Skocz do zawartości

Komputer do 3k CS4, Gry, Obróbka HD


Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam zamiar w najbliższych dniach złożyć zestaw do zastosowań jak w temacie jestem zdecydowany na I5 plus Gtx260 płyta chyba MSI pytanie co z dyskami czy SSD X25 intela czy może Samsung Spinpoint F3 500 GB x2 w raid 0 do tego planuję WIN 7 64bit.

 

Za wszelkie sugestię będę bardzo wdzięczny.

 

Z poprzedniego komputera pozostaje mi:

1x 320gb samsung

1x640gb WD

Napędy Optyczne

Obudowa z WIN XP :D

Zasilacz ale na pewno za słaby ma tylko 400w

 

Pozdrawiam,

Radek Radziszewski

www.radziszewski.eu

Link to post
Share on other sites

Do 2 tysięcy nie wyrzucałbym kasy w SSD - 2 x 500GB F3 wystarczające będzie odpowiedniego transferu plików. SSD będize poza tym za mały do wszystkiego :D

 

Obudowa jak obudowa - na tym można oszczędzić, ale zasilacz jeśli jest niemarkowy należy wymienić na jakiegoś np Corsaira 400W, tudzież 450W :D

 

Oba stare dyski bym sprzedał -trochę zaoszczędzisz :evil:

 

RAMu 4 GB wystarczy 2 x 2GB 1333 MHz... Co jeszcze? Myślę, że wszystko :) Płyta GA P55 UD3 - 399zł http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20975

 

procek i5 750 - wiadomo :P

 

Do 3k możesz zamknąć to w dobrej obudowie - jakiś Antec 300 czy inne cudo :P OC wchodzi w grę? Jeśli tak chłodzenie na procesor też by wypadało zmienić na np Scythe Mugen :)

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

705zł

 

Gigabyte P55-UD3 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan/

420zł

 

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 (RAID0)

370zł

 

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

649zł

 

Cooler Master Elite 310 (Black/Blue)

159zł

 

Corsair 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 XMS3

399zł

 

OCZ ModXStream Pro 500W

265zł

 

Razem: 2967zł

 

Ceny ze sklepu ESC.

Link to post
Share on other sites

Raczej OC robił nie będę nie umiem :) i nie wiem czy coś nie zepsuję chce aby to było stabilne często komputer działa kilka dni bez przerwy (wysyła coś na serwery itp)

To takie delikatne OC by nie zaszkodziło, a bankomatowo byś sobie poradził i nic nie zepsuł :D

 

Zestaw od toniek-94 jest w porządku, acz tańsze pamięci bym wziął, zasilacz mógłby być 400W - 450W i dodał chłodzenie ~140zł.

Link to post
Share on other sites

ryzyko fifty-fifty :D niestety musisz się z tym liczyć, istna loteria, nie wiesz, co może Ci się przytrafić. Biorąc pod uwagę fakt, że decydujesz się na HDD Samsunga, które okazują się być bardzo mało awaryjne (jeśli wogóle awaryjne :P), nie powinieneś sobie zaprzątać tym głowy :)

Link to post
Share on other sites

Żeby dysk się zepsuł z powodu RAID? Właściwie to żadne. A prawdopodobieństwo padnięcia dysku w macierzy jest takie samo jak pojedynczego dysku. Nie bój się RAIDa, tez miałem milion obaw, ale to działa bardzo sprawnie i jest nie do zabicia :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...