Skocz do zawartości

Pytanie ostrego amatora - pilne


Recommended Posts

Ja mówiłem, że na upartego wystarcza E6800 i 4GB RAM do odpalenia Max Payne 3, który jest jedną z niewielu gier która potrafi zapchać ponad 2GB VRAM na GPU.

Wszystko zależy od punktu widzenia i od tego czego od sprzętu oczekujemy, niemniej - standardy się zmieniają i o ile 32GB zapchać można tak 4GB zapchać można bardzo łatwo. Co zresztą "obrazował obrazek"... o wiele bezpieczniej/wygodniej jest zapewnić sobie 8GB, chyba że koniec szlus, nie ma się funduszy i z czegoś zrezygnować trzeba.

 

Chodzi też o to, że jeśli autor tematu wyraźnie znajduje zapotrzebowanie na więcej niż "czwórkę" a taki matoł dalej się awanturuje że mam mu pokazywać testy, bo 4GB wystarcza no to mi ręce opadają.

 

 

lekko zadufany w sobie

Może trochę... ale z drugiej strony nie drę japy kiedy nie mam racji, a jak już się wypowiadam to jestem pewny tego co mówię.
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może trochę... ale z drugiej strony nie drę japy kiedy nie mam racji, a jak już się wypowiadam to jestem pewny tego co mówię.

nie wiem co masz nauruchamiane w tle, że ci tyle pamięci sam system zżera, ale ja się mieszczę w ~1,8GB ze wszystkim czego używam na co dzień, do nie-pracy, dodam, że nie mam posprzątane w procesach i usługach (jakoś mi się nie chciało od dawna), w prawdzie OS ma dopiero ~półtorej roku, nie zmienia to faktu, że nie jest tak tragicznie jak to opisujesz

 

a gry?

 

Jśli przyjąć, że zdecydowana większość gier jest 32 bitowa co wiąże sie z tym, że nie może ona zaadresować więcej niż 2gb to 4gb w 95% jest wystarczające.

 

z ciekawości sprawdziłem na Skyrim, który potrafi adresować 4GB RAM i...

zużycie pamięci wzrosło z 45% do 68% nadal mam zapas przy 4GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, Chrome tyle żre, bo procesy mam w miarę poukładane - po wyłączeniu wraca na 1.3GB. A czemu tyle żre? Nie mam pojęcia, fakt faktem otwartych zakładek mam milion dwieście bo nie chce mi się tego uporządkować.

A do tego dochodzą hibernacje podczas dnia, jak się szlajam dookoła a nie siedzę przy kompie no i jakoś tyle się zbiera.

 

Co do skyrima, bardziej chodziło mi o masę modów, texture-packów i innych autorskich dziwadeł które wedle obiegowych opinii mordują komputery. Jak następnym razem najdzie mnie ochota na Skyrima to pościągam całe to tałatajstwo i chętnie opiszę wrażenia.

 

Anyway,

Wiadomo, że 4GB to nie koniec świata bo sam na poprzednim komputerze ciągnąłem bez problemu z taką ilością do maja br. ale naciąganie tego w drugą stronę, że więcej się nigdzie nie zużyje jest... zbyt odważne.

Link to post
Share on other sites

Co do skyrima, bardziej chodziło mi o masę modów, texture-packów i innych autorskich dziwadeł które wedle obiegowych opinii mordują komputery.

mam nawgrywane coś pod 30, fakt nie są to typowi "mordercy", ale mimo wszystko

 

Wiadomo, że 4GB to nie koniec świata bo sam na poprzednim komputerze ciągnąłem bez problemu z taką ilością do maja br. ale naciąganie tego w drugą stronę, że więcej się nigdzie nie zużyje jest... zbyt odważne.

 

chodzi o to, że 4GB nadal spokojnie wystarczy do grania i codzienności, mało który soft jest photoshopem czy innym wynalazkiem tak łasym na pamięć podręczną

inna rzecz, że jak pecetowi na windzie dać więcej to weźmie, a jak ;)

 

PS jeszcze inna sprawa, że przy niedużej różnicy w cenie też sugerowałbym 2x4GB, bo jak można to czemu nie? nie zgodzę się jednak z twierdzeniem, że to konieczne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

przy niedużej różnicy w cenie też sugerowałbym 2x4GB, bo jak można to czemu nie

A no właśnie o to chodziło od początku. RAM jest stosunkowo tani w porównaniu do innych komponentów, więc skoro można i czasem trzeba (a autor tematu powiedział, że mu się przyda) to nie rozumiałem argumentacji tego tam wyżej, żeby nie kupować bo lepiej kupić browara.

 

W sumie temat z mojej strony wyczerpany, Wesołych Świąt drachenfelesie i cała reszto posterów ;)

Link to post
Share on other sites

Ale ja musiałem zebrać najpierw komentarze, jakim kretynem jestem, zanim okazało się, że mam racje:D Sid nie zniesie porażki i teraz każdego z was spróbuje złapać za błędy ortograficzne, także janek uważaj napisałeś "nom" zamiast no. :D

Nawet sam autor tematu mówi, że potrzeba mu więcej...

