Skocz do zawartości

Uszkodzona płyta główna ?


Recommended Posts

Cześć, mam problem z komputerem, nie chce się on włączyć. Problem pojawił się po tym, gdy podczas pracy komputera wyłączyłem na moment prąd. Wyjąłem kartę graficzną, pamięć ram, odpiąłem dysk i nadal nic, nawet wentylator CPU nie drgnie. Czy to oznacza zepsutą płytę główną ? Nie wyjmowałem jedynie procesora, czy może to on powoduje ten problem (wydaje mi się, że gdyby to była wina procesora, to chociaż by wentylator ruszył na chwilę) ? Sprawdzałem zasilacz, napięcia w normie.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Płyta głowna: Gigabyte 870A-UD3

Procesor: AMD Phenom II x2 unlock

Karta graficzna: AMD 7850

 

Zasilacz: LC Power 550W (jest ich kilka wersji, moja ma certyfikat 80 Plus)

 

Jak pisałem wcześniej, napięcia na zasilaczu zmierzyłem i są OK, kondensatory nie spuchnięte, nic nie śmierdzi ani nie wygląda na spalone.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Nie mam dostępu do innego zasilacza, ten bez podłączania płyty głównej normalnie się uruchamia i zasila dysk oraz chłodzenie karty graficznej.

 

Wytłumaczycie mi, co może mu być, że niby działa, a jednak płyty nie da rady zasilić ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Nie mam dostępu do innego zasilacza, ten bez podłączania płyty głównej normalnie się uruchamia i zasila dysk oraz chłodzenie karty graficznej.

 

Wytłumaczycie mi, co może mu być, że niby działa, a jednak płyty nie da rady zasilić ?

 

To wentyl na karcie sie kręci?
Link to post
Share on other sites

Serwis lub kumpel.

Sprawdzić i zobaczyć czy wszystko będzie stabilne, jeśli tak to twój zasilacz padł.

To nie znaczy ze zasilacz jest dobry.Do takiego konfigu nie oszczędza się na zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

Tyle to wiem ;/

 

Spróbuję trochę poluzować płytę główną, może się styka gdzieś z obudową

 

Edit: Nic to nie dało

 

CPU może powodować taki problem ? Sprawdzałem jeszcze czy nie jest zepsuty przycisk włączania, ale komputer nie ruszył (zwarłem piny PWR na płycie głównej, co ciekawe przy zwarciu próbnikiem świeci się on, ale bardzo słabo).

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Wyjmij karte i odpal bez niej .Coś się dzieje . Dysk świeci ,wentylatory się kręcą,klawiatura swieci , słychać fanfary

 

tak wentylatory na cpu i zasilaczu np.

 

ale jak płyta dead to też powinny się kręcić.

Napewno podłaczyłeś 24 i 4 pin?

Edytowane przez janek969
Link to post
Share on other sites

Tak jak wcześniej pisałem, totalnie nic się nie dzieje, nic nie mruga ani się nie kręci. Wyjąłem już wszystko oprócz procesora. Wszystkie przewody na 100% podłączone.

 

Wpadłem na pomysł, by spróbować uruchomić zasilacz wpięty w płytę główną zwierając zielony i czarny kabel z wtyczki 24 pin, może się coś zepsuć w ten sposób ?

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...