Skocz do zawartości

Recommended Posts

No ale na przejściówce USB->PS/2 będzie działała tak samo. No, a pozatym klawiatura do gier to lekki przeżytek chyba, że grasz w jakieś MMO itp. Co do samych konkretnych modelów to nie ma raczej nic co by było pseudo "gamingowe" i miało możliwość podłączenia do PS/2 bez przejściówki.

Link to post
Share on other sites

znalazłem takie więc coś tam zostało :D

http://allegro.pl/kl...2869003481.html

http://allegro.pl/kl...2891192131.html

takie pytanie, jakim sposobem ten a4tech zwiększa szybkość pisania liter? czy klawiaura na ps/2 nie bazuje na przerwaniach? zawsze myślałem że klawiatura działa w ten sposób że wysyłani jest tylko informacja o wciśnięciu klawisza i ilego zwolnieniu a nie o tym z jaką częstotliwością ma pisać litery:D w jaki sposób to działa?

Edytowane przez vfjpl
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

tak dokładnie o to chodzi. klawiatura wysyła przecież tylko informację o tym kiedy dany przycisk jest wciśnięty i kiedy jest puszczany. więc na jakiej zasadzie to "przyspiesza" klawiaturę?

 

To jest zwykłe zmienianie częstotliwości portu usb tak jak w przypadku myszek 125hz-8ms, 250hz-4ms, 500hz-2ms, 1000hz-1ms.
Link to post
Share on other sites

z tym że jak już mówiłem komunikuje się ona z komputerem za pomocą ps/2 a usb to jedynie przedłużka. a jak wiemy w ps/2 więcej jak 200 hz nie ustawimy, stąd moje pytanie w jaki sposób działa to przyspieszenie ;D

Link to post
Share on other sites

1 sek -1000 ms 1000/7,92=126,(26)hz a więc ta opcja nie zmienia częstotliwości portu.

ta opcja nie zmienia częstotliwości portu a więc co zmienia skoro mamy tylko 2 stany dla przycisku?

 

a tak poza tym

09h 0000:0024h SPRZĘT IRQ1: klawiatura

http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt03-04/temat3-g4/przerwania.html

Edytowane przez vfjpl
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Znając A4techa zrobili klawiature z opcją właśnie ustawiania częstotliwości portu usb i w wersji ps/2 to zostawili i już. Z myszkami też porobili nie małe zamieszanie i wiem to z doświadczenia.

Link to post
Share on other sites

to usb to tylko hub. gdyby nie to klawiatura działała by mu od razu po podłączeniu do komputera a nie po restarcie bo ps/2 nie jest złączem hot-plugin

panel sterowania ->(wyszukaj)klawiatura tu jest możliwość regulacji szybkości klawiszy, a na jakiej zasadzie działa tamto przyspieszenie? może ktoś wie?

Edytowane przez vfjpl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...