A to, że autor tematu ma błędne zdanie - sam tytuł tematu jest "pytanie amatora", więc nie zakładam, że jest specjalistą w dziedzinie. Bo jeśli jest, to po co się pyta? Edytowane przez Sato_
Link to post
Share on other sites

A ten nadal swoje. Trudno Ci pojąć że autor zadał pytanie z prośbą o dopasowanie mu pamięci? Kompatybilnych pamięci 2x2 do już posiadanych 2x2GB?

Nawet nie umiesz przeczytać ze zrozumieniem OP.

 

Jak mówiłem, przeczytaj to co napisałem jeszcze raz, a potem jeszcze raz to chyba też nie dotarło... nie ma ratunku dla tego człowieka.

I jakim prawem sugerujesz, że autor z racji nazwania tematu "pytanie amatora" sam nie wie czego chce? Z całego tego tematu, najbliżej do upośledzenia jest właśnie tobie, nie autorowi, mnie, ani nikomu innemu.

 

Cholerne tumany...

 

Prośba - jeżeli autor nie ma nic przeciwko, zamknijcie ten temat bo robi się tu spory śmietnik.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Jesli komus system + przegladarka zajmuje wiecej jak 2 GB ram to niech sobie sprawdzi dobrze autostart, jestem zdania ze jesli komputer wykożystujemy tylko do gier i internetu to w zupełności 4 GB wystarczą ja mam 12GB w programach graficznych jest to wykożystywane

Mały test

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/509939f88151.jpg

pulpit + jakis tam paint sie zapodzial 1,5 GB użytej pamieci

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/44898ab6a6da.jpg

Chrome+ 6 zakladek + Battlefild 3 -3,1 GB użytej pamieci

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/672bcd5b402d.jpg

chrome + 8 zakladek + Battlefild 3 + Hitman -4 GB użytej pamieci

 

mysle ze to dużo wyjasnia :)

 

Wracając do tematu jesli już tak bardzo chcesz kolego dokupić ram to kup jak najbliższe parametrami do tych które już posiadasz docenisz to tylko podczas OC jak juz wczesniej ktos napisał podczas normalnego użytkowania nie ma potrzeby zawracania sobie głowy pierdołami ja mam 2 kości inne i 2 kości inne innej firmy inne napiecia nawet inne czestotliwości mam dlatego kiedy tą pamiec kupowałem 3-4 lata temu była jeszcze droga a juz nie było kasy w tej chwili szkoda mi ja sprzedac po cenie ktora jest w sklepach :)

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/00872f3debd0.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cef13d764d4f.jpg

 

Sam widzisz ze jest miedzy nimi różnica a mimo to smigają na 1600MHz ale to też od płyty zależy

Edytowane przez kosmita
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://i45.tinypic.com/33nvvur.jpg

Po restarcie systemu, ilość zakładek zredukowana z ~40 do 12, a tle doszedł avast.

 

 

http://i46.tinypic.com/10cw5ub.jpg

A tutaj jak wyżej, z odpalonym GW2.

 

Zredukować na siłę się da, zmieścić w 4GB z GW2 też oczywiście można. Na rowerze w zimie też da się jeździć, tylko po co jeśli ktoś tego nie chce?

W sumie nie wiem kto i co tutaj chce udowodnić w tym momencie, zakrawa to już o "amd vs intel".

Link to post
Share on other sites

zakrawa to już o "amd vs intel".

Moim zdaniem podchodzi to bardziej pod "po co komu Audi, skoro ja jeżdżę moim kaszlem na dyski w remizie i niczego więcej do szczęścia nie potrzebuję"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki kosmita za poparcie mnie w tej dziwnej sprzeczce "Sato vs kolesie". Myśle ze widać wyraźnie na twoich screenach ze mam racje, screeny sida tez potwierdzają moja racje - udalo mu sie zajac 4.1gb ramu:d, a Nowaj kaszlem nie jeżdżę mam laptop z 8gb i i7...

 

Tobie rownież Saiya:)

Link to post
Share on other sites

pokaz mi jakakolwiek gre ktora bedzie "lepiej chodziła" na 8gb niz na 4

 

screeny sida tez potwierdzają moja racje - udalo mu sie zajac 4.1gb

4.1 > 4

Nawet z tak prostą matematyką masz problem, czy coś ćpasz?

Nie mając więcej niż 4GB RAM nie odpaliłbym GW2 bez zamykania przeglądarki, a zaręczam że GW2 potrafi pożreć nieco więcej.

 

Skończ waść, wstydu oszczędź.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę o ile twój procesor jest mocniejszy, grafa, płyta główna, wykorzystanie twojego ramu będzie lepsze niż w i5 750. W związku z czym można przypuszczać racjonalnie że te 100mb o których mówisz u niego nie zostaną zużyte. Poza tym system Windows reguluje zużycie ramu wraz z jego dostępnością, jakbyś miał 6gb to mógłby wcale nie zajmować 4.1, tylko inną wartość.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...