Skocz do zawartości

Monitory 24" iiYama czy ASUS ?


Recommended Posts

Witam

 

W najbliższym zamierzam kupić 24 calowy monitor. Na razie znalazłem dwa typy najlepiej odpowiadające moim oczekiwaniom cena/jakość ( tak myślę ).

 

Oto one :

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... zarny.html

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... W246H.html

 

I tu jest właśnie problem. Od monitora oczekuję również tego by długo postał na moim biurku. Trochę poszperałem i wedle wypowiedzi ludzi posiadających lub mieli styczność z monitorami obydwu firm, mógłbym stwierdzić że monitory iiYamy dłużej pochodzą. Ale do tego twierdzenia podchodzę z dystansem i aby postawić kropkę nad "i" chciałbym się dowiedzieć czy to prawda od was.

 

P.S. Możecie zaproponować jakieś inne monitory w FullHD. Mówię od razu że przeznaczam go na multimedia typu filmy, gry. Cena do 1200zł.

 

Z góry dziękuję i proszę o odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Ja wczoraj odebrałem tą iiYamę, którą podałeś w linku. Też długo się zastanawiałem, jaki monitor wygrać, ale zdecydowała gwarancja na martwe piksele - nie po to wydaję 1000zł na monitor, żeby mi jakiś piksel źle wyświetlał kolory! Zwyciężyła więc iiYama :D Monitor muszę przyznać bez rewelacji - jest ogromny, wyświetla zadowalające kolory, nie zauważam żadnego smużenia. Podoba mi się jego design - prosty i elegancki. Nadal uważam, że nie ma jak dobry CRt, ale jeśli szukasz dużego monitora FHD i z HDMI, to ta iiYama to niezły wybór. Ja jestem zadowolony.

 

EDYCJA:

Ta iiYama oczywiście również pozwala na przełączanie się między trybem standardowym/gry/kino itp. Polecam zaraz po odpaleniu włączyć funkcję ACR - nie ma sensu manualnie bawić się kolorami, bo ona spełnia należycie swoje zadanie moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

Niedawno kupiłem monitor 24 cale. Zastanawiałem się nad właśnie tą iiyamą, ale ostatecznie wybrałem Samsunga p2450h i w sumie jestem zadowolony. Przesiadłem się z Asusa, który miał lepsze kolorki od mojego nowego monitora, ale gorsze kąty. Generalnie z tych 2, to wybrałbym Asusa jednak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...