tyle.Poza tym karty dwuprocesorowe mają pewne zalety ponieważ nie trzeba posiadać płyty pod SLI czy chociażby to że drugi rdzeń karty można przeznaczyć na efekty PhysX.Sam pobór prądu karty 9800GX2 jest wręcz taki sam jak GTX 280 ! Założę się że wogóle nie miałeś nigdy karty dwuprocesorowej a piszesz o mikroprzycięciach.Kumpel ma GTX 285 a ja 9800GX2 i testowaliśmy wzdłuż i wszerz obydwie karty w różnego rodzaju grach starszych i najnowszych i w żadnej nie zaobserwowaliśmy mikroprzycięć !!! Są zwolennicy i przeciwnicy jedni kupują karty dwuprocesorowe jak ja,a inni na pojedyńczym GPU.Ja na pewno nie zrezygnuję z układów MuliGPU bo mam to sprawdzone i wiem ze w takich konfiguracjach niema żadnego problemu z wydajnością i płynnością w grach.Użytkownik "lwses" może potwierdzić moje zdanie na ten temat.Pozdrawiam fanów MuliGPU :pajac:

 

 

Za chwilę napiszesz że GTX 260 bije GTX 285 itp karty :wariat: Niestety cudów niema ;)

Link to post
Share on other sites

Po OC GTX260 przegania stockowego GTX280 ;)

 

A ja nie widzę czemu się kłócisz

Na chwilę obecną żadna dwu-układowa karta nie będzie lepsza od jedno-układowej !!

I na pewno jeszcze przez pewien czas tak pozostanie

 

Oczywiście wiem że MultiGPU to przyszłość bo ilość tranzystorów ciągle rośnie a proces technologiczny zbliża się do granicy krzemu czyli chyba 22nm więc na pewno za kilka lat takie wielo-układowe rozwiązania będą codziennością i będą pozbawione wszystkich dzisiejszych problemów.

 

Ale to jeszcze nie ich czas !

 

Dzisiaj to rozwiązanie dla zapaleńców i entuzjastów którym nie wystarcza 1 GPU

Dla normalnego usera lepsza będzie "zwykła" grafika :wariat:

Link to post
Share on other sites

Ta dyskusja jest trochę bez sensu wg. mnie, ale wtrącę swoje 3 grosze. ;)

 

Na chwilę obecną żadna dwu-układowa karta nie będzie lepsza od jedno-układowej !!

Totalna bzdura, jak możesz porównywać praktycznie wszystko z wszystkim.

To tak jak byś napisał, że TIR nie jest lepszy od osobówki.

Wszystko zależy od tego co dokładnie porównujesz, jeśli chodzi o pojemność bagażową, to TIR jest znacznie lepszy od osobówki.

 

Wracając do tematu, jeśli ktoś potrzebuje bardzo dużej wydajności to nie pozostaje nic innego jak karty dwu-rdzeniowe, lub CF, CFX czy SLI, gdy jedno-rdzeniówka nie wystarcza. Nie chodzi mi o to, że Multi GPU jest lepsze od karty jedno rdzeniowej, ale o to, że jak można po okazyjnej cenie dostać taką kartę, to warto się nad taką propozycją zastanowić. Sterowniki do takich kart są coraz lepsze i w wielu grach karty te działają poprawnie. Sam mam HD4870X2 i jedyna gra z którą ta karta miała małe problemy, to Crysis Warhead, mianowicie, występowały chwilowe spadki FPS, przy których grało się ciężko. Może nie gram za dużo, ale w żadnej grze nie zauważyłem mikro-przycięć, więc Ci co co cały czas piszą, że są z tym problemy to, podejrzewam, że mieli karty Multi GPU gdy pojawiały się takie konstrukcje na rynku, lub powtarzają coś co kiedyś usłyszeli lub przeczytali.

Link to post
Share on other sites
Po OC GTX260 przegania stockowego GTX280 :wariat:

 

A ja nie widzę czemu się kłócisz

Na chwilę obecną żadna dwu-układowa karta nie będzie lepsza od jedno-układowej !!

I na pewno jeszcze przez pewien czas tak pozostanie

 

 

 

Fajnie :hahaha: Tyle tylko że po OC taki GTX 280 też zaoferuje jeszcze większą wydajność.Z kolei jeśli chodzi o to że żadna karta dwu-układowa nie jest lepsza od jedno-układowej to nie jest to prawdą :rotfl: Taki GTX 295 dwuprocesorowy jest równie wydajny jak nowy HD 5870,który kosztuje 1600zł. Każdy ma wybór i bez wątpienia lepiej jest kupić kartę tańszą z równie dobrą wydajnością co GTX 280.Jak już pisałem jest to połowa ceny jaką musimy dać za takiego 9800GX2 w stosunku do GTX 280 przy bardzo podobnej wydajności i zużyciu prądu !!! W takim wypadku nie patrzy się tylko na to czy karta ma jeden czy też dwa GPU,ale na samą cenę ,która jest tu decydująca.

 

Za kwotę 500zł to nie kupisz nawet GTX 260 !!!,a co dopiero GTX 280.Tu mamy na Allegro GTX 280 w kwocie 940zł. http://www.allegro.pl/item858910753_nvi ... 0_box.html

 

 

Nawet gdyby tak było (a nie jest ) że GTX 280 były szybszy od 9800GX2 o te 10% to kwota którą trzeba za te 10% wyłożyć jest nieadekwatna do wydajności !!! I o to chodzi przede wszystkim.

 

 

 

Na koniec dorzucę ciekawy filmik porównawczy:

 

I jeszcze jeden tu:

 

Ostatni:) >>

 

Tego typu filmików porównujących 9800GX2 do GTX 280 jest sporo więcej :evil: I to w różnego rodzaju grach.Wystarczy poszukać.

 

Niema się co spierać.W kwocie 500zł nie kupisz nigdzie równie wydajnej karty ;)

No chyba że inną 9800GX2 :pajac:

Link to post
Share on other sites

GX2 z tym chłodzeniem nie wątpliwie jest bdb.ceną.

Nachos porównaj sobie sam na zestawieniu gpu karty 260-275 łącznie z gx2.

Po za tym masz 2 tygodnie rozruchu,więc nie problem sprawdzic u siebie i wyciągnąć wniosek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